Fandom

Kosova Wiki

Hungarezët

22,419pages on
this wiki
Add New Page
Talk0 Share

Hungarezët janë popull indo-evropian. Shumica e tyre jetojnë në shtetin e tyre të thirrur sipas emrit të tyre Hungaria. Po ashtu për rreth shtetit të tyre nacional ata jetojnë si pakica kombëtare në disa shtete.

Hungarez thirren edhe pjestarët e popujve tjerë që kanë shtetësinë e Hungarisë.


Shiko dhe këtëEdit

Shkruaj ose prit!

Lidhje të jashtmeEdit

als:Magyaren

an:Ongaros ar:مجريون az:Macarlar be:Венгры bg:Унгарци bs:Mađari ca:Magiar cs:Maďaři de:Magyaren en:Hungarian people eo:Hungaroj es:Magiares fi:Unkarilaiset fr:Magyars gl:Maxiar he:מדיארים hr:Mađari hu:Magyarok id:Bangsa Hongaria it:Magiari ja:マジャル人 ko:헝가리인 lt:Vengrai lv:Ungāri nl:Hongaren no:Madjarere os:Венгриаг адæм pl:Węgrzy pt:Magiares ro:Unguri ru:Венгры sh:Mađari sk:Maďari sl:Madžari sr:Мађари sv:Ungrare th:ชาวฮังการี tr:Macarlar uk:Угорці yi:מאזשיארן zh:马扎尔人

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random Wiki