FANDOMGraçanica
280px|Qendra e qytetit
Statistika
Popullsia
-dendësia
5200 banorë
banorë/km²
Sipërfaqja km²
Administrata
Shteti Kosova
Qarku
Adresa e kuvendit ?
Kodi postal
Prefiksi telefonik
Faqe zyrtare
Politika
Kryetar
Partia udhëheqëse


Graçanica lokalitet dhe komunë në periferi të Prishtinës, kryeqytetit të Kosovës.

Pak histori Edit

Gjeografia Edit

Ekonomia Edit

Demografia Edit

KulturaEdit

Politika Edit

...

   *LPK

Të tjeraEdit

   * Telekomunikacioni
   * Transporti
   * Ushtria
   * Pushime

Shiko dhe këtëEdit

Burim i të dhënaveEdit

  • ...

Lidhje të jashtme Edit
el:Γκρατσάνιτσα en:Gračanica, Kosovo ru:Грачаница sr:Грачаница (Приштина) sv:Gračanica

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.