Wikia

Kosova Wiki

PrishtinaStreets

Talk0
22,400pages on
this wiki
[[1

 on online source: Propozim i ri, 1999: Ishte n vitin 1996:

P R I SH T I N A Emërimet e bulevardeve, shesheve, rrugëve si dhe pozita e tyre në hartë




BULEVARDET :













NR.

REND.

EMËRI I RRUGËS

(fillimi dhe mbarimi i rrugës)

Pozita e rrugës në

Hartën e Prishtinës

1.

‘ 24 MAJI’

( Ahmet Krasniqi – Vushtrria )

C, Ç – 8,9,10,11.

2.

‘ 2 KORRIKU’

( Bulevardi Nëna Tereze – Sylejman Vokshi )

DH – 11.

3.

‘ 7 SHTATORI’

( Plava – përfundon si rrugë e mbyllurë )

B,C – 7,8.

4.

‘ 1 TETORI’

( Rrustem Statovci – Nazim Gafurri – Dr. Shpëtim Robaj )

Ë, F, G – 10,11,12.

5.

‘ 27 NËNTORI’

( Mic Sokoli – Asllan Pireva )

DH, E – 1, 2,3, 4, 5.

6.

‘ 28 NËNTORI’

( Bulevardi i Dëshmorëve – Ilaz Kodra )

Ç, D – 15, 16.

7.

‘ABDULLAH PRESHEVA’

( Muharrem Fejza – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 16, 17.

8.

‘ABDYL DURA’

( Vëllezërit Fazliu – përfundon si rrugë e mbyllurë )

DH – 5, 6.

9.

‘ABDYL FRASHËRI’

( Eqrem Çabej – Adrian Krasniqi )

E, Ë – 12, 13.

10.

‘ABDYL HENCI’

( 27 Nëntori – përfundon si rrugë e mbyllurë )

E – 2, 3.

11.

‘ABDYL LAHU’

( Dëshmorët e Marecit – përfundon si rrugë e mbyllurë )

GJ – 11, 12.

12.

‘ABDYL RAMAJ’

( Mehmet Akif Ersoy – përfundon si rrugë e mbyllurë )

G, GJ – 9.

13.

‘ABEDIN REXHA’

( Bajram Bahtiri – Lidhja e Prizrenit )

Ë, F – 6.

14.

‘ADEM GASHI’

( Avni Rrustemi – Rasim Kiçina )

F – 8, 9.

15.

‘ADEM GLLAVICA’

( Lidhja e Prizrenit – përfundon si rrugë e mbyllurë)

E – 8.

16.

‘ADEM KEÇEKOLLA’

( Vllezërit Fazliu – Mentor Ratkoceri )

E – 7.

17.

‘ADRIAN KRASNIQI’

( Agim Ramadani – Rrustem Statovci )

E, Ë – 12.

18.

‘AFRIM ABAZI’

( Hasan Remniku – përfundon në rrugën e paemruar )

Gj – 3.

19.

‘AFRIM GASHI’

( Gjergj Balsha – Halim Spahia )

B, C – 11, 12.

20.

‘AFRIM KRASNIQI’

( Ibrahim Fehmiu – Rifat Krasniqi )

DH – 3.

21.

‘AFRIM LOXHA’

( Nazim Gafurri – Mustafë Hoxha )

Ë – 9,10.

22.

‘AFRIM VITIJA’

( Zeki Shulemaja – Gustav Majer )

E – 11.

23.

‘AFRIM ZHITIJA’

( Rrahim Beqiri – Armend Daci )

F – 13, 14.

24.

‘AGIM BAJRAMI’

( Bajram Bahtiri – Lidhja e Prizrenit )

Ë, F – 6.

25.

‘AGIM ÇELA’

( Tahir Zajmi – në periferi të qytetit )

B – 18.

26.

‘AGIM RAMADANI’

( Ilir Konusheci – përfundon si rrugë e mbyllurë)

DH, E, Ë – 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16.

27.

‘AGRON RRAHMANI’

( Rasim Kiçina – Demë Ahmeti )

G, GJ – 7, 8.

28.

‘AHMET DELIA’

( Vëllezërit Fazliu – përfundon si rrugë e mbyllurë )

D, DH – 3, 4.

29.

‘AHMET GASHI’

( Muharrem Fejza – Malush Kosova )

Ë – 17, 18.

30.

‘AHMET HAXHIA’

( Holger Pedersen – përfundon si rrugë e mbyllurë )

DH, E – 18.

31.

‘AHMET KAÇIKU’

( Enver Berisha – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 7, 8.

32.

‘AHMET KORONICA’

( Muharrem Fejza – Nue Përlleshi )

F – 15, 16.

33.

‘AHMET KRASNIQI’

( Tirana – në periferi të qytetit)

A, B, C, Ç – 10, 11, 12, 13.

34.

‘AHMET SHTIMJA’

( Tomorri – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë, F – 2.

35.

‘AJET GËRGURI’

( Vllezërit Fazliu – përfundon si rrugë e mbyllur )

D – 2, 3.

36.

‘ALBANIKU’

( Ismet Krasniqi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ç – 6.

37.

‘ALEKS BUDA’

( Beqir Musliu – në periferi të qytetit )

H – 8.

38.

‘ALEKSANDËR MOISIU’

( Ismet Krasniqi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

D – 4, 5, 6.

39.

‘ALEKSANDËR XHUVANI’

( Ismet Krasniqi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

D, DH – 6.

40.

‘ALI AJETI’

( Uliam Shekspir – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ç – 6.

41.

‘ALI HADRI’

( Emin Duraku – Afrim Loxha )

E, Ë – 9,10.

42.

‘ALI KELMENDI’

( Abdyl Frashëri – Sokol Sopi)

E, Ë – 12, 13.

43.

‘ ALI PASHË� GUCIA ’

( Leka i Madh – Demë Ahmeti – Xhavit Ahmeti )

GJ, H – 5, 6, 7.

44.

‘ ALI PASHË� TEPELENA ’

( Gazmend Zajmi – Arkitekt Karl Gega )

E – 12, 13.

45.

‘ ANDREA GROPA ’

( UÇK – përfundon si rrugë e mbyllurë )

DH – 10.

46.

‘ ANTIGONA FAZLIU ’

( Lidhja e Prizrenit – Haxhi Zeka )

E, Ë – 8, 9.

47.

‘ ANTON ÇETTA ’

( Gazmend Zajmi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

E – 13.

48.

‘ ANTON HARAPI ’

( Idriz Gjilani – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ç – 14, 15.

49.

‘ ARIF SHALA ’

( Carraleva – përfundon si rrugë e mbyllurë )

DH – 6.

50.

Arkitekt ‘ KARL GEGA ’

( Agim Ramadani – Hamëz Jashari )

E – 12.

51.

‘ ARMEND DACI ’

( Gazmend Zajmi – Rrahim Beqiri – Enver Maloku )

Ë, F – 13, 14.

52.

‘ ASDRENI ’

( Shaban Shala – përfundon si rrugë e mbyllurë )

DH, E – 1, 2.

53.

‘ ASIM LUZHA ’

( Bedri Shala – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 12, 13.

54.

‘ ASLLAN PIREVA ’

( Vëllezërit Fazliu – në periferi të qytetit )

D, DH, E – 1, 2.

55.

‘ AVNI RRUSTEMI ’

( Butrinti – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 8.

56.

‘ AZEM BABIQI ’

( Idriz Ajet Gashi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 8.

57.

‘ AZEM BEJTA ’

( Adem Gashi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë, F – 8, 9.

58.

‘AZEM JASHANICA ’

( Ismail Qemali – Vushtrri - Plava )

Ç – 8, 9.

59.

‘ AZEM MORANA ’

( Trepça – Abdyl Lahu )

H – 11.

60.

‘ AZIZ ZHILIVODA ’

(Vëllezërit Fazliu – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ç, D – 2.

61.

‘ BAJRAM BAHTIRI ’

( Ilir Konusheci – Murat Xhakja)

DH, E, Ë, F – 4, 5, 6, 7, 8.

62.

‘ BAJRAM CURRI ’

(Eduard Lir – Vushtrria)

Ç, D – 8, 9, 10.

63.

‘ BAJRAM KELMENDI ’

( Agim Ramadani - 1 Tetori )

E, Ë, F, G – 10.

64.

‘ BAJRAM SHABANI ’

( Rexhep Krasniqi – Dervish Hima )

C – 18.

65.

‘ BASRI CANOLLI ’

( Tahir Zajmi – përfundon si rrugë e mbyllurë)

A, B – 17.

66.

‘ BEDRI BAJRAMI ’

( Bajram Bahtiri – Lidhja e Prizrenit )

Ë, F – 5, 6.

67.

‘ BEDRI GJINI ’

( Gjon Serreqi – Vëllezërit Fazliu )

DH, E – 6, 7, 8.

68.

‘BEDRI PEJANI ’

( Fazli Grajqevci – Andrea Gropa )

DH – 10.

69.

‘ BEDRI SHALA ’

( Abdyl Frashëri – Isa Kastrati )

Ë, F, G – 12, 13.

70.

‘ BEDRI SOKOLI ’

( Xhavit Ahmeti – përfundon si rrugë e mbyllurë )

G, GJ – 6.

71.

‘ BEHAR BEGOLLI ’

( Shkupi – në periferi të qytetit )

D, DH – 18.

72.

‘ BEKIM BERISHA ’

( 24 Maji – Ahmet Krasniqi )

C – 10, 11.

73.

‘ BEQIR KASTRATI ’

( Muharrem Fejza – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 17.

74.

‘ BEQIR MUSLIU ’

( Xhavit Ahmeti – në periferi të qytetit )

H – 8.

75.

‘ BETEJA E KOSHARËS ’

( Shala e Bajgorës – Mentor Ratkoceri )

Ë – 4, 5.

76.

‘ BURIM GRAJQEVCI ‘

(Vëllezërit Fazliu – afër binarve të hekurrudhës )

E – 7.

77.

‘ BUTRINTI ‘

( Azem Bejta – Enver Berisha )

F – 8, 9.

78.

‘ CARRALEVA ‘

( Vëllezërit Fazliu – afër binarve të hekurrudhës )

DH – 6, 7, 8.

79.

‘ ÇAJKOVSKI ‘

( Janina – përfundon si rrugë e mbyllurë )

E – 5, 6.

80.

‘ ÇAJUPI ‘

( Lidhja e Prizrenit - Meto Bajraktari – rrugë e mbyllurë )

DH – 9.

81.

‘ ÇETA E LLAPIT ‘

( Kadri Zeka – Mentor Ratkoceri )

E, Ë – 5.

82.

‘ DEDË� GJO LULI ‘

( Carraleva – Xhemë Tërnavci )

DH – 6, 7.

83.

‘ DEMË� AHMETI ‘

( Rasim Kiçina – Idriz Shahmani - rrugë e mbyllurë )

G, GJ, H – 7, 8.

84.

‘ DERVISH CARA ‘

( Haxhi Zeka – Ernes Zariqi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

G, GJ – 4.

85.

‘ DERVISH HIMA ‘

( Rexhep Krasniqi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

B, C – 18.

86.

‘ DERVISH ROZHAJA ‘

( Hilmi Ratkoceri – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë, F – 13, 14.

87.

‘ DERVISH SHAQA ‘

( Hasan Remniku – Haxhi Zeka )

G, GJ – 3, 4.

88.

‘ DËSHMORËT E MARECIT ‘

( 1 Tetori – Isa Kastrati )

G, GJ, H – 10, 11, 12, 13.

89.

‘ DËSHMORËT E PRAPASHTICËS ‘

( Vëllezërit Fazliu – Sali Matoshi )

DH, E – 6.

90.

‘ DËSHMORËT E SHARBANIT ‘

( Gjergj Balsha – Halim Spahia )

A – 11.

91.

‘ DIMITRIJE TUCOVIQ ‘

( Edmond Hoxha – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 11.

92.

‘ DIL MRAMORI ‘

( Stambolli – përfundon si rrugë e mbyllurë )

B, C – 9.

93.

‘ Dr. LEC GRADICA ‘

( Xhavit Ahmeti – përfundon si rrugë e mbyllurë )

GJ, H – 10, 11.

94.

‘ Dr. SHPËTIM ROBAJ ‘

( 1 Tetori – Ymer Lutfi Paçarizi – në Gërmi )

GJ, H – 9, 10.

95.

‘ DRENICA ‘

( Vëllezërit Fazliu – Bajram Bahtiri )

E – 6, 7.

96.

‘ DURRËSI ‘

( Haxhi Zeka – Xhavit Ahmeti )

F, G – 5.

97.

‘ EDMOND HOXHA ‘

( Mustafë Hoxha – Bedri Shala )

Ë, F, G – 10, 11, 12.

98.

‘ EDUARD LIR ‘

( Ahmet Krasniqi – Vushtrria )

Ç, D – 8, 9, 10.

99.

‘ EKREM REXHA ‘

( Ahmet Krasniqi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ç – 10, 11.

100.

‘ ELENA GJIKA ‘

( Vëllezërit Fazliu – përfundon si rrugë e mbyllurë )

DH – 5, 6.

101.

‘ EMIN DURAKU ‘

( Ibrahim Lutfiu – Zejnel Salihu )

E – 9, 10.

102.

‘ EMRUSH MIFTARI ‘

( Ymer Berisha – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F, G – 10, 11.

103.

‘ ENVER BERISHA ‘

( Haxhi Zeka – Mihaill Grameno )

Ë, F – 7, 8.

104.

‘ ENVER HADRI ‘

( Mic Sokoli – përfundon si rrugë e mbyllurë )

DH, E – 5, 6.

105.

‘ ENVER MALOKU ‘

( Xh. Rekaliu – H. Abdullahu – përfundon si rrugë e mbyllurë )

E, Ë, F – 14.

106.

‘ EQREM ÇABEJ ‘

( B. Nëna Tereze – B. i Dëshmorëve - Hajrulla Abdullahu )

D, DH, E – 13, 14.

107.

‘ ERNES ZARIQI ‘

( Haxhi Zeka – Viktor Hygo )

G, GJ – 4, 5.

108.

‘ ERNEST KOLIQI ‘

( Muharrem Fejza – Holger Pedersen )

E – 16, 17.

109.

‘ ESAD MEKULI ‘

( Llapi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

E, Ë – 7, 8.

110.

‘ ESAT BERISHA ‘

( Xhelal Hajda – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 4, 5.

111.

‘ ESHREF ADEMAJ ‘

( Vëllezërit Fazliu – përfundon si rrugë e mbyllurë )

D, DH – 5.

112.

‘ ELVIJA ÇELEBIU ‘

( Bajram Bahtiri – Hoxhë Kadri Prishtina )

Ë – 7.

113.

‘ FADIL BALA ‘

( Gjergj Balsha – Halim Spahia )

B – 11.

114.

‘ FAN S. NOLI ‘

( Nazim Gafurri – Haxhi Zeka )

Ë, F – 9.

115.

‘ FATIME HETEMI ‘

( Tahir Zajmi – në periferi të qytetit )

B – 18.

116.

