FANDOM


200|thumb|Lloje të lapsave grafik dhe kimik Lapsi është mjetë që shërben për të shkruar a vizauar. Përbëhet nga një shufër e hollë prej grafiti ose prej ndonjë lënde tjetër me ngjyrë, e mbështjellur me një mbulesë prej ndonjë lënde të përshtatëshme për doren e njeriut.

Shiko dhe këtëEdit

ar:قلم

bpy:পেন cs:Pero (psací náčiní) de:Schreibstift dv:ގަލަން en:Pen eo:Plumo (skribilo) fa:خودکار (نوشت‌افزار) fi:Kynä fr:Stylo gd:Peann he:עט id:Pen ja:ペン ko:펜 ml:പേന ms:Pen nl:Pen no:Penn pt:Caneta ru:Ручка (канцелярия) simple:Pen sk:Pero (nástroj na písanie) sr:Перо sv:Penna te:కలము th:ปากกา ur:قلم vec:Pena yi:פעדער zh:筆 zh-yue:筆

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.