Fandom

Kosova Wiki

Dita e gënjeshtrave

22,419pages on
this wiki
Add New Page
Talk0 Share
File:Cartes postales poissons d'avril.jpg

Dita e gënjeshtrave është dita e parë muajit Prill ku falen gënjeshtrat që i bëjmë në këtë ditë. Ne të gjithë kemi dëshirë të relaksohemi pak duke u tallur me të tjerët dhe duke e ngritur humorin tonë dhe të shpresohet që të gjithë do të relaksohen mirë në këtë ditë.

Eksistenca e Ditës së gënjeshtrave në Gjermani tregohet që nga shekulli i XVII-të.


Historia Edit

ar:يوم كذبة أبريل

ca:Peix d'abril cs:Apríl da:Aprilsnar de:Aprilscherz el:Πρωταπριλιά en:April Fools' Day eo:Ŝercotago es:Pescado de abril et:Naljapäev fa:روز دروغ آوریل fi:Aprillipäivä fr:Poisson d'avril gu:એપ્રિલ ફૂલ્સ ડે he:אחד באפריל hu:Április bolondja id:April Mop is:Aprílgabb it:Pesce d'aprile ja:エイプリルフール ko:만우절 la:Ludificatio Calendarum Aprilium lb:Abrëllsgeck ml:വിഡ്ഢിദിനം mr:एप्रिल फूल्स दिन ms:Hari April Fool nl:1 aprilgrap nn:Aprilsnarr no:Aprilsnarr pl:Prima aprilis pt:Dia da mentira ro:1 Aprilie - Ziua păcălelilor ru:День смеха simple:April Fools' Day sl:Dan norcev sv:Aprilskämt ta:ஏப்ரல் முட்டாள்கள் நாள் th:วันเอพริลฟูลส์ tr:1 Nisan Şaka Günü uk:День сміху vi:Cá tháng tư wa:Poirtaedje do moes d' avri yi:1 אין אפריל zh:愚人节 zh-yue:愚人節

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random Wiki