‘ FATOS LIMANI ‘

( Agim Ramadani – Fehmi Lladrovci )

E, Ë – 16.

117.

‘ FAZLI GRAJQEVCI ‘

( Fehmi Agani – përfundon si rrugë e mbyllurë )

D, DH – 10.

118.

‘ FEHMI AGANI ‘

( Bulevardi Nëna Terezë – UÇK – Tirana )

D, DH – 10, 11.

119.

‘ FEHMI KRASNIQI ‘

( Haxhi Zeka – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 7.

120.

‘ FEHMI LLADROVCI ‘

( Sheshi Idriz Seferi – Agim Ramadani )

D, DH, E – 15, 16.

121.

‘ FERAT DRAGAJ ‘

( Gazmend Zajmi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë – 13, 14.

122.

‘ FERID CURRI ‘

( Gjergj Balsha – përfundon si rrugë e mbyllurë )

A – 11.12.

123.

‘ FERIZ BLAKQORI ‘

( Lidhja e Lezhes – Lidhja e Prizrenit )

D – 9.

124.

‘ FITUSH KUKAJ ‘

( Ismet Krasniqi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

D – 6, 7.

125.

‘ FLORIM YMERI ‘

( Abdyl Frashëri – Ali Kelmendi )

E – 13.

126.

‘ GANIMETE TËRBESHI ‘

( Gazmend Zajmi – Abdyl Frashëri )

E, Ë – 13.

127.

‘ GARIBALDI ‘

( Bulevardi Nëna Tereze – Tirana )

Ç, D, DH – 11, 12.

128.

‘ GASPËR GJINI ‘

( Mirko Gashi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

E – 9.

129.

‘ GAZMEND ZAJMI ‘

( Ali Pashë Tepelena – Anton Çetta – Armend Daci )

E, Ë, F – 13.

130.

‘ GRYKA E LLAPUSHNIKUT ‘

( Vëllezërit Fazliu – përfundon si rrugë e mbyllurë )

DH – 4, 5.

131.

‘ GUSTAV MAJER ‘

( Adrian Krasniqi – Afrim Vitija )

E – 11, 12.

132.

‘ GJASHT LISAT E LIKOSHANIT ‘

( Ismet Krasniqi –Gjon Serreqi –përfundon si rrugë e mbyllurë )

D – 6.

133.

‘ GJERGJ BALSHA ‘

( 24 Maji – në periferi të qytetit )

A, B, C – 11.

134.

‘ GJERGJ FISHTA ‘

( Maliq Pashë Gjinolli – përfundon si rrugë e mbyllurë )

E – 8.

135.

‘ GJIN GAZULLI ‘

( Enver Maloku – Ferat Dragaj )

Ë – 14.

136.

‘ GJON BUZUKU ‘

( Dr. Lec Gradica – përfundon si rrugë e mbyllurë )

H – 10.

137.

‘ GJON SERREQI ‘

( Carraleva – Ismet Krasniqi )

D, DH – 6, 7, 8.

138.

‘ HAFËZ ALI KORÇA ‘

( Mihail Grameno – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 8.

139.

‘ HAJDAR DUSHI ‘

( Bulevardi Nëna Tereze – Luan Haradinaj )

DH – 11.

140.

‘ HAJRULLA ABDULLAHU ‘

( Eqrem Çabej – Enver Maloku – Gazmend Zajmi )

E, Ë – 13, 14.

141.

‘ HAKI PAVATAJ ‘

( Enver Berisha – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 7, 8.

142.

‘ HAKI TAHAJ ‘

( Nazim Gafurri – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë – 9.

143.

‘ HAKIF RIMANISHTA ‘

( Salih Xhuka – përfundon si rrugë e mbyllurë )

E – 4.

144.

‘ HAKIF ZEJNULLAHU ‘

( Sheshi Isa Boletini – Henry Dynan – Mujë Krasniqi )

Dh – 14, 15.

145.

‘ HALIL ALIDEMAJ ‘

( Adrian Krasniqi – Hamëz Jashari )

E – 11, 12.

146.

‘ HALIM ORANA ‘

( Hyzri Talla – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë – 10.

147.

‘ HALIM SPAHIA ‘

( Afrim Gashi – Ferid Curri )

A, B – 11.

148.

‘ HAMDI BEHA ‘

( Llapi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

E – 7.

149.

‘ HAMDI GASHI ‘

( 1 Tetori – Bedri Shala )

F, G – 11, 12.

150.

‘ HAMDI MRAMORI ‘

( Ibrahim Lutfiu – Zejnel Salihu – Emin Duraku )

E – 10.

151.

‘ HAMËZ JASHARI ‘

( Gazmend Zajmi – Mustafa Kruja – Mustafë Hoxha )

E, Ë – 10, 11, 12, 13.

152.

‘ HAQIF TETOVA ‘

‘ (Llapi - përfundon si rrugë e mbyllurë )

E – 7, 8.

153.

‘ HASAN NAHI ‘

( Tahir Zajmi – në periferi të qytetit )

B – 11.

154.

‘ HASAN RAMADANI ‘

( Ismet Krasniqi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

D – 6.

155.

‘ HASAN REMNIKU ‘

( Haxhi Zeka – përfundon si rrugë e mbullurë )

G, GJ – 2, 3, 4.

156.

‘ HAXHI ZEKA ‘

( Nazim Gafuri – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë, F, G, GJ, H – 4, 5, 6, 7, 8, 9.

157.

‘ HENRIK BARIÇ ‘

( Ilijaz Agushi – Zija Prishtina )

E – 9.

158.

‘ HENRY DYNAN ‘

( Hakif Zejnullahu – Selami Pulaha )

D, DH – 14.

159.

‘ HILË� MOSI ‘

( Fan S. Noli – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 9.

160.

‘ HILMI RAKOVICA ‘

( Gazmend Zajmi – Enver Maloku )

Ë, F – 13, 14.

161.

‘ HILMI ZARIQI ‘

( Rexhep Kabashi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ç – 4, 5.

162.

‘ HOLGER PEDERSEN ‘

( Muharrem Fejza – në periferi të qytetit )

DH, E, Ë – 17, 18.

163.

‘ HOXHË� HASAN TAHSINI ‘

( Rexhep Shema – Hilë Mosi )

F – 9.

164.

‘ HOXHË� KADRI PRISHTINA ‘

( Llapi – Lidhja e Prizrenit )

Ë – 7, 8.

165.

‘ HYS POPOVA ‘

( Ismet Krasniqi – Vushtrri – Plava )

Ç – 7, 8.

166.

‘ HYSEN PRISHTINA ‘

( Demë Ahmeti – Demë Ahmeti )

G – 8.

167.

‘ HYSNI CURRI ‘

( Nazim Gafurri – Ismail Dumoshi )

F – 9, 10.

168.

‘ HYZRI TALLA ‘

( Xheladin Rekaliu – Halim Orana )

E, Ë, F – 14, 15.

169.

‘ IBRAHIM BANUSHI ‘

( Ismail Dumoshi – Bajram Kelmendi )

Ë – 10.

170.

‘ IBRAHIM FEHMIU ‘

( 27 Nëntori – 27 Nëntori )

DH, E – 3, 4, 5.

171.

‘ IBRAHIM KELMENDI ‘

( Asllan Pireva – në periferi të qytetit )

DH – 1.

172.

‘ IBRAHIM KRASNIQI ‘

( Lidhja e Prizrenit – Bajram Bahtiri )

Ë, F – 6.

173.

‘ IBRAHIM LUTFIU ‘

( Agim Ramadani – Nazim Gafurri – Haxhi Zeka )

E, Ë – 9, 10.

174.

‘ IBRAHIM ORUÇI ‘

( Muharrem Fejza – përfundon si rrugë e mbyllurë )

G – 16.

175.

‘ IDRIZ AJET GASHI ‘

( Avni Rrustemi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 8.

176.

‘ IDRIZ GJILANI ‘

( Bulevardi Bill Clinton – Ilaz Kodra )

Ç – 14.

177.

‘ IDRIZ SHAHMANI ‘

( Rasim Kiçina – Demë Ahmeti –përfundon si rrugë e mbyllurë)

G – 8.

178.

‘ IGBALLE PRISHTINA ‘

( Demë Ahmeti – Abdyl Ramaj )

G, GJ – 8, 9.

179.

‘ ILAZ KODRA ‘

( Bulevardi Bill Clinton – përfundon si rrugë e mbyllurë )

C, Ç, D – 13, 14, 15.

180.

‘ ILIR KONUSHECI ‘

( UÇK – Lidhja e Lezhës – Vëllezërit Fazliu )

DH – 8, 9, 10.

181.

‘ ILIJAZ AGUSHI ‘

( Ilir Konusheci – Ibrahim Lutfiu )

DH, E – 9.

182.

‘ IMZOT NIKË� PRELA ‘

( Bulevardi i Dëshmorëve – Sheshi Isa Boletini )

D, DH – 15.

183.

‘ INGRID CARA ‘

( Hoxhë Kadri Prishtina – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë – 7.

184.

‘ ISA BOLETINI ‘

( Mustafë Hoxha – Shaip Kamberi )

F – 10, 11.

185.

‘ ISA HAVOLLI ‘

( Ibrahim Fehmiu – Gryka e Llapushnikut )

DH – 4.

186.

‘ ISA KASTRATI ‘

( Rrustem Statovci – në periferi të qytetit )

Ë, F, G, GJ, H – 12, 13.

187.

‘ ISLAM BULLIQI ‘

( Ismet Krasniqi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ç – 7.

188.

‘ ISMAIL DUMOSHI ‘

( Afrim Loxha - 1 Tetori )

Ë, F, G – 10.

189.

‘ ISMAIL QEMALI ‘

( Vushtrria – 24 Maji )

C, Ç – 8, 9, 10.

190.

‘ ISMET ASLLANI ‘

( Haxhi Zeka – në periferi të qytetit )

GJ, H – 4, 5, 6.

191.

‘ ISMET BICAJ ‘

( Gjergj Balsha – Halim Spahia )

B – 11.

192.

‘ ISMET DËRGUTI ‘

( Rexhep Gjeli – përfundon si rrugë e mbyllurë )

E, Ë – 6.

193.

‘ ISMET JASHARI – KUMANOVA ‘

( Rasim Kiçina – Hoxhë Hasan Tahsini )

F – 9.

194.

‘ ISMET KRASNIQI ‘

( Qemajl Stafa – Plava – Vëllezërit Fazliu - Carraleva )

C, Ç, D, DH, E – 6, 7.

195.

‘ ISMAJL ISMAJLI ‘

( Xhavit Ahmeti – përfundon si rrugë e mbyllurë )

GJ, H – 9. 10.

196.

‘ ISMET RRACI ‘

( Albaniku – Jonuz Zeneli )

Ç – 6.

197.

‘ JAKOV XOXA ‘

‘ Muharrem Fejza – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë, F – 16.

198.

‘ JAKUP FERRI ‘

( Mic Sokoli - përfundon si rrugë e mbyllurë )

E – 5.

199.

‘ JAN KUKUZELI ‘

( Haxhi Zeka – Xhavit Ahmeti )

F, G – 5, 6.

200.

‘ JANINA ‘

(Vëllezërit Fazliu – Mic Sokoli –përfundon si rrugë e mbyllurë)

DH, E – 5, 6.

201.

‘ JASHAR EREBARA ‘

( Murat Xhakja – Xhelal Hajda )

G – 4, 5.

202.

‘ JETULLAH ISLAMI ‘

( Ismet Krasniqi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

C – 6, 7.

203.

‘ JOHAN V. GËTE ‘

( 24 Maji – Ahmet Krasniqi )

C – 11.

204.

‘ JOHAN V. HAHN ‘

( Jonuz Zejnullahu – Garibaldi )

D – 12.

205.

‘ JONUZ ZEJNULLAHU ‘

( Johan V. Hahn ) /////

D – 12.

206.

‘ JONUZ ZENELI ‘

( Ismet Krasniqi – Jetulla Islami )

C, Ç – 6, 7.

207.

‘ JERONIM DE RADA ‘

( Azem Bejta – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë, F – 7, 8.

208.

‘ JOSIF BAGERI ‘

( Mbretëresha Teuta – përfundon si rrugë e mbyllurë )

H – 10.

209.

‘ JOSIP RELA ‘

( UÇK – Lidhja e Prizrenit )

D – 9, 10.

210.

‘ KAÇANIKU ‘

( Abdyl Frashëri – Bedri Shala )

Ë, F – 12, 13.

211.

‘ KADRI DUSHI ‘

( Ilijaz Agushi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

E – 9.

212.

‘ KADRI ZEKA ‘

( 27 Nëntori – në periferi të qytetit )

E, Ë – 1, 2, 3, 4, 5.

213.

‘ KAJTAZ RAMADANI ‘

( UÇK – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ç, D – 9, 10.

214.

‘ KAMER LOSHI ‘

( Carraleva – Gjasht lisat e Likoshanit )

D, DH – 6, 7.

215.

‘ KAPITEN HYSNI RUDI ‘

( Vëllezërit Fazliu – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Dh – 5, 6.

216.

‘ KARADAKU ‘

( Demë Ahmeti – Xhavit Ahmeti )

GJ, H – 7, 8.

217.

‘ KATARINA JOSIPI ‘

( Abdyl Lahu – përfundon si rrugë e mbyllurë )

GJ – 11, 12.

218.

‘ KEREM LEWTON ‘

( Muharrem Fejza – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë – 17.

219.

‘ KOLË� PARUBI ‘

( Agron Rrahmani – Ulqini – përfundon si rrugë e mbyllurë )

G, GJ – 6, 7.

220.

‘ KOLONEL FUAD DIBRA ‘

( Jan Kukuzeli – Xhelal Preveza )

F – 6, 7.

221.

‘ KONGRESI I MANASTIRIT ‘

( Nazim Gafurri – Ymer Lutfi Paçarizi )

F, G – 9.

222.

‘ KORÇA ‘

( Enver Berisha – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 7, 8.

223.

‘ KOSTA NOVAKOVIQ ‘

( Garibaldi – Tirana )

C, Ç, D – 12, 13.

224.

‘ KRUJA ‘

( Vëllezërit Fazliu – Burim Grajçevci )

DH, E – 7.

225.

‘ KUKËSI ‘

( Vëllezërit Fazliu – përfundon si rrugë e mbyllurë )

D – 3, 4.

226.

‘ KUVENDI I BUJANIT ‘

( Rasim Kiçina – Ymer Lutfi Paçarizi – Rexhep Shema )

F, G – 9.

227.

‘ KUVENDI I JUNIKUT ‘

( Vëllezërit Fazliu – Janina )

E – 6.

228.

‘ LASGUSH PORADECI ‘

( Zagrebi – Feriz Blakqori )

D – 9.

229.

‘ LATIF BERISHA ‘

( Lord Bajron – Abdyl Frashëri )

E – 12.

230.

‘ LLAZAR VUÇKOVIQ ‘

( Ilaz Kodra – Lekë Dukagjini )

C – 14, 15.

231.

