Fandom

Kosova Wiki

Mërgim Mavraj

22,419pages on
this wiki
Add New Page
Talk0 Share

Template:Futbollist Mërgim Mavraj (* 9 qershor 1986Hanau, Gjermania) është një futbollist shqiptar ne Gjermani.

Mavraj ka luajtur për të rinjtë e Sportfreunde Seligenstadt, Kickers Offenbach dhe SG Rosenhöhe Offenbach. Në vitin 2004 ai transferohet në SV Darmstadt 98. Në sezonin e tij të parë në skuadër profesionale në 2005/06 ai u nga ana e tifozëve u zgjodh lojtar favorit. Në vitin 2007 ai u zhvendos tek VfL Bochum. Më 10 Maj 2008, ai përfundoi ndeshjen e tij të parë në Bundesliga kundër Karlsruher SC.

Në shkurt 2007, debutoi në reprezentacionin U21 të Gjermanisë kundër Italisë së në Reutlingen e cila mbaroi me rezultatin 0:0. Ai hyri në lojë në minutën e 67-të.

Së bashku me pasaportën gjermane Mavraj posedon edhe pasaportë të Shqipërisë.

Lidhje të jashtme Edit

Kategoria:Futbollistë në VfL Bochum Kategoria:Futbollistë shqiptarë Kategoria:Lindje 1986 Kategoria:Kosovarë Kategoria:Shqiptarë

de:Mergim Mavraj en:Mergim Mavraj es:Mergim Mavraj pl:Mergim Mavraj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random Wiki