Fandom

Kosova Wiki

Muzeu

22,419pages on
this wiki
Add New Page
Talk0 Share

Muzetë janë institucione jo-profitabile dhe të hapura pёr publikun që tё hulumtojnë, konservojnë, mbledhin, komunikojnë dhe ekspozojnë trashёgiminё e luajtshme për qëllime

tё studimit, tё edukimit dhe tё shijimit nё shërbim tё shoqёrisё dhe tё zhvillimit të saj.[1]


Burimi i të dhënaveEdit

  1. LIGJI PËR TRASHËGIMINË KULTURORE Në amëzën assembly-kosova.org

af:Museum an:Museu ar:متحف arc:ܒܝܬ ܥܬܩܐ az:Muzey ba:Музей bg:Музей bn:যাদুঘর br:Mirdi bs:Muzej ca:Museu cs:Muzeum cv:Музей cy:Amgueddfa da:Museum de:Museum el:Μουσείο en:Museum eo:Muzeo es:Museo et:Muuseum eu:Museo fa:موزه fi:Museo fr:Musée fy:Museum gan:博物館 gd:Taigh-tasgaidh gl:Museo he:מוזיאון hi:संग्रहालय hr:Muzej hu:Múzeum hy:Թանգարան id:Museum io:Muzeo is:Safn (stofnun) it:Museo ja:博物館 jv:Museum ka:მუზეუმი ko:박물관 la:Museum lb:Musée lt:Muziejus lv:Muzejs map-bms:Museum mr:संग्रहालय ms:Muzium mt:Mużew nds-nl:Muzijom nl:Museum nn:Museum no:Museum pl:Muzeum pt:Museu qu:Musiyu ro:Muzeu ru:Музей sh:Muzej simple:Museum sk:Múzeum sl:Muzej sr:Музеј sv:Museum ta:அருங்காட்சியகம் te:సంగ్రహాలయం tg:Осорхона th:พิพิธภัณฑสถาน tl:Museo tr:Müze uk:Музей vi:Bảo tàng yi:מוזיי zh:博物馆 zh-yue:博物館

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random Wiki