‘ LEKA I MADH ‘

( Ohri – përfundon si rrugë e mbyllurë )

G, GJ – 5, 6.

232.

‘ LEKË� DUKAGJINI ‘

( Ilaz Kodra – Llazar Vuçkoviq )

C, Ç – 14, 15.

233.

‘ LIDHJA E LEZHËS ‘

( Ilir Konusheci – Vëllezërit Fazliu – Sokol Dobroshi )

D, DH – 8, 9.

234.

‘ LIDHJA E PEJËS ‘

( Bulevardi Bill Clinton – në Fushë Kosovë )

A, B – 14, 15….

235.

‘ LIDHJA E PRIZRENIT ‘

( UÇK – Haxhi Zeka )

D, DH, E, Ë, F – 6, 7, 8, 9, 10.

236.

‘ LORD BYRON ‘

( Gazmend Zajmi – Ali Pashë Tepelena )

E, Ë – 12, 13.

237.

‘ LOTË� VAKU ‘

( Muharrem Fejza – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë, F – 16, 17.

238.

‘ LUAN HARADINAJ ‘

( Garibaldi – Fehmi Agani )

D, DH – 10, 11, 12.

239.

‘ LUIGJ GURAKUQI ‘

( Isa Kastrati – përfundon si rrugë e mbyllurë )

G, GJ – 11, 12.

240.

‘ LUTFI MUSIQI ‘

( Vëllezërit Maqastena – Rexhep Kabashi )

Ç, D – 4, 5.

241.

‘ LLAPI ‘

( Haxhi Zeka – Bajram Bahtiri )

E, Ë – 7, 8.

242.

‘ MAJOR MEHMET BUSHI ‘

( Agim Ramadani – Hyzri Talla )

E – 15.

243.

‘ MAK DIZDAR ‘

( Fehmi Lladrovci – Zija Shemsiu )

DH – 16.

244.

‘ MALIQ PASHË� GJINOLLI ‘

( Lidhja e Prizrenit – Ilir Konusheci – Bajram Bahtiri )

DH, E – 8.

245.

‘ MALUSH KOSOVA ‘

( Holger Pedersen – në periferi të qytetit )

E, Ë – 17, 18.

246.

‘ MALUSH MIRIQI ‘

( Shteti i Arbërit – Ahmet Shtimja )

Ë, F – 2.

247.

‘ MARIE SHLLAKU ‘

( Kadri Zeka – Vehbi Ibrahimi )

E, Ë – 4, 5.

248.

‘ MARIN BARLETI ‘

( Rexhep Krasniqi – Shefqet Shkupi )

C, Ç – 16.

249.

‘ MARK ISAK ‘

( Vushtrria – përfundon si rrugë e mbyllurë )

D, DH – 9, 10.

250.

‘ MARTIN CAMAJ ‘

( Xhavit Ahmeti – përfundon si rrugë e mbyllurë )

H – 8.

251.

‘ MBRETËRESHA TEUTË ‘

( Dr. Lec Gradica – përfundon si rrugë e mbyllurë )

GJ, H – 9, 10.

252.

‘ MBRETI BARDHYL ‘

( Bajram Bahtiri – Maliq Pashë Gjinolli )

E – 7, 8.

253.

‘ MBRETI GENC ‘

( Muharrem Fejza – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 17.

254.

‘ MBRETI LONGAR ‘

( Xhelal Preveza – Ndre Mjeda )

F, G – 6, 7.

255.

‘ MBRETI PIRRO ‘

( Mic Sokoli – Drenica )

E – 6.

256.

‘ MBRETI ZOGU I ‘

( Robert Doll – Perandori Justinian )

Ç, D – 13.

257.

‘ MEHË� UKA ‘

( Shteti i Arbërit – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 2.

258.

‘ MEHMET AKIF ERSOY ‘

( Rasim Kiçina – Hkë Sadiku )

F, G – 8, 9.

259.

‘ MEHMET ALI VRIONI ‘

( Murat Mehmeti – përfundon si rrugë e mbyllurë )

DH – 8.

260.

‘ MEHMET BECI ‘

( Ohri – Ernes Zariqi )

G – 4, 5.

261.

‘ MEHMET GRADICA ‘

( Hyzri Talla – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë – 15.

262.

‘ MEHMET KAÇURRI ‘

( Agim Ramadani – Ibrahim Lutfiu )

E – 9, 10.

263.

‘ MEHMET KONJUHI ‘

( Dëshmorët e Marecit – përfundon si rrugë e mbyllurë )

H – 12.

264.

‘ MEHMET PASHË� DERALLA ‘

( Murat Mehmeti – përfundon si rrugë e mbyllurë )

DH – 9.

265.

‘ MENSUR ZYBERAJ ‘

( Isa Kastrati – Dëshmorët e Marecit )

GJ – 12.

266.

‘ MENTOR RATKOCERI ‘

( Drenica – në periferi të qytetit )

DH, E, Ë, F, G – 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

267.

‘ MESIHI PRISHTINASI ‘

( Rexhep Krasniqi – Shefqet Shkupi )

C, Ç – 16.

268.

‘ METO BAJRAKTARI ‘

( UÇK – Vushtrria )

DH – 9, 10.

269.

‘ METUSH KRASNIQI ‘

( Ahmet Krasniqi – 24 Maji )

Ç – 10, 11.

270.

‘ MIC SOKOLI ‘

( Vëllezërit Fazliu – Drenica – Ramë Govori )

E, Ë – 5, 6.

271.

‘ MIGJENI ‘

( Fehmi Agani – UÇK )

D – 10.

272.

‘ MIHAL GRAMENO ‘

( Avni Rrustemi – Enver Berisha )

F – 8.

273.

‘ MIHAILLO PUPIN ‘

( Tomorri – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 1, 2.

274.

‘ MILLAN BUDIMIR ‘

( 27 Nëntori – përfundon si rrugë e mbyllurë )

DH – 3.

275.

‘ MILLAN SHUFLLAJ ‘

‘ Ismet Krasniqi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ç – 7.

276.

‘ MIRKO GASHI ‘

( Lidhja e Prizrenit – përfundon si rrugë e mbyllurë )

E – 8, 9.

277.

‘ MITHAT FRASHËRI ‘

( Vushtrria – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ç, D – 8, 9.

278.

‘ MITROVICA ‘ ( Eqrem Çabej – Gazmend Zajmi )

E – 13.

279.

‘ MOTRAT QIRIAZI ‘

( Fehmi Lladrovci – Zija Shemsiu )

DH – 16.

280.

‘ MUHAMET ÇAMI ‘

( Muharrem Fejza – Malush Kosova )

Ë – 17, 18.

281.

‘ MUHARREM FEJZA ‘

( Fehmi Lladrovci – përfundon si rrugë e mbyllurë )

DH, E, Ë, F, G, GJ, H – 16, 17.

282.

‘ MUJË� KRASNIQI ‘

( Eqrem Çabej – Henry Dynan )

DH – 13, 14.

283.

‘ MUJO ULQINAKU ‘

( Robert Doll – Perandori Justinjan )

Ç, D – 12, 13.

284.

‘ MURAT MEHMETI ‘

( Vushtrria – afër binarve të hekurrudhës )

D, DH – 8, 9.

285.

‘ MURAT XHAKJA ‘

( Hasan Remniku – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F, G – 4, 5.

286.

‘ MUSINE KOKALARI ‘

( Ilaz Kodra - Bulevardi i Dëshmorëve – rrugë e mbyllurë )

D – 14.

287.

‘ MUSTAFA KRUJA ‘

( Agim Ramadani – 1 Tetori – Edmond Hoxha )

E, Ë – 10, 11.

288.

‘ MUSTAFA VENHARI ‘

( Ilaz Kodra – rrugë rrethore )

C – 14, 15.

289.

‘ MUSTAFË� HOXHA ‘

( Mustafa Kruja – Rrustem Hyseni – Isa Boletini )

Ë, F – 10.

290.

‘ MUSTAFË� VESELAJ ‘

( Bajram Bahtiri – përfundon si rrugë e mbyllurë )

E, Ë – 7.

291.

‘ MYRVETE MAKSUTAJ ‘

( Bajram Bahtiri – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë – 6, 7.

292.

‘ NAIL HYSENI ‘

( Gjergj Balsha – përfundon si rrugë e mbyllurë )

A – 11.

293.

‘ NAIM GASHI ‘

( Karadaku – përfundon si rrugë e mbyllurë )

GJ, H – 8.

294.

‘ NAIM SYLA ‘

( Vëllezërit Fazliu – përfundon si rrugë e mbyllurë )

DH, E – 6.

295.

‘ NAK BERISHA ‘

( Rexhep Mala – përfundon si rrugë e mbyllurë )

E – 13.

296.

‘ NASER HAJRIZI ‘

( Abdyl Ramaj – Ymer Lutfi Paçarizi )

G, GJ – 9.

297.

‘ NASER SEKIRAQA ‘

( Jonuz Zeneli – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ç – 6.

298.

‘ NASIJET SELIMI ‘

( Haxhi Zeka – Murat Xhakja )

F – 5.

299.

‘ NAUM VEÇILHARXHI ‘

( Carraleva – Dëshmorët e Prapashticës )

DH – 6.

300.

‘ NAZIM BERATI ‘

( Muharrem Fejza – Ahmet Koronica )

F – 15, 16.

301.

‘ NAZIM GAFURRI ‘

( Ibrahim Lutfiu – Haxhi Zeka – 1 Tetori )

Ë, F – 9.

302.

‘ NAZIM HIKMET ‘

( Gjergj Balsha – përfundon si rrugë e mbyllurë )

A – 11.

303.

‘ NDRE MJEDA ‘

( Bedri Sokoli – Mbreti Longar )

G, GJ – 6.

304.

‘ NESRET KRASNIQI ‘

( Xhelal Hajda – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 4.

305.

‘ NEXHMEDIN LLUMNICA ‘

( Mentor Ratkoceri – Kadri Zeka - rrugë e mbyllurë )

Ë – 4, 5.

306.

‘ NIJAZI AZEMI ‘

( Dëshmorët e Marecit – përfundon si rrugë e mbyllurë )

H – 12.

307.

‘ NIKETË� DARDANI ‘

( Asllan Pireva – në periferi të qytetit )

DH, E – 1.

308.

‘ NIKOLLA TESLLA ‘

( Rasim Kiçina – Hoxhë Hasan Tahsini )

F – 9.

309.

‘ NIKOLLË� IVANAJ ‘

( Haxhi Zeka – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 7.

310.

‘ NORBERT JOKL ‘

( Bedri Shala – Rrahim Beqiri )

F – 13.

311.

‘ NUE PËRLLESHI ‘

( Muharrem Fejza - Isa Kastrati )

F, G, GJ, H – 13, 14, 15, 16.

312.

‘ NUHI BERISHA ‘ ( Mbreti Pirro – Mic Sokoli )

E, Ë – 5, 6.

313.

‘ OHRI ‘

( Xhavit Ahmeti – Xhavit Ahmeti )

G – 5.

314.

‘ ONUFRI ‘

( Xhavit Ahmeti – Naser Hajrizi )

GJ – 9.

315.

‘ OSMAN BUNJAKU ‘

( Drenica – përfundon si rrugë e mbyllurë )

E – 6.

316.

‘ OSO KUKA ‘

( Lidhja e Prizrenit – Haxhi Zeka – rrugë e mbyllurë )

F – 7.

317.

‘ PAL PALUCAJ ‘

( Dëshmorët e Marecit – përfundon si rrugë e mbyllurë )

GJ – 11.

318.

‘ PAPA KRISTO NEGOVANI ‘

( Tahir Zajmi – Shefqet Shkupi )

B – 16, 17.

319.

‘ PASHKO VASA ‘

( Robert Doll – Perandori Justinian )

Ç, D – 12.

320.

‘ PASHTRIKU ‘

( Xhelal Preveza – Skender Anamali )

F, G – 7, 8.

321.

‘ PERANDORI DIOKLECIAN ‘

( UÇK – Mark Isak )

DH – 9, 10.

322.

‘ PERANDORI JUSTINIAN ‘

( B. Nëna Tereze - B. Bill Clinton – Kosta Novakoviq )

D – 12, 13.

323.

‘ PESHTERI ‘

( Pashtriku – Mbreti Longar )

G – 6, 7, 8.

324.

‘ PETRO MARKO ‘

( Nexhmedin Llumnica – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë – 4, 5.

325.

PJETËR BOGDANI ‘

( Lidhja e Lezhës – Mark Isak )

D – 9.

326.

‘ PLAVA ‘

( Hys Popova – Ismet Krasniqi )

C, Ç – 7, 8.

327.

‘ PREKAZI ‘

( Muharrem Fejza – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë – 17, 18.

328.

‘ PREND DOÇI ‘

( Bedri Shala – Sali Nivica )

F, G – 13.

329.

‘ PRESHEVA ‘

( Lidhja e Prizrenit – Bajram Bahtiri )

Ë, F – 6.

330.

‘ PREVEZA ‘

( Shteti i Arbërit – në periferi të qytetit )

Ë, F – 1, 2.

331.

‘ QAMIL BALA ‘

( Enver Maloku – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë – 14, 15.

332.

‘ QAMIL HOXHA ‘

( Bulevardi Nëna Tereze – Agim Ramadani )

DH, E – 11.

333.

‘ QEMAJL STAFA ‘

( Plava – Ismet Krasniqi - në periferi të qytetit )

A, B, C – 7.

334.

‘ QORR ILAZI ‘

( Gjergj Balsha – Halim Spahia )

A, B – 11.

335.

‘ RADOVAN ZOGOVIQ ‘

( Mbreti Zogu I – Mujo Ulqinaku )

Ç, D – 13.

336.

‘ RAIF HALIMI ‘

( Trepça – përfundon si rrugë e mbyllurë )

G, GJ – 10.

337.

‘ RAMË� BLLACA ‘

( Agron Rrahmani – përfundon si rrugë e mbyllurë )

G – 7.

338.

‘ RAMË� GOVORI ‘

( Drenica – Mic Sokoli )

E, Ë – 6.

339.

‘ RAMË� VLLASA ‘

( Shteti i Arbërit – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 3.

340.

‘ RASIM KIÇINA ‘

( Fan S. Noli – Idriz Shahmani )

F, G – 8, 9.

341.

‘ REMZI ADEMI ‘

( Bajram Bahtiri – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë – 7.

342.

‘ REMZI DEMOLLI ‘

( Tomorri – Mihaillo Pupin )

Ë, F – 1, 2.

343.

‘ REXHEP ELMAZI ‘

( Dëshmorët e Marecit – përfundon si rrugë e mbyllurë )

GJ – 11.

344.

‘ REXHEP GJELI ‘

( Mbreti Pirro – Mic Sokoli )

E, Ë – 5, 6.

345.

‘ REXHEP KABASHI ‘

( Lutfi Musiqi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

B, C, Ç – 4, 5.

346.

‘ REXHEP KRASNIQI ‘

( Magjistrala Prishtinë� Mitrovicë – Sylejman Vuçitërrna )

B, C, Ç – 16, 17, 18.

