FANDOM


Besimi është siguri në kontekst të të qëndrimit (kur e merr formën e mosbesimit), veprimit dhe vendosëshmërisë. Besimi nënkupton qëndrimin e sigurt mbi dhe të pa luhatshëm ndaj çështjes së parashtruar dhe përfshin veprimet për të favorizuar dhe mbrojtur këtë çështje si dhe vendosshmërinë për të promovuar dhe propaganduar vërtetësinë e çështjes së parashtruar.

Shiko edhe këtë Edit

ar:إيمان

bg:Вяра br:Feiz bs:Vjera ca:Fe cs:Víra da:Tro de:Glaube en:Faith es:Fe et:Usk eu:Fede fa:ایمان fr:Foi fy:Leauwe hr:Vjera hu:Hit ia:Fide id:Keyakinan is:Trú it:Fede ja:信仰 pl:Wiara pt:Fé ro:Credinţă ru:Вера sr:Вера sw:Imani tt:Íman uk:Віра (релігійна) vi:Tín ngưỡng yi:בטחון zh:信心

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.