Fandom

Kosova Wiki

Gai Assulin

22,419pages on
this wiki
Add New Page
Talk0 Share

Template:Infobox futbollist

Gai Assulin (Anglisht : Guy Assulin) lindi më 9 Prill të vitit 1991Nahariya, Izrael. Është një futbollist që luan në FC Barcelona B.

Karriera Edit

Assulin filloi karrierën në Beitar Tubruk ekip i të rinjve, në vitin 2003, kur atëherë ishte vetëm 12 vjet, trajneri i tij Shlomo Scharf, i propozoi prindërve t'Guyit ta provonin për në ekip të rinjve t'Barcelones, dhe ja arritën qëllimit, ai u pranua në ekipin e të rinjve t'Barcelones.

Në Gusht të vitit 2007, Assulin u ngit në ekipin e rezervave t'Barces, pra FC Barcelona B.

5 Shtator të vitit 2007 kur ishte vetëm 16 vjet i vjetër, ai u ftua për klubin e parë dhe debutoi në gjysme finale për Kupën e Katalonis kundër Girona FC, ku hyri në minutën e 46.

Gai po ashtu dhe u thirr për Kombëtaren e parë të Izraelit për ndeshjen miqësore kundër Kilit. Ai debutoi në minutën e 78 ku e zëvendësoi Yossi Benayoun. Dhe ai kështu e kthej rekordin e Ben Sahar si lojtari më i ri që debutoi për Kombëtaren e tij.

Mas ndeshjesh Gai tha se ai do donte të luante për klubin Maccabi Tel Aviv nëse nuk do të ketë sukses në FC Barcelona.

Kategoria:Futbollistë izraelitë


ar:غاي أسولين ca:Gai Yigaal Assulin de:Gai Assulin en:Gai Assulin es:Gai Assulin fr:Gaï Assulin he:גיא אסולין it:Gai Assulin ja:ガイ・アスリン nl:Gai Assulin no:Gai Assulin pl:Gai Assulin pt:Gai Assulin sv:Gai Assulin

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random Wiki