347.

‘ REXHEP LUCI ‘

( Bulevardi Nëna Tereze – Luan Haradinaj )

DH – 11.

348.

‘ REXHEP MALA ‘

( Eqrem Çabej – Arkitekt Karl Gega )

E – 12, 13.

349.

‘ REXHEP MITROVICA ‘

( Ilaz Kodra – Sadik Zeneli )

Ç – 15.

350.

‘ REXHEP SHEMA ‘

( Rasim Kiçina – Kongresi i Manastirit )

F – 9.

351.

‘ REXHEP TËRPEZA ‘

( 27 Nëntori – Ibrahim Fehmiu )

DH, E – 4.

352.

‘ RIFAT BERISHA ‘

( Sali Nivica – përfundon si rrugë e mbyllurë )

G – 13.

353.

‘ RIFAT BURXHEVIQ ‘

( Enver Maloku - Xheladin Rekaliu - rrugë e mbyllurë )

E, Ë – 14,15.

354.

‘ RIFAT GOXHUFI ‘

( Ibrahim Kelmendi – në periferi të qytetit )

DH – 1.

355.

‘ RIFAT KRASNIQI ‘

( Ibrahim Fehmiu – Shaban Shala )

DH – 3.

356.

‘ ROBERT DOLL ‘

( Bulevardi Bill Clinton – Kosta Novakoviq )

Ç – 12, 13.

357.

‘ RUGOVA ‘

( Vëllezërit Fazliu – Lutfi Musiqi )

D – 4.

358.

‘ RRAHMAN MURATI ‘

( Zenel Bajraktari – përfundon si rrugë e mbyllurë )

D – 5.

359.

‘ RRAHIM BEQIRI ‘

( Gazmend Zajmi – Armend Daci - rrugë e mbyllurë )

G, GJ – 13.

360.

‘ RRUSTEM HYSENI ‘

( Mustafa Kruja – Zejnel Salihu )

Ë – 10.

361.

‘ RRUSTEM STATOVCI ‘

( Agim Ramadani – Varezat e Dëshmorëve )

E, Ë, F – 11, 12.

362.

‘ SADIK RAMA ‘

( Bajram Bahtiri – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë – 6, 7.

363.

‘ SADIK ZENELI ‘

( Ilaz Kodra – Lekë Dukagjini )

Ç – 15.

364.

‘ SAHIT NAJDENI ‘

( Shteti i Arbërit – Ahmet Shtimja )

Ë – 2.

365.

‘ SALI ABAZI ‘

( Isa Kastrati – Dëshmorët e Marecit )

GJ – 12.

366.

‘ SALI BUTKA ‘

( Rasim Kiçina – Avni Rrustemi )

F – 8, 9.

367.

‘ SALI MANI ‘

( Enver Berisha – Jeronim De Rada )

F – 8.

368.

‘ SALI MATOSHI ‘

( Vëllezërit Fazliu – Dëshmorët e Prapashticës )

DH – 6.

369.

‘ SALI NIVICA ‘

( Rrahim Beqiri – Bedri Shala )

G – 12, 13.

370.

‘ SALIH XHUKA ‘

( Kadri Zeka – 27 Nëntori – përfundon si rrugë e mbyllurë )

E – 4.

371.

‘ SAMI PEJA ‘

( Ali Pashë Tepelena – Rexhep Mala )

E – 12.

372.

‘ SEFË� KOSHARJA ‘

( Viktor Eftimiu – përfundon si rrugë e mbyllurë )

G, GJ – 11.

373.

‘ SEJDI KRYEZIU ‘

( Perandori Justinian – përfundon si rrugë e mbyllurë )

D – 12, 13.

374.

‘ SELAM MUSAI ‘

( Shefqet Shkupi – Rexhep Krasniqi )

C – 17.

375.

‘ SELAMI PULAHA ‘

( Bulevardi i Dëshmorëve – Henry Dynan )

D, DH – 13, 14.

376.

‘ SELIM BERISHA ‘

( Ahmet Krasniqi – Ismail Qemali )

Ç – 9, 10, 11.

377.

‘ SELMAN KADRIA ‘

( Hys Popova – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ç, D – 7.

378.

‘ SELMAN LAJÇI ‘

( Stambolli – Gjergj Balsha )

B, C – 8, 9, 10, 11.

379.

‘ SELMAN RIZA ‘

( Edmond Riza – Edmond Riza )

Ë – 11.

380.

‘ SKËNDER ANAMALI ‘

( Rasim Kiçina – Pashtriku )

G – 8.

381.

‘ SKËNDER ÇEKU ‘

( Ymer Elshani – në periferi të qytetit )

G – 17, 18.

382.

‘ SMAJL HAJDARAJ ‘

( Fatos Nimani )

E, Ë – 16.

383.

‘ SOKOL DOBROSHI ‘

( Lidhja e Lezhës – Feriz Blakqori )

D – 9.

384.

‘ SOKOL SOPI ‘

( Abdyl Frashëri – Tivari )

Ë, F – 12.

385.

‘ STAMBOLLI ‘

( Vushtrria – Gjergj Balsha )

A, B, C, Ç – 8, 9, 10, 11.

386.

‘ STEFAN MOKRANJAC ‘

( Haxhi Zeka – Ernes Zariqi )

G – 4, 5.

387.

‘ SYLË� HOTLA ‘

( Mbretëresha Teuta – përfundon si rrugë e mbyllurë )

H – 10.

388.

‘ SYLË� ZARBINCA ‘

( Dëshmorët e Marecit – përfundon si rrugë e mbyllurë )

GJ, H – 12.

389.

‘ SYLEJMAN JASHARI ‘

( Shaban Shala – përfundon si rrugë e mbyllurë )

DH – 2, 3.

390.

‘ SYLEJMAN VOKSHI ‘

( Qamil Hoxha – përfundon si rrugë e mbyllurë )

DH – 11, 12.

391.

‘ SYLEJMAN VUÇITËRRNA ‘

( Shefqet Shkupi – në periferi të qytetit )

B – 17, 18.

392.

‘ SVETOZAR MARKOVIQ ‘

( Mustafa Kruja – Hamëz Jashari )

E – 11.

393.

‘ SHABAN PALLUZHA ‘

( Agim Ramadani – Afrim Vitija )

E – 11.

394.

‘ SHABAN SHALA ‘

( Vëllezërit Fazliu – përfundon si rrugë e mbyllurë )

D, DH – 1, 2, 3.

395.

‘ SHAIP KAMBERI ‘

( Edmond Hoxha – Mustafë Hoxha )

Ë, F – 10, 11, 12.

396.

‘ SHAIP MUSTAFA ‘

( Tahir Zajmi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

A, B – 16.

397.

‘ SHAIP SPAHIA ‘

( Rrustem Statovci – Bedri Shala )

Ë, F – 12.

398.

‘ SHALA E BAJGORËS ‘

( Nexhmedin Llumnica – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë – 4.

399.

‘ SHANDOR PETËFI ‘

( Xhavit Ahmeti – përfundon si rrugë e mbyllurë )

G – 5.

400.

‘ SHAQIR INGRISHTA ‘

( Nue Përlleshi – Muharrem Fejza )

F, G, GJ – 14, 15, 16.

401.

‘ SHARRI ‘

( Abdyl Lahu – përfundon si rrugë e mbyllurë )

GJ, H – 11, 12.

402.

‘ SHASIVAR ALIU ‘

( Shaban Shala – Asllan Pireva )

DH – 2.

403.

‘ SHEFKI DESIVOJCA ‘

( 27 Nëntori – Kadri Zeka )

E – 3, 4.

404.

‘ SHEFQET KAPETANI ‘

( Xhemë Gostivari – Shaip Kamberi – Edmond Hoxha )

Ë, F – 11.

405.

‘ SHEFQET SHKUPI ‘

( Magjistrala Prishtinë� Mitrovicë – Tahir Zajmi )

B, C – 15, 16, 17.

406.

‘ SHEFQET ZEKA ‘

( Maliq Pashë Gjinolli – përfundon si rrugë e mbyllurë )

E – 8.

407.

‘ SHEH MUHEDINI ‘

( 27 Nëntori – Enver Hadri – rrugë e mbyllurë )

E – 5.

408.

‘ SHEMSI HAZIRI ‘

( Vëllezërit Fazliu – përfundon si rrugë e mbyllurë )

DH – 5, 6.

409.

‘ SHTETI I ARBËRIT ‘

( Bajram Bahtiri – Preveza )

Ë, F – 2, 3, 4.

410.

‘ SHKODRA ‘

( Nazim Gafurri – Fan S. Noli )

Ë – 9.

411.

‘ SHKOLLAT E PAVARURA ‘

( Ismet Krasniqi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

D – 5, 6.

412.

‘ SHKUPI ‘

( rruga e Veternikut – në periferi të qytetit )

D – 18.

413.

‘ SHYT MARECI ‘

( Isa Kastrati – përfundon si rrugë e mbyllurë )

GJ – 11, 12.

414.

‘ TABET E LLAPASHTICËS ‘

( Beteja e Kosharës – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë, F – 4.

415.

‘ TAHIR MEHA ‘

( Xhavit Ahmeti – përfundon si rrugë e mbyllurë )

G – 5.

416.

‘ TAHIR UKA ‘

( Behar Begolli – përfundon si rrugë e mbyllurë )

D, DH – 18.

417.

‘ TAHIR ZAJMI ‘

( Lidhja e Pejës – Sylejman Vuçitërrna )

A, B – 15, 16, 17, 18.

418.

‘ TAIP KRASNIQI ‘

( Vasil Andoni – Mehmet Kaçurri )

E – 9.

419.

‘ TIRANA ‘

( Bulevardi Bill Clinton – UÇK – Fehmi Agani )

C, Ç – 10, 11, 12, 13, 14.

420.

‘ TIVARI ‘

( Bedri Shala – Rrustem Statovci )

F – 12, 13.

421.

‘ TOMORRI ‘

( Shteti i Arbërit – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë, F – 1, 2.

422.

‘ TONI BLER ‘

( Gjergj Balsha – Stambolli )

C, Ç – 8, 9, 10, 11.

423.

‘ TREPÇA ‘

( Dr. Lec Gradica – përfundon si rrugë e mbyllurë )

H – 10, 11.

424.

‘ TRINGË� SMAJLI ‘

( Bulevardi Nëna Tereze – Gustav Majer )

DH, E – 11.

425.

‘ TUTINI ‘

( Vëllezërit Fazliu – në periferi të qytetit )

D – 1.

426.

‘ THEODOR MUZAKA ‘

( Nue Përlleshi – Ahmet Koronica )

F – 15, 16.

427.

‘ THIMI MITKO ‘

( Hilmi Rakovica – Dervish Rozhaja )

Ë – 14.

428.

‘ U. Ç. K. ‘

( Ilir Konusheci – Fehmi Agani – Lidhja e Prizrenit )

D, DH – 10.

429.

‘ UKË� SADIKU ‘

( Mehmet Akif Ersoy – përfundon si rrugë e mbyllurë )

G, GJ – 9, 10.

430.

‘ UKSHIN KOVAÇICA ‘

( Muharrem Fejza – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F, G – 16, 17.

431.

‘ ULIAM SHEKSPIR ‘

( Ismet Krasniqi – Ali Ajeti )

Ç, D – 6.

432.

‘ ULQINI ‘

( Xhavit Ahmeti – Kolë Parubi – Bedri Sokoli )

G, GJ – 6, 7.

433.

‘ VASIL ANDONI ‘

( Ibrahim Lutfiu – Xhemajl Prishtina )

E – 9.

434.

‘ VEHBI IBRAHIMI ‘

( Çeta e Llapit – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë – 5.

435.

‘ VEJSEL PAGARUSHA ‘

( Dëshmorët e Marecit – përfundon si rrugë e mbyllurë )

GJ – 12.

436.

‘ VËLLEZËRIT GËRVALLA ‘

( Rrahim Beqiri – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F, G – 13, 14.

437.

‘ VËLLEZËRIT MAQASTENA ‘

( Ismet Krasniqi – Lutfi Musiqi )

Ç, D – 4, 5, 6.

438.

‘ VËLLEZËRIT RAMA ‘

( Gjergj Balsha - Halim Spahia )

B – 11.

439.

‘ VËLLEZËRIT TOPULLI ‘

( Rexhep Krasniqi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

C, Ç – 16.

440.

‘ VËLLEZËRIT FAZLIU ‘

( Ilir Konusheci – në periferi të qytetit )

D, DH, E – 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.

441.

‘ VERRAT E LLUKËS ‘

( Vëllezërit Fazliu – Gjon Serreqi )

DH – 7.

442.

‘ VIKTOR EFTIMIU ‘

( Shyt Mareci – Dëshmorët e Marecit )

GJ – 11.

443.

‘ VIKTOR HYGO ‘

( Ali Pashë Gucia – përfundon si rrugë e mbyllurë )

G, GJ – 5.

444.

‘ VISAR DODANI ‘

( Abdyl Ramaj – Mehmet Akif Ersoy )

G – 9.

445.

‘ VLORA ‘

( Xhevat Begolli – përfundon si rrugë e mbyllurë )

C, Ç – 3, 4.

446.

‘ VOJISLLAV DANÇETOVIQ ‘

( Muharrem Fejza – përfundon si rrugë e mbyllurë )

G – 16.

447.

‘ VUSHTRRIA ‘

( Ilir Konusheci – Azem Jashanica – Hys Popova )

Ç, D, DH – 8, 9.

448.

‘ XHAFER DEVA ‘

( Vushtrria – përfundon si rrugë e mbyllurë )

D – 7, 8.

449.

‘ XHAVIT AHMETI ‘

( Nazim Gafurri – Dr. Shpëtim Robaj – Haxhi Zeka )

G, GJ, H – 5, 6, 7, 8, 9, 10.

450.

‘ XHELADIN HANA ‘

( Isa Kastrati – Rrahim Beqiri )

GJ – 12.

451.

‘ XHELADIN DEDA ‘

( Marie Shllaku – Nexhmedin Llumnica )

Ë – 5.

452.

‘ XHELADIN KURBALIU ‘

( Nazim Gafurri – Haxhi Zeka )

Ë – 9.

453.

‘ XHELADIN REKALIU ‘

( Agim Ramadani – Eqrem Çabej – Enver Maloku )

E – 14, 15.

454.

‘ XHELAL HAJDA ‘

( Haxhi Zeka – Murat Xhakja )

F, G – 4, 5.

455.

‘ XHELAL MITROVICA ‘

( Mustafë Hoxha – Rrustem Hyseni )

Ë, F – 10.

456.

‘ XHELAL PREVEZA ‘

( Mihail Grameno – Haxhi Zeka )

F – 7.

457.

‘ XHEMAJL MUSTAFA ‘

( Bulevardi Bill Clinton – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ç, D – 13, 14.

458.

‘ XHEMAJL PRISHTINA ‘

( Agim Ramadani – Ilijaz Agushi )

E – 9.

459.

‘ XHEMAJL BERISHA ‘

( 1 Tetori – Emrush Miftari )

F, G – 10, 11.

