FANDOM


Konferenca mbi filmin e Evropës Jug - Lindore është konferencë në të cilën është shfaqur seriali kosovarë Jeta e një toke si dhe filmat : "Toka e askujt" (nga Bosnja dhe Hercegovina), "Para shiut" (nga Maqedonia) dhe 'Në duart e të rrezikshmeve' (film dokumentar mbi holokaustin, fitues i oskarit për vitin 2000). 'Jeta (film) ' është shfaqur edhe në festivalin e filmit ndërkombetar në Oklahoma ku kane marre pjese më se 48 filma nga e tërë bota.

Shih edhe Edit

Lidhje të jashtme EditAd blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.