460.

‘ XHEMË� ELEZI ‘

( 27 Nëntori – përfundon si rrugë e mbyllurë )

DH, E – 4.

461.

‘ XHEMË� GOSTIVARI ‘

( Edmond Hoxha – Shaip Kamberi )

Ë – 11.

462.

‘ XHEMË� TËRNAVCI ‘

( Carraleva – Carraleva )

DH – 6, 7.

463.

‘ XHEVAT BEGOLLI ‘

( Vlora – përfundon si rrugë e mbyllurë )

C, Ç – 3, 4.

464.

‘ YLFETE HUMOLLI ‘

( Agim Ramadani – Ilijaz Agushi )

E – 9.

465.

‘ YMER ALUSHANI ‘

( Xhemajl Mustafa – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ç – 14.

466.

‘ YMER BERISHA ‘

( 1 Tetori – Isa Boletini )

F – 10, 11.

467.

‘ YMER ELSHANI ‘

( Muharrem Fejza – në periferi të qytetit )

F, G – 17, 18.

468.

‘ YMER LUTFI PAQARIZI ‘

( Nazim Gafuri – Dr. Shpëtim Robaj )

G – 9.

469.

‘ YMER PRIZRENI ‘

( Isa Kastrati – përfundon si rrugë e mbyllurë )

G – 12.

470.

‘ ZAGREBI ‘

( Ahmet Krasniqi – Vushtrria )

Ç, D – 9, 10.

471.

‘ ZEJNEL SALIHU ‘

( Agim Ramadani – Afrim Loxha )

E, Ë – 10.

472.

‘ ZEKERIA REXHA ‘

( Çeta e Llapit – Nexhmedin Llumnica )

Ë – 4, 5.

473.

‘ ZEKI SHULEMAJA ‘

( Shaban Palluzha – Mustafa Kruja )

E – 11.

474.

‘ ZENEL BAJRAKTARI ‘

( Aleksandër Moisiu – Vëllezërit Maqastena )

D – 5.

475.

‘ ZEQIR BAJRAMI ‘

( Hoxhë Kadri Prishtina – përfundon si rrugë e mbyllurë )

Ë – 7.

476.

‘ ZIJA PRISHTINA ‘

( Ilijaz Agushi – përfundon si rrugë e mbyllurë )

E – 9.

477.

‘ ZIJA SHEMSIU ‘

( Imëzot Nikë Prela – përfundon si rrugë e mbyllurë )

D – 15, 16.

478.

‘ ZIJAVER VLLASALIU ‘

( Tomorri – përfundon si rrugë e mbyllurë )

F – 1, 2.

479.

‘ ZHUKË� HAXHIA ‘

( Peshteri – përfundon si rrugë e mbyllurë )

G, GJ – 7, 8.


20


LISTA E EMËRTIMEVE TË RRUGËVE TË PRISHTINËS DHE DIMENZIONET E TYTE

NrEdit

Emri i rrugëveEdit

Emrat e mëparshëmEdit

VendiEdit

KryçëzimiEdit

Edit

SasiaEdit

Gjat.Edit

m

Sip.Edit

m2

1

24 Maji

Patriarha Varnave

C-10 Ç-9

8

10

487

12505

2

2 Korriku

Kral Nikolla

DH-11

1

2

80

771

3

7 Shtatori

Savniçka

C-8

1

1

170

2208

4

1 Tetori

Moravska

G-10,F-11

11

13

1070

5229

5

27 Nëntori

Kordunjska

DH-4 E-5

12

8

1960

7802

6

28 Nëntori

Kral A Karadjorgjeviça.

D-14

5

5

610

10333

7

Abdullah Presheva

Milovana Glisiça

F-16

1

1

210

840

8

Abdyl Dura

Jaha Saliha

DH-5

1

1

60

515

9

Abdyl Frashëri

Prizrenska

Ë-12

5

4

482

3924

10

Abdyl Henci

Somborska

E-2

1

1

125

389

11

Abdyl Lahu

Bresniçka

GJ-11,12

4

3

180

720

12

Abdyl Ramaj

Nosilaca Albanske Spomenice

GJ-9

3

3

400.

2000

13

Abedin Rexha

Belomanastirska

F-6 Ë-6

2

2

295

2384

14

Adem Gashi

Hercegovaçka

F-8,9

2

2

160.

800

15

Adem Gllavica

Kosmajska

E-8

1

1

110.

440

16

Adem Keçekolla

Kaçikolska

E-7

2

2

200.

800

17

Adrian Krasniqi

Sibinjanina Janka

E-12,Ë-12

4

4

510

6227

18

Afrim Abazi

e re

GJ,-3

2

2

200.

800

19

Afrim Gashi

Antonije Ristiça Pljakiqa

C-11,B-11

3

3

500.

1500

20

Afrim Krasniqi

Lovçenska

DH,-3

2

2

220

1035

21

Afrim Loxha

Maneta Sajdjie

Ë-9,10

9

2

450.

2250

22

Afrim Vitia

Gnjilanska

E-11

3

2

150.

750

23

Afrim Zhitia

Braça Aksiç

F-13,14

2

2

360

3061

24

Agim Bajrami

Trebinjska

Ë-6

2

2

270.

1350

25

Agim Çela

Dolevaçka

B-18

1

1

100

1041

26

Agim Ramadani

Car Dusana

E-11,,12,Ë

22

12

2600

6400

27

Agron Rrahmani

Batajniçka

G-8

3

3

720

4320

28

Ahmet Delia

Tivatska

D-3

1

1

165

850

29

Ahmet Gashi

Dr.Hajima Baruhoviça

Ë-17

2

2

580

2320

30

Ahmet Haxhia

e re

E-18

1

1

220

693

31

Ahmet Kaçiku

Zrenjaninska

F 7-8

1

1

82

287

32

Ahmet Koronica

Krupanjska

F-16

3

2

300

1200

33

Ahmet Krasniqi

Grka Polikrapa Srbina

C-11,12

12

5

620

4340

34

Ahmet Shtimja

Djerdapska

F-2

3

1

300

900

35

Ajet Gërguri

Dinarska

D –2

1

1

180

742

36

Albaniku

Leposaviçka

Ç-6

2

1

160.

640

37

Aleks Buda

Zvezdarska

H-8

3

1

170

692

38

Aleksandër Moisiu

Tersteniçka

D – 5

4

2

230

1518

39

Aleksandër Xhuvani

Gazimestanska

D-6

1

1

148

694

40

Ali Ajeti

Kotorska

Ç-6

1

1

130

688

41

Ali Hadri

Dr.Bore Kozarca

Ë-10

2

2

290

843

42

Ali Kelmendi

Majora Milan Tepiça

Ë-12 E-13

10

4

483

3585

43

Ali Pashë Gucia

Azajnska

GJ-5

4

3

845

1050

44

Ali Pashë Tepelena

Momçila Popoviça

E-12

3

2

210

4194

45

Andrea Gropa

Zanatska

DH-10

2

1

130

1547

46

Antigona Fazliu

Svetozara Markoviça

E-8,Ë-9

3

2

250.

1500

47

Anton Çetta

Graçaniçka

E-13

4

2

180

2816

48

Anton Harapi

Vojvode Kolarca

Ç-15

1

1

100.

400

49

Arif Shala

Pivska

DH-6

2

1

130.

520

50

Arkitekt Karl Gega

Çaçanska

E –12

4

2

300

4579

51

Armend Daci

Çamila Torbetari

F-14

3

2

420.

2520

52

Asdreni

Dr.Arçibalda Rajska

DH-2

1

1

170

542

53

Asim Luzha

Beranska

F- 12

1

1

170.

680

54

Asllan Pireva

Lepenaçka

DH 1-2

3

1

1100

12951

55

Avni Rrustemi

Laze Kostiça

F-8

4

2

150

750

56

Azem Babiqi

Drimska

F-8

1

1

120.

480

57

Azem Bejta

Vinogradska

Ë-8,1

3

2

270

1354

58

Azem Jashanica

Branka Radiçeviça

Ç-8,9

3

2

360

3140

59

Azem Morana

Ripanjaska

H-10

2

1

330

1320

60

Aziz Zhilivoda

e re

Ç-2

1

1

700

2743

061

Bajram Bahtiri

Xhemajl Ibishi

F-4,E-8

22

6

1780

32662

62

Bajram Curri

Dr.Milutina Lazareviç

D-9

3

2

175

1337

63

Bajram Curri

Krajinski brigada

D-9,Ç-10

720.

4320

64

Bajram Kelmendi

Vellushka

E-10

6

6

1100.

6600

65

Bajram Shabani

Kumanovska

C-18

2

1

250.

1000

66

Basri Canolli

Kursumlijska

B-17

1

1

100.

400

67

Bedri Bajrami

Tarska

F-6

2

1

350.

1400

68

Bedri Gjini

Ibarska

DH-7

5

2

280

1749

69

Bedri Pejani

Kosovska

DH-10

2

1

120

591

70

Bedri Shala

Srpska

Ë,F-12

7

3

900

8315

71

Bedri Sokoli

Vitinska

GJ-6,H-9

3

1

300

1500

72

Behar Begolli

e re

D-18

3

1

460

2300

73

Bekim Berisha

Srpki konzula

Ç-10,C-11

2

2

246

1583

74

Beqir Kastrati

Cerska

F-17

1

1

270

1080

75

Beqir Musliu

e re

H-8

400.

2400

76

Beteja e Koshares

e re

Ë-4

2

1

280

1265

77

Bill Clinton

Kral.Petra I.Oslobodioca

Ç-13

6

8

1681

28577

78

Burim Grajçevci

Ivaniçka

E-7

3

1

130.

650

79

Butrinti

Panonska

F-8

4

2

720

4039

80

Čajkovski

Goliska

E-5

1

1

180.

900

81

Çajupi

Bosko Buha

DH-9

3

2

100.

600

82

Carraleva

Crnalevska

DH-6

10

2

700

5134

83

Çeta e Llapit

Drage Dragisça

Ë-5

6

2

400.

2000

84

Dedë Gjo Luli

Stevan Mokranjca

DH –7

2

1

115

750

85

Demë Ahmeti

Trisçka

H-7

3

1

290

1160

86

Dervish Cara

Timoçka

GJ-4

2

1

170.

680

87

Dervish Hima

Despotovaçka

C,-18

3

1

620

3100

88

Dervish Rozhaja

Dr.Koste Todoroviça

Ë-14

3

1

310

2936

89

Dervish Shaqa

e re

GJ-3

2

1

370

1480

90

Dëshmorët e Marecit

Strahiniça Bana

GJ-11

13

4

1000

7000

91

Dëshmorët e Prapashticës

Krfska

DH-6

4

1

190.

950

92

Dëshmorët e Sharbanit

Apatinska

A-11

2

1

200.

1000

93

Dimitrije Tucović

Dimitrije Tutoviça

F-11

3

1

103

579

94

Dr.Lec Gradica

Golubaçka

H-10

2

1

500.

2500

95

Dr.Shpëtim Robaj

Rruga per Sefali

H-9

2

2

800.

4800

96

Drenica

Çegarska

E-7

4

2

410

2664

97

Durrësi

Razajnska

F-5

2

1

180

922

98

Edmond Hoxha

Sali Rama

F-11,G-11

9

3

840

5040

99

Eduard Lir

Podgoriçka

D-

2

1

1050.

6300

100

Ekrem Rexha

Vojvode Vuka

D-10,11

1

1

250.

1500

101

Elena Gjika

Ramiza Sadika

DH-5

2

1

360.

1800

102

Emin Duraku

Emin Duraku

E-10

4

2

450

3600

103

Emrush Miftari

Filipa Visniça

G-11

3

3

600

3600

104

Enver Berisha

Sejdo Bajramoviça

Ë-8

3

2

500.

2500

105

Enver Hadri

Grmiska

E-5

3

2

430

2297

106

Enver Maloku

Vojvode Çolak

Ë-14

4

3

750.

4500

107

Eqrem Čabej

Desanka Maksimoviça

E-13

3

6

700.

6600

108

Ernest Zariqi

Gligorije Bozoviça

G-4

8

4

300.

1500

109

Ernest Koliqi

e re

E-17

8

4

268

2948

110

Esad Mekuli

Aleksandra Obrenoviça

Ë-7,8

2

2

370

739

111

Esat Berisha

Zitoradska

F- 5

1

1

220

707

112

Eshref Ademaj

e re

DH-5

1

1

110

444

113

Evlia Çelebiu

Jastrebaçka

Ë-7,8

2

2

330

1396

114

Fadil Bala

Paraçinska

C-11

2

2

150.

750

115

Fan Noli

Drinska

Ë-9

2

2

170

1806

116

Fatime Hetemi

Negotinska

B-1-18

2

1

200

805

117

Fazli Greiçevci

Milosa Djuridja

DH –10

4

4

200

3172

118

Fehmi Agani

Beogradska

DH,E-10

3

4

650

2356

119

Fehmi Krasniqi

Zveçanska

F-7,8

1

1

90.

450

120

Fehmi Lladrovci

Dr Branka Zogoviça

DH,E-16

8

4

675

16491

121

Ferat Draga

Banjaluçka

Ë-13

2

2

490

7031

122

Ferid Curri

Beçajska

A-11

1

1

380.

1900

123

Feriz Blakçori

Djudujevanska

D-9

2

1

170.

1020

124

Fitush Kukaj

Kosovske Devojke

D-7,8

2

1

170

850

125

Florim Ymeri

Primorska

E-13

2

1

80.

480

126

Ganimete Tërbeshi

Ganimete Terbesi

Ë-13

4

2

300

3066

127

Garibaldi

Tomislava Sekuliça

D-12

2

3

620

8060

128

Gaspër Gjini

Jovana Cvijiça

E-9

2

1

120.

600

129

Gazmend Zajmi

Profesora belocerkovca

E,Ë-13

15

6

700

4200

130

Gjashtë Listat e Likoshanit

Zlatarska

D-6

1

1

195

904

131

Gjergj Balsha

Despota Dj.Brankovica

C-10,11

5

3

1640

8697

132

Gjergj Fishta

Rogoziënka

E-8

1

1

100.

500

133

Gjin Gazuli

e re

Ë-14

100.

500

134

Gjon Buzuku

Grdeliçka

H-10

1

1

250.

1500

135

Gjon Serreçi

Jahorinska

DH-7,8

3

2

680

3954

136

Gryka e Llapushnikut

Lipovaçka

DH-5

2

1

350.

1750

137

Gustav Mayer

Tanaska Rajiça

E-11,12

2

2

220

1952

138

Hafëz Ali Korça

Miloçerska

F-8

1

1

160.

800

139

Hajdar Dushi

Trajka Dimitrijeviça

Dh-11

1

1

240

1824

140

Hajrullah Abdullahu

Aleksandra Djordjeviça

Ë-13

3

2

390.

2340

141

Haki Pavataj

Kolasinska

F-7

1

1

85

317

142

Haki Taha

Radoje Domanoviça

Ë-9

1

1

125

588

143

Hakif Rimanishta

Mladenovaçka

E-4

1

1

100

420

144

Hakif Zejnullahu

Atinska

DH-14

5

2

230

3565

145

Halil Alidemaj

Peçka

Ë-11

2

2

110

450

146

Halim Orana

Karadjordja Petroviça

E,F-14

14

8

1240

18600

147

Halim Spahia

Obrenovaçka

B-11

8

2

540

2160

148

Hamdi Beha

Mataruska

E-7

1

1

130.

780

149

Hamdi Gashi

Dr. Boshka Zhivkoviça

F,G-11

2

2

290.

1740

150

Hamdi Mramori

Mramorska

E-10

3

2

120

523

151

Hamëz Jashari

Sarplaninska

E-11

3

3

385

3369

152

Haqif Tetova

Gorazdevaçka

E-7

1

1

180.

1080

153

Hasan Nahi

Knjazevaçka

B-18

2

1

550

2750

154

Hasan Ramadani

Ubska

D-6

1

1

120.

600

155

Hasan Remniku

Kolibarska

G-3

7

2

630

2520

156

Haxhi Zeka

Proleterska

Ë-9-G-4

21

10

2300

17997

157

Henrik Barić

Aleksa Santiç

E-9

2

1

170

1190

158

Henry Dunant

Generala Sarla Tranija

DH-14

5

3

340.

2040

159

Hil Mosi

Topliçka

F-9

2

2

295

1282

160

Hilmi Rakovica

Dr.Çedomira Jankoviça

Ë-14

5

3

465

6342

161

Hilmi Zariqi

e re

730

1000

162

Holger Pedersen

Dr.Tot Abinja Jovana

E-18

5

3

620

4960

163

Hoxhë Hasan Tahsini

Zajeçarska

F-9

4

2

115

553

164

Hoxhë Kadri Prishtina

Durmitorska

Ë-7

4

2

410

675

165

Hys Popova

Çajetinska

Ç-7

4

2

500.

2500

166

Hysen Prishtina

Ivana Milutinoviça

G-8

2

2

180

633

167

Hysni Curri

Zagorke Saviça

F-9

2

2

135

924

168

Hyzri Talla

Voja Jankoviça

G-9

1

1

245

1470

169

Ibrahim Banushi

Stevana Vuçiça

Ë-10

2

1

80

356

170

Ibrahim Fehmiu

Oplenaçka

E-5

7

3

930.

4650

171

Ibrahim Kelmendi

Komovska

DH-1

4

1

480

1658

172

Ibrahim Krasniqi

Samodreska

F-6

2

2

290.

1450

173

Ibrahim Lutfiu

Sutjeska

95

470

174

Ibrahim Oruçi

Irska

G-15,16

2

1

210.

1050

175

Idriz Ajet Gashi

Neretvaanska

G-8

2

1

160

875

176

Idriz Gjilani

Patrijarha Danila

Ç-14

5

3

450.

2700

177

Idriz Shahmani

Serdara Janka Vukotiça

G-8

2

1

125

583

178

Igballe Prishtina

e re

330

1650

179

Iljaz Kodra

Nikoka Pasiça

C-15-D-14

13

6

1504

17345

180

Ilir Konusheci

Gavrila Principa

DH-8-9

8

8

720

1080

181

Iljaz Agushi

Vuka Karadziça

E-9

4

2

327

3143

182

Imzot Nikë Prela

Carica Milica

DH-15

6

6

540

11086

183

Ingrid Cara

Badanjska

Ë-7

1

1

580

3430

184

Isa Boletini

Jadranska

F-10

2

1

460

1380

185

Isa Havolli

Çukariçka

DH-4

2

1

160

680

186

Isa Kastrati

e re

F-12-H-12

19

4

1020

14936

187

Islam Bulliqi

e re

Ç-7

220.

1100

188

Ismail Dumoshi

Bore bukmiroviça

F-10

7

3

540

5473

189

Ismail Qemali

Miroljuba Mirkoviça

Ç –9

6

3

820

6842

190

Ismet Asllani

e re

H-5

2

2

720

3600

191

Ismet Bicaj

Pozharevaçka

B-11

2

1

170.

850

192

Ismet Dërguti

brdjanska

Ë-6

1

1

110.

550

193

Ismet Jashari-Kumanova

Kosovski Junaka

F-9

2

2

125

803

194

Ismet Krasniqi

Romanijska

D-6

17

4

870

5320

195

Ismet Rraci

Visnjiçka

Ç-6

2

1

110.

550

196

Jakov Xoxa

Stevana Sremca

Ë-16

1

1

235

1840

197

Jakup Ferri

Deçanska

Ë-5

2

1

110

1008

198

Jan Kukuzeli

Baçka

G-5

4

2

400.

2000

199

Janina

Landoviçka

E-5

2

1

290

1225

200

Jashar Erebara

Uziçka

G-4

2

1

110

433

201

Jetullah Islami

Çiçevaçka

C-6,7

2

1

500.

2000

202

Johann W. Goethe

Djenerala B.Jankoviça

C-11

2

1

180

1677

203

Johan V. Hahn

Jasenovaçka

D-12

2

1

200

1702

204

Jonuz Zejnullahu

Kapetana Misiça

D-12

2

1

180.

1080

205

Jonuz Zeneli

Nedeljka Çabrinoviça

Ç-7

4

2

360.

1800

206

Jorenim De Rada

Milorada P.Popa

F-8

2

2

270

1140

207

Josif Bageri

Branka Miljkoviça

H-10

1

1

110

517

208

Josip Rela

Branislava Nushiça

D-9,10

2

2

144

2374

209

Kaçaniku

Kaçaniçka

Ë,F-12

4

2

440

1539

210

Kadri Dushi

M.Crnjansko

E-9

1

1

90.

450

211

Kadri Zeka

Djure Miçunoviça

Ë-3,4

9

3

1442

3690

212

Kajtaz Ramadani

Krajiska

D-10

2

2

186

969

213

Kamer Loshi

Sopoçanska

D,DH-6,7

2

1

550.

2750

214

Kapiten Hysni Rudi

Zejnela Zejnelija

DH-6

1

1

145

515

215

Karadaku

Jadarska

H-8

7

2

335

1675

216

Katarina Josipi

Takovska

GJ-11

1

1

260.

1560

217

Kerem Lëton

Slavoljuba Djniça-Djineta

Ë-17

1

1

190.

950

218

Kolë Parubi

Zabljaçka

GJ-7,8

2

1

520

2080

219

Kolonel Fuad Dibra

Raska

F-6

2

1

355

1420

220

Kongresi i Manastirit

Zlatiborska

G-9

4

2

190

950

221

Korça

Budvanska

F-7

1

1

420

1680

222

Kosta Novaković

Kragujevaçka

Ç-12 E-12

5

3

720

12240

223

Kruja

Jasenovaçka

E-7

2

1

135

1072

224

Kukësi

Temerinska

D-3,4

2

1

310

3963

225

Kuvendi i Bujanit

Moskovska

G-9

2

2

410

3280

226

Kuvendi i Junikut

Braniçevska

E-6

2

2

100.

500

227

Lasgush Poradeci

Janiçija Popoviça

D-9

2

2

74

235

228

Latif Berisha

e re

DH-11,12

165

608

229

Lazar Vučković

Lazara Vuçkoviça

C-15

1

1

330

1650

230

Leka i Madh

Ariljska

G-6 C-14

1

1

520

2610

231

Lekë Dukagjini

Svetosavska

Ç-15

4

2

390

1560

232

Lidhja e Lezhës

Niska

DH-9,10

6

2

400

2448

233

Lidhja e Pejës

Rruga për Fushë Kosovë

C-13

4

4

1230

139585

234

Lidhja e Prizerenit

Vojvode Putnika

E-9,F-7

16

8

2190

61320

235

Llapi

Lapska

Ë-8

10

4

425

1684

236

Lord Byron

Lubotenska

Ë-12

5

2

480

11205

237

Lot Vaku

Josaniçka

Ë-17

2

1

320

1280

238

Luan Haradinaj

Njegoseva

D-11

6

8

650

14300

239

Luigj Gurakuqi

Divçibarska

G-12

3

1

240

1152

240

Lutfi Musiqi

Jagodinska

DÇ-5

2

1

300.

1500

241

Major Mehmet Bushi

Miladina Steviça

E-15

3

2

100

738

242

Mark Dizdari

Kadrija Reufija

DH,E-14

2

2

160

1521

243

Maliq Pashë Gjinolli

Srpskih Ratnika

E-8

6

3

395

5256

244

Malush Kosova

e re

E-17

7

2

920

3680

245

Malush Miriqi

Krusevaçka

Ë-2

2

1

200

390

246

Marie Shllaku

Grahovska

Ë 4-5

3

2

440

2107

247

Marin Barleti

Palilulska

C-16

2

2

300

1063

248

Mark Isaku

Marka Isaka

Dh-9

4

3

388

2706

249

Martin Camaj

Surduliçka

H-8

2

1

223

1353

250

Mbretëresha Teutë

Guçanska

H-10

3

2

320

1630

251

Mbreti Bardhyl

Fruskogorska

E-8

2

2

225

1597

252

Mbreti Genc

Kostolaçka

F-17

2

2

280.

1400

253

Mbreti Longar

Slobodana Jovanociça

G-6

2

2

480.

2400

254

Mbreti Longar

Matiçanska

E-12

2

1

255

Mbreti Pirro

Marevska

E-6

4

2

165

952

256

Mbreti Zogu I

Sumadinska

D-13

4

2

240

960

257

Mehë Uka

Resavska

F-2

1

1

100

299

258

Mehmet Akif Ersoy

Josifa Pançiça

G-9

6

2

1160.

6960

259

Mehmet Ali Vrioni

Danilogradska

DH-8

1

1

710

5629

260

Mehmet Beci

Sirogoinska

G-5

4

2

190.

950

261

Mehmet Gradica

Starine Novaka

Ë-15

2

1

200

1200

262

Mehmet Kaçuri

Sutjeska

F-9

2

1

100.

600

263

Mehmet Konjuhi

Brodarevaçka

H-12

1

1

100

394

264

Mehmet Pashë Deralla

Milutina Saviça

DH -9

1

1

130

329

265

Mensur Zyberaj

Sokobajnska

GJ-12

2

2

130

484

266

Mentor Ratkoceri

Keramiçka

F-3 E-7

9

3

700

3500

267

Mesihi Prishtinasi

Vosdovaçka

C-16

2

2

300

1023

268

Meto Bajrakari

Meto Bajraktari

DH-9

3

2

284

1759

269

Metush Krasniqi

Stoj Novakoviça

Ç- 10-11

2

2

700

2800

270

Mic Sokoli

Vuçedolska

E-6

9

4

605

605

271

Migjeni

e re

DH-9,10

7

7

90

394

272

Mihal Grameno

Vrsaçka

F-8

7

2

515

2060

273

Mihailo Pupin

Mihaila Pupina

F-1

2

1

250

1000

274

Milan Budimir

Svetozara Milentiça

DH-3

2

1

115

499

275

Milan Shuflaj

Merdarska

Ç-7

1

1

126

561

276

Mirko Gashi

Petra Koçiça

E-8

1

1

100

500

277

Mithat Frashëri

Liplanska

D-8

1

1

150

750

278

Mitrovica

Mitrovaçka

E-13

2

2

253

1689

279

Motrat Qiriazi

Majke Jevrosime

DH-16

2

2

170.

850

280

Muhamet Çami

Mitra Radusinoviça

Ë-17,18

2

2

400

1600

281

Muharrem Fejza

DR.Sinise Tasovca

E-16,G-16

20

6

1750

3289

282

Mujë Krasniqi

Vukovarska

DH-14

2

2

290

2900

283

Mujo Ulqinku

Partizanska

D-12,Ç-13

3

2

200

1914

284

Murat Mehmeti

Devet Jugoviça

DH-9,D-10

6

6

630

162

285

Murat Gjaka

e re

G-4

5

2

834

5022

286

Musine Kokalari

Cara Urosa

D-14

2

2

353

3026

287

Mustafa Kruja

Stevana Sindjeliça

E,Ë-10,Ë,-11

7

5

925

4625

288

Mustafa Venhari

Trajka Markoviça

C-14

1

1

230

2025

289

Mustafë Hoxha

Vase Çorapiça

Ë,F-10

6

2

600.

3600

290

Mustafë Veselaj

Para Medreses

E-7

2

2

170

1360

291

Myrvete Maksutaj

Dr.Milana Petroviça

Ë-7

1

1

140

1120

292

Nail Hyseni

Kovinska

A-11

1

1

60

240

293

Naim Gashi

Miroçanska

H-8

1

1

250.

1250

294

Naim Syla

e re

E-6,DH-6

1

1

93

361

1

Nak Berisha

Surçinska

E-13

2

1

130.

780

296

Naser Hajrizi

Paje Gradjanina

GJ-9

6

2

395

3160

297

Naser Sekiraça

e re

Ç-6

2

1

90.

450

298

Nasijet Selimi

e re

F-5

2

1

275

753

299

Naum Veçilharxhi

Mariçka

DH-6

2

1

182

770

300

Nazim Berati

e re

F-16

2

1

380.

1900

301

Nazim Gafurri

Miladina Popoviça

F-9,Ë-9

10

6

2520

36495

302

Nazim Hikmet

Sidska

A-11

1

1

503

1959

303

Ndre Mjeda

Stimljanska

G-6

2

2

600.

3600

304

Nesret Krasniqi

Kosjeriçka

F-4

1

1

140.

700

305

Nexhmi Llumnica

Leskovaçka

Ë-5

8

3

800.

4000

306

Njazi Azemi

Bruska

H-12

1

1

200.

1200

307

Niketë Dardani

Limska

Dh-1

1

1

300.

1800

308

Nikola Tesla

Gamzigradska

F-9

2

1

105

628

309

Nikollë Ivanaj

Nadezde Petroviça

F-7

3

1

230

1277

310

Norbert Jokl

Novopazarska

F-13

3

2

200

1419

311

Ndue Përlleshi

Gruzanska

GJ-14

2

2

1850.

9250

312

Nuhi Berisha

Uzun Mirkova

e-6,7

2

2

370

2582

313

Ohri

Banatska

G-5

4

3

350

1750

314

Onufri

e re

GJ-9

210

1050

315

Osman Bunjaku

Batlavska

E-6

1

1

160

421

316

Oso Kuka

e re

F-7

1

1

130

1360

317

Pal Palucaj

Sremska

GJ-10

1

1

100

421

318

Papa Kristo Negovani

Lalkovaçka

B-17

3

2

338

1690

319

Pashko Vasa

Zeljezniçka

D-12

2

2

240

2264

320

Pashtriku

Niksiçka

G-8 , F-7

5

2

150

600

321

Perandori Dioklecian

Svete Stefanoviça

DH-9,10

2

2

180

1733

322

Perandori Justinian

Djure Jaksiça

DH-12-13

5

2

615

9425

323

Peshteri

Pesterska

G-7

5

2

150

600

324

Petro Marko

Lazarevaçka

Ë-5,

3

1

280.

1400

325

Pjetër Bogdani

Ljubçeta Milentijeviça

D-9

3

2

290.

1740

326

Plava

Plavska

Ç-8

2

2

470

3760

327

Prekazi

Serdara Sçepana

Ë-17

1

1

340

1360

328

Prend Doçi

e re

F,G-13

170.

850

329

Presheva

Belopalanaçka

F-7,E-6

2

2

270

1014

330

Preveza

Sabaçka

H-11

100

300

331

Qamil Bala

Dr.D.Filipoviça

F-13

3

2

300.

1500

332

Qamil Hoxha

Nemanjina

DH-11

4

2

215

2940

333

Qemal Stafa

Mojkovaçka

A-B-7

2

2

1750

5299

334

Qorr Ilazi

Pançevaçka

B-11

2

2

170

660

335

Radovan Zogović

Metohijska

D-13

2

2

145

1408

336

Raif Halimi

Milosevaçka

Gj-10

1

1

350.

2100

337

Ramë Bllaca

Gorska

D-8 G-7

2

2

120

747

338

Ramë Govori

Prokupaçka

Ë-7 Ë –E-6

3

2

650.

3900

339

Ramë Vllasa

Ravniçka

F-4 F-3

1

1

120

544

340

Rasim Kiçina

Avalska

GJ-8,F,G-9

F-6-8,9

12

4

1400

8400

341

Remzi Ademi

Subotiçka

Ë 7

1

1

285

988

342

Remzi Demolli

e re

F-3 F-2

2

2

280

1120

343

Rexhep Elmazi

Borçanska

GJ-11

1

1

140

537

344

Rexhep Gjeli

Rudniçka

Ë-7 DH-6

2

2

420

2620

345

Rexhep Kabashi

e re

C,Ç-4

4

1

1200

4800

346

Rexhep Krasniqi

Aleksinaçka

Ç-15,15

C,Ç-16-17

9

4

1350.

8100

347

Rexhep Luci

Goleska

DH-11

2

2

200.

1200

348

Rexhep Mala

Kopaoniçka

E-12

5

3

470

4481

349

Rexhep Mitrovica

Ilija Garasanina

C-15

2

2

200

1000

350

Rexhep Shema

Save Kovaçeviça

F,G-9

4

2

350.

2100

351

Rexhep Tërpeza

Zetska

DH-4

2

2

150.

750

352

Rifat Berisha

Avrama Petronijeviça

G-12-13

4

2

250.

1500

353

Rifat Burdžević

Rifata Burzeviça

Ë-13

3

2

320

1920

354

Rifat Goxhufi

Majora D.Gavriloviça

DH-1

1

1

250.

1500

355

Rifat Krasniqi

Radanska

DH-3

3

2

185

945

356

Robert Doll

Milosa Obiliça

C-13

5

2

350.

2100

357

Rrahman Murati

Drniska

DH-5

1

1

140.

700

358

Rrustem Hyseni

Dositeja Obradoviça

Ë-10

4

2

170.

1020

359

Rrustem Statovci

Dr.Dushana Bulaiça

Ë-11,E,Ë,

F-11

12

4

1090

15260

360

Rugova

Varvarinska

D-4

4

2

1145

6870

361

Sadik Rama

Nevesinjska

Ë-7

1

1

260

961

362

Sadik Zeneli

Vuçezikiça

C-15

5

2

330.

1650

363

Sahit Najdeni

Çirila I Metodija

F-3 Ë-2

2

2

100.

600

364

Sali Abazi

Koceljevaçka

GJ-12

3

2

200.

1200

365

Sali Butka

Mihajlo Laliça

F-8,9

2

2

700

17500

366

Sali Mani

Bistriçka

F-8

3

2

495

1980

367

Sali Matoshi

e re

DH-6

2

1

130.

780

368

Sali Nivica

Prote Mateje nenadoviça

G-12-13

4

2

348

1727

369

Salih Xhuka

Misarska

E-4

3

2

285

1282

370

Sami Peja

Kozaraçka

E-12

2

2

100

559

371

Sefë Kosharja

Çuprijska

GJ-11

1

1

92

460

372

Sejdi Kryeziu

Cetiska

D-13

3

2

250.

1500

373

Selam Musai

Bogodiçka

C-17

2

2

270

982

374

Selami Pulaha

Kneza Millosha

DH-13-14

5

3

310.

1860

375

Selim Berisha

Trajka Dimiça

C-10

2

2

380.

2280

376

Selman Kadria

Arandjelovaçka

D-7

2

1

300

827

377

Selman Lajçi

e re

Ë-9

906

4529

378

Selman Riza

Jovana.J.Zmaja

F-10,G-11

5

2

100

400

379

Shaban Palluzha

Pribojska

E-11

3

2

176

984

380

Shaban Shala

Palanaçka

D-DH-2-3

5

2

600

2316

381

Shaip Kamberi

Ace Mrdakoviça

F-10,11

8

3

590

3540

382

Shaip Mustafa

Putniçka

B-16

1

1

245

1643

383

Shaip Spahia

Pozeska

F-12

2

2

280

1680

384

Shala e Bajgorës

Lozniçka

E-4

2

2

147

798

385

Šandor Petöfi

Statinska

G-5

1

1

140

452

386

Shaqir Ingrishta

e re

GJ-14,15,16

5

3

1200.

6000

387

Sharri

Çelarevska

H-11

1

1

220

999

388

Shasivar Aliu

e re

DH-2

2

2

180.

1080

389

Shefki Desivojca

Milutina Bojiça

E-3,4

2

2

450

1350

390

Shefqet Kapetani

Jovana S. Popoviça

F-11,12

2

2

160.

800

391

Shefqet Shkupi

Ivana S .Jastrebova

B-C-16,17

7

4

748

5236

392

Shefqet Zeka

Risanska

E-8

1

1

70

220

393

Sheh Myhedini

Ozrenska

E-5

1

1

200.

1000

394

Shemsi Haziri

Dordja Markoviça

DH-5

2

2

280.

1400

395

Shteti i Arbërit

Sabaçka

F-4-3

4

3

650.

3900

396

Shkodra

Valevska

Ë

2

2

140

914

397

Shkollat e Pavarura

e re

D-6

1

1

120.

600

398

Shkupi

Branka Çopiça

D-13

1

1

500

2000

399

Shyt Mareci

Ugrinovaçka

GJ-12

2

2

200

743

400

Skënder Anamali

Barajevska

G-8

3

2

250.

1250

401

Skënder Çeku

Majdanpeçka

G-17

1

1

210

840

402

Sokol Dobroshi

Popa Josifa

D-9

2

1

75

300

403

Sokol Sopi

Majora V.Stojkoviça

Ë-11,12

5

2

320

1600

404

Stambolli

Rumska

A-10,11

2

2

2025

8000

405

Stefan Mokranjac

Semberiska

G-5,6

2

2

265

1192

406

Svetozar Marković

Savska

E-11

2

2

170

900

407

Sylë Hotla

Krnjeveçka

H-10

1

1

80

363

408

Sylë Zarbinca

Kladovska

GJ-12

1

1

150.

900

409

Sylejman Jashari

Petrovaçka

DH-4-3

1

1

180.

1080

410

Sylejman Vokshi

Vojvode Stepanoviça

DH-11,12

3

1

380

2280

411

Sylejman Vuçitërna

Bojniçka

B-17,18

3

2

500

2500

412

Tabet e Llapashticës

Micka Kerstiça

F-5 E-4

1

1

130

591

413

Tahir Meha

Srbobranska

G-5

1

1

100

314

414

Tahir Uka

e re

DH-18

1

1

640

2880

415

Tahir Zajmi

Sime A. Igumana

B-15 A-B-15,16,17,18

9

4

1260

7560

416

Taip Krasniqi

Dunavska

E-9

1

1

50.

300

417

Theodor Muzaka

Kulska

F-16

2

2

200

800

418

Thimi Mitko

Laze Lazareviça

Ë-14

2

2

170

993

419

Tirana

Kneza Mihajla

C,Ç-12-13

7

4

1500

9000

420

Tivari

Barska

F-12

3

2

145

984

421

Tomorri

Vlasotinaçka

F-3,É,F-12

6

2

460

1840

422

Tony Blair

Te 'Kosova Film'

C,Ç-8,9,10,11

4

2

1250.

6250

423

Trepça

Trepçanska

H-10

2

2

530

2120

424

Tringë Smajli

Ace Maroviça

E-11

4

2

370

2988

425

Tutini

Moraçka

D-1

1

1

240

1911

426

UÇK

Krala Milutina

D,DH-10

9

5

796

15106

427

Ukë Sadiku

Vladislava Stojanoviça

G,GJ-9

2

1

165

990

428

Ukshin Kovaçica

Ljubinska

F-16,17

1

1

270

1080

429

William Shakespeare

Banjska

C-6

4

2

318

1579

430

Ulqini

Vrbaska

GJ-6,7

3

2

510

2550

431

Vasil Andoni

Smederevska

E,Ë-9

3

2

110

785

432

Vehbi Ibrahimi

Nerodimska

Ë-5

3

1

200.

1000

433

Vejsel Pagarusha

Rakoviçka

GJ-12

1

1

100

785

434

Vëllezerit Gërvalla

M.Tanaskoviça

F-14

5

2

370

2996

435

Vëllezërit Maqastena

Dene Debeljkoviça

D-5,6

5

2

600

3637

436

Vëllezerit Rama

Prijepolska

B-11

1

1

100.

500

437

Vëllezërit Topulli

Zemunska

C-16

2

2

190

570

438

Vëllezërit Fazliu

Jablaniçka

D,DH-1,2,3,4

14

6

3270

22890

439

Verrat e Llukës

Sitniçka

DH-7

3

2

250

1183

440

Viktor Eftimiu

Bore Saviça

GJ-11

3

2

140

536

441

Victor Hugo

Svilajnaçka

GJ-5

3

2

390

2340

442

Visar Dodani

Taslixhe

GJ-9

2

2

125

648

443

Vlora

Svrliska

G,GJ 6-3

2

2

470

1880

444

Vojislav Dancetović

Mlavska

G-16

1

1

560

2240

445

Vushtrria

Vuçitrnska

DH,E,D-8,9

18

6

948

9480

446

Xhafer Deva

e re

D,DH,E-9

450

2200

447

Xhavit Ahmeti

Vranjska

G,H-5,6,7,8

15

6

920

5520

448

Xheladin Hana

Vojvode P.Bojeviça

GJ-12

2

2

340

2040

449

Xheladin Kurbaliu

Beoçinska

F-5

2

2

150

525

450

Xheladin Kurbaliu

Borska

E-9

2

2

130.

650

451

Xheladin Rekaliu

Studentska

E-13,14

3

2

460

11040

452

Xhelal Hajda

Orahovaçka

F-6-4,5

5

2

450.

2700

453

Xhelal Mitrovica

Kraleviça Marka

Ë,F-10

3

2

380

11896

454

Xhelal Preveza

e re

F,G-7

180

720

455

Xhemail Mustafa

Vojvode Z. Misiça

D-13

4

2

200.

1200

456

Xhemajl Prishtina

Kosançiç Ivana

E-9

3

2

150

1797

457

Xhemajli Berisha

Marka MILana

G-10,11

5

3

422

3170

458

Xhemë Elezi

Savatije Milosviça

E-5

1

1

220.

1320

459

Xhemë Gostivari

Bore Stankoviça

Ë-11

3

2

95

421

460

Xhemë Tërnavci

Petrovaradinska

DH-7

3

2

450.

2250

461

Xhevat Begolli

e re

D-4

2

2

460

1840

462

Ylfete Humolli

Hajduk Velka

E-9

2

1

120

851

463

Ymer Alushani

e re

D-13

220

1100

464

Ymer Berisha

e re

F,G-10

420

2100

465

Ymer Elshani

Resniçka

F,G-17,18

2

2

335

1340

466

Ymer Lutfi Paqarizi

Alekse Nenadoviça

G-9

4

2

420

2496

467

Ymer Prizereni

Vase Pelagiça

GJ-12

1

1

130.

650

468

Zagrebi

Kninska

D-9,10

4

3

60

223

469

Zejnel Salihu

Stefan Deçanski

Ë-10

5

2

420

3900

470

Zekeria Rexha

Kraljevaçka

Ë-6,5

2

2

260

1116

471

Zeki Shulemaja

Djakovaçka

E-11

2

2

100.

600

472

Zenel Bajraktari

Titelska

D-5

3

2

350

1287

473

Zeqir Bajrami

Mese Selimoviça

E-7

1

1

150.

750

474

Zukë Haxhia

Javorska

G-7,GJ-8

3

3

500

1000

475

Zija Prishtina

Jovana Duçiça

E-9

2

2

170

1166

476

Zija Shemsiu

Kneza Lazara

DH-14

6

2

710

11086

477

Zijaver Vllasaliu

Solunska

F-1

1

1

250.

1500

Githsejt:

188.556 m 185.952 m (09)

1.547.821 m2


Another list of streetsEdit

N.R.


N.R

Fleta Zyrtare

EMRI I RRUGEVE

EMRAT E MEPARSHEM




EMRAT EDHE ME TE VJETER

VENDI

Kryqezimi




Sasia


Gjatesia ne m


Siperfaqja

m2

1


XII/27

24 Maji

Patriarha Varnave


Nazmi Hikmet

C-10 Ç-9

8


10


487


12505

2


I/15

2 Korriku

Kral Nikolla


Mostari

DH-11

1


2


80


771

3


XII/20

7 Shtatori

Savniçka


Vushtrria I

C-8

1

1

170

2208

4


VIII /19

1 Tetori

Moravska


Adriatiku

G-10,F-11

11

13

1070

5229

5


XI / 24

27 Nëntori

Kordunjska


Korduni

DH-4 E-5

12

8

1960

7802

6


III / 1

28 Nëntori

Kral A Karadjorgjeviça.


SU 1 ( Dardani )

D-14

5

5

610

10333

7


VI / 31

Abdullah Presheva

Milovana Glisiça


Rruga 188

F-16

1

1

210

840

8


XI / 32

Abdyl Dura

Jaha Saliha


Sali Jaha

DH-5

1

1

60

515

9


VII /36

Abdyl Frashëri

Prizrenska


Prizreni

Ë-12

5

4

482

3924

10


XI / 64

Abdyl Henci

Somborska


Korduni 8

E-2

1

1

125

389

11


XIII/23

Abdyl Lahu

Bresniçka


Strahinjiq Bane IV

GJ-11,12

4

3

180

720

12


IX / 20

Abdyl Ramaj

Nosilaca Albanske Spomenice

Bartes I Perkujtimores Shqiptare

GJ-9

3

3

400.

2000

13


X /28

Abedin Rexha

Belomanastirska


Jug Bogdani IV

F-6 Ë-6

2

2

295

2384

14


IX / 58

Adem Gashi

Hercegovaçka


Vreshta 1

F-8,9

2

2

160.

800

15


X / 36

Adem Gllavica

Kosmajska


Vojvode Putnika IV

E-8

1

1

110.

440

16


XI / 5

Adem Keçekolla

Kaçikolska


Kacikolla

E-7

2

2

200.

800

17


VII /11

Adrian Krasniqi

Sibinjanina Janka


Istres

E-12,Ë-12

4

4

510

6227

18


---

Afrim Abazi

e re


---

GJ,-3

2

2

200.

800

19


XII / 34

Afrim Gashi

Antonije Ristiça Pljakiqa


Rruga “ 12 “

C-11,B-11

3

3

500.

1500

20


XI / 44

Afrim Krasniqi

Lovçenska


Jabllanica IX

DH,-3

2

2

220

1035

21


VIII / 5

Afrim Loxha

Maneta Sajdjie


Rijeka

Ë-9,10

9

2

450.

2250

22


VII / 3

Afrim Vitia

Gnjilanska


Gjilani

E-11

3

2

150.

750

23


VI / 8

Afrim Zhitia

Braça Aksiç


Vellezerit Aksiq

F-13,14

2

2

360

3061

24


X / 25

Agim Bajrami

Trebinjska


Jug Bogdani I

Ë-6

2

2

270.

1350

25


III / 20

Agim Çela

Dolevaçka


E X ( Emshir )

B-18

1

1

100

1041

26


I / 1

Agim Ramadani

Car Dusana


Ramiz Sadiku

E-11,,12,Ë

22

12

2600

6400

27


IX /27

Agron Rrahmani

Batajniçka


Avalla 2

G-8

3

3

720

4320

28


XI / 41

Ahmet Delia

Tivatska


Jabllanica VI

D-3

1

1

165

850

29


VI / 10

Ahmet Gashi

Dr.Hajima Baruhoviça


Rruga 185

Ë-17

2

2

580

2320

30


---

Ahmet Haxhia

e re


---

E-18

1

1

220

693

31


IX / 35

Ahmet Kaçiku

Zrenjaninska


Bistrica 2

F 7-8

1

1

82

287

32


VI / 17

Ahmet Koronica

Krupanjska


Rruga 192

F-16

3

2

300

1200

33


XII / 23

Ahmet Krasniqi

Grka Polikrapa Srbina


Fan S. Noli

C-11,12

12

5

620

4340

34


XI / 57

Ahmet Shtimja

Djerdapska


Nerodima 13

F-2

3

1

300

900

35


XI / 46

Ajet Gërguri

Dinarska


Jabllanica XI

D –2

1

1

180

742

36


XII / 14

Albaniku

Leposaviçka


Sarajeva II

Ç-6

2

1

160.

640

37


IX / 26

Aleks Buda

Zvezdarska


Bledi 6

H-8

3

1

170

692

38


XII / 6

Aleksandër Moisiu

Tersteniçka


Jabllanica III

D – 5

4

2

230

1518

39


XII / 48

Aleksandër Xhuvani

Gazimestanska


Jabllanica 5

D-6

1

1

148

694

40


XII / 50

Ali Ajeti

Kotorska


Jabllanica 10

Ç-6

1

1

130

688

41


VIII / 4

Ali Hadri

Dr.Bore Kozarca


Zef Mak Lushi

Ë-10

2

2

290

843

42


VII / 26

Ali Kelmendi

Majora Milan Tepiça


Dibra

Ë-12 E-13

10

4

483

3585

43


IX / 43

Ali Pashë Gucia

Azajnska


Vranja 12

GJ-5

4

3

845

1050

44


VII / 22

Ali Pashë Tepelena

Momçila Popoviça


Momcillo Popoviq

E-12

3

2

210

4194

45


I / 4

Andrea Gropa

Zanatska


Nikolla Teslla

DH-10

2

1

130

1547

46


X / 15

Antigona Fazliu

Svetozara Markoviça


Svetozar Markoviq

E-8,Ë-9

3

2

250.

1500

47


VII / 23

Anton Çetta

Graçaniçka


Momcillo Popoviq

E-13

4

2

180

2816

48


III / 5

Anton Harapi

Vojvode Kolarca


SU 2 ( Dardani )

Ç-15

1

1

100.

400

49


XII / 57

Arif Shala

Pivska


Cernaleva 5

DH-6

2

1

130.

520

50


VII / 20

Arkitekt Karl Gega

Çaçanska


Cacanit

E –12

4

2

300

4579

51


VI / 1

Armend Daci

Çamila Torbetari


rr. ne lagjen Aktash III

F-14

3

2

420.

2520

52


XI /65

Asdreni

Dr.Arçibalda Rajska


Jabllanica 29

DH-2

1

1

170

542

53


Vii / 16

Asim Luzha

Beranska


Novipazari

F- 12

1

1

170.

680

54


XI / 47

Asllan Pireva

Lepenaçka


Jabllanica II

DH 1-2

3

1

1100

12951

55


IX / 63

Avni Rrustemi

Laze Kostiça


Osijeku 1

F-8

4

2

150

750

56


IX / 66

Azem Babiqi

Drimska


Bistrica 8

F-8

1

1

120.

480

57


IX / 12

Azem Bejta

Vinogradska


Vrreshta

Ë-8,1

3

2

270

1354

58


XII / 32

Azem Jashanica

Branka Radiçeviça


Abdullah Shabani

Ç-8,9

3

2

360

3140

59


VIII/25

Azem Morana

Ripanjaska


Strahinjiq Bane VI

H-10

2

1

330

1320

60


---

Aziz Zhilivoda

e re


---

Ç-2

1

1

700

2743

061


X / 17

Bajram Bahtiri

Xhemajl Ibishi


Jug Bogdani

F-4,E-8

22

6

1780

32662

62


XII / 21

Bajram Curri

Dr.Milutina Lazareviç


Rruga “ 21 “

D-9

3

2

175

1337

63


XII / 25

Bajram Curri

Krajinski brigada


Krajishkih brigada

D-9,Ç-10

720.

4320

64


VIII /10

Bajram Kelmendi

Vellushka


Vellusha e eperme

E-10

6

6

1100.

6600

65


III / 17

Bajram Shabani

Kumanovska


E VIII ( Ekshir )

C-18

2

1

250.

1000

66


III / 25

Basri Canolli

Kursumlijska


E XV (Emshir )

B-17

1

1

100.

400

67


X / 40

Bedri Bajrami

Tarska


Jug Bogdani 6

F-6

2

1

350.

1400

68


XII / 60

Bedri Gjini

Ibarska


Ibri

DH-7

5

2

280

1749

69


I / 5

Bedri Pejani

Kosovska


Njegoshi

DH-10

2

1

120

591

70


VII / 12

Bedri Shala

Srpska


Novipazari

Ë,F-12

7

3

900

8315

71


IX / 41

Bedri Sokoli

Vitinska


Vranja 8

GJ-6,H-9

3

1

300

1500

72


---

Behar Begolli

e re


---

D-18

3

1

460

2300

73


XII / 30

Bekim Berisha

Srpki konzula


Remzi Pula

Ç-10,C-11

2

2

246

1583

74


VI / 19

Beqir Kastrati

Cerska


Rruga 194

F-17

1

1

270

1080

75




IX / 25

Beqir Musliu

e re ( Kosanicka )




Bledi 5

H-8

400.

2400

76


XI / 21

Beteja e Koshares

e re ( Mionicka )


Nerodimes V

Ë-4

2

1

280

1265

77


III / 27

Bill Clinton

Kral.Petra I.Oslobodioca


Lenini

Ç-13

6

8

1681

28577

78


XI / 4

Burim Grajçevci

Ivaniçka


Drvarski krug

E-7

3

1

130.

650

79


IX / 32

Butrinti

Panonska


Osijeku

F-8

4

2

720

4039

80


XI / 28

Čajkovski

Goliska


Sait Gashi

E-5

1

1

180.

900

81


IV / 14

Çajupi

Bosko Buha


Nexhmi Mustafa

DH-9

3

2

100.

600

82


XII / 61

Carraleva

Crnalevska


Caraleva

DH-6

10

2

700

5134

83


XI / 15

Çeta e Llapit

Drage Dragisça


Dare Dragishiq

Ë-5

6

2

400.

2000

84


XII / 56

Dedë Gjo Luli

Stevan Mokranjca


Crnaleva 4

DH –7

2

1

115

750

85


IX / 38

Demë Ahmeti

Trisçka ( Trshicka )


Vranja 7

H-7

3

1

290

1160

86


IX / 46

Dervish Cara

Timoçka


Proleteri 5

GJ-4

2

1

170.

680

87


III / 18

Dervish Hima

Despotovaçka


E IX ( Emshir )

C,-18

3

1

620

3100

88


VII / 31

Dervish Rozhaja

Dr.Koste Todoroviça


Sezair Surroi

Ë-14

3

1

310

2936

89


---

Dervish Shaqa

e re


---

GJ-3

2

1

370

1480

90


VIII /20

Dëshmorët e Marecit

Strahiniça Bana


Strahinjiq Bane I

GJ-11

13

4

1000

7000

91


XII / 1

Dëshmorët e Prapashticës

Krfska


Bohinjska

DH-6

4

1

190.

950

92


XII / 40

Dëshmorët e Sharbanit

Apatinska


Rruga “17”

A-11

2

1

200.

1000

93


VIII / 14

Dimitrije Tucović

Dimitrije Tutoviça


Moravska IV

F-11

3

1

103

579

94


VIII / 40

Dr.Lec Gradica

Golubaçka


Rruga “155”

H-10

2

1

500.

2500

95


---

Dr.Shpëtim Robaj

Rruga per Sefali



H-9

2

2

800.

4800

96


XI / 6

Drenica

Çegarska


Marevci

E-7

4

2

410

2664

97


IX / 51

Durrësi

Razajnska


Proleteri 13

F-5

2

1

180

922

98


VIII / 13

Edmond Hoxha

Sali Rama


Morava

F-11,G-11

9

3

840

5040

99


XII / 24

Eduard Lir

Podgoriçka


Titogradi

D-

2

1

1050.

6300

100


XII / 22

Ekrem Rexha

Vojvode Vuka


Abedin Terbeshi

D-10,11

1

1

250.

1500

101


XI / 29

Elena Gjika

Ramiza Sadika

Brigada e pest Kosovare

DH-5

2

1

360.

1800

102


VIII / 3

Emin Duraku

Emin Duraku


Emin Duraku

E-10

4

2

450

3600

103


VIII / 16

Emrush Miftari

Filipa Visniça


Ace Mrdakoviq II

G-11

3

3

600

3600

104


X / 42

Enver Berisha

Sejdo Bajramoviça


Trigllavi

Ë-8

3

2

500.

2500

105


XI / 25

Enver Hadri

Grmiska


Germise

E-5

3

2

430

2297

106


VI / 1

Enver Maloku

Vojvode Çolak


Pjesa VI dhe Qamil Tyrbetari

Ë-14

4

3

750.

4500

107


V / 1

Eqrem Čabej

Desanka Maksimoviça


Sremi

E-13

3

6

700.

6600

108


IX / 47

Ernest Zariqi

Gligorije Bozoviça


Proleteri 6

G-4

8

4

300.

1500

109


---

Ernest Koliqi

e re


---

E-17

8

4

268

2948

110


X / 18

Esad Mekuli

Aleksandra Obrenoviça


Llapi I

Ë-7,8

2

2

370

739

111


X / 33

Esat Berisha

Zitoradska


Proleteri III

F- 5

1

1

220

707

112


---

Eshref Ademaj

e re


---

DH-5

1

1

110

444

113


X / 21

Evlia Çelebiu

Jastrebaçka


Jastrebaqka

Ë-7,8

2

2

330

1396

114


XII / 36

Fadil Bala

Paraçinska


Rruga “13”

C-11

2

2

150.

750

115


IX / 5

Fan Noli

Drinska


Drini

Ë-9

2

2

170

1806

116


III / 21

Fatime Hetemi

Negotinska


E XI ( Emshir )

B-1-18

2

1

200

805

117


I / 6

Fazli Greiçevci

Milosa Djuridja


Vellusha e ulte

DH –10

4

4

200

3172

118


I / 7

Fehmi Agani

Beogradska


Beogradi

DH,E-10

3

4

650

2356

119


IX / 13

Fehmi Krasniqi

Zveçanska


Zvecani

F-7,8

1

1

90.

450

120


VI / 2

Fehmi Lladrovci

Dr Branka Zogoviça


Studenti

DH,E-16

8

4

675

16491

121


VII / 33

Ferat Draga

Banjaluçka


Sami Presheva

Ë-13

2

2

490

7031

122


XII / 42

Ferid Curri

Beçajska


Rruga “18”

A-11

1

1

380.

1900

123


IV / 10

Feriz Blakçori

Djudujevanska


Dalmatini

D-9

2

1

170.

1020

124


XII / 51

Fitush Kukaj

Kosovske Devojke


Jabllanica 12

D-7,8

2

1

170

850

125


VII / 25

Florim Ymeri

Primorska


Piroti

E-13

2

1

80.

480

126


VII / 29

Ganimete Tërbeshi

Ganimete Terbesi


Ganimete Terbeshi

Ë-13

4

2

300

3066

127


I / 13

Garibaldi

Tomislava Sekuliça


19 Nentori

D-12

2

3

620

8060

128


X / 12

Gaspër Gjini

Jovana Cvijiça


Vojvode Putnik II

E-9

2

1

120.

600

129


VII / 34

Gazmend Zajmi

Profesora belocerkovca (Hillandarska )




Dubrovniku

E,Ë-13

15

6

700

4200

130


Xii / 54

Gjashtë Listat e Likoshanit

Zlatarska


Crnaleva 2

D-6

1

1

195

904

131


XII / 33

Gjergj Balsha

Despota Dj.Brankovica


Rruga “11”

C-10,11

5

3

1640

8697

132


X / 35

Gjergj Fishta

Rogoziënka


Bihaqi II

E-8

1

1

100.

500

133


---

Gjin Gazuli

e re


---

Ë-14

100.

500

134


VIII / 42

Gjon Buzuku

Grdeliçka


Rruga “157”

H-10

1

1

250.

1500

135


XII / 2

Gjon Serreçi

Jahorinska


Sarajeva

DH-7,8

3

2

680

3954

136


XI / 39

Gryka e Llapushnikut

Lipovaçka


Lipovaqka

DH-5

2

1

350.

1750

137


VII / 8

Gustav Mayer

Tanaska Rajiça


Tanaska Rajiq

E-11,12

2

2

220

1952

138


IX / 65

Hafëz Ali Korça

Miloçerska


Bistrica 7

F-8

1

1

160.

800

139


I / 8

Hajdar Dushi

Trajka Dimitrijeviça


Hajdar Dushi

Dh-11

1

1

240

1824

140


VII / 28

Hajrullah Abdullahu

Aleksandra Djordjeviça


Allaksandar Gjorgjeviq

Ë-13

3

2

390.

2340

141


IX / 33

Haki Pavataj

Kolasinska


Bistrica 4

F-7

1

1

85

317

142


IX / 3

Haki Taha

Radoje Domanoviça


Rijeka

Ë-9

1

1

125

588

143


XI / 38

Hakif Rimanishta

Mladenovaçka


Korduni VI

E-4

1

1

100

420

144


V / 4

Hakif Zejnullahu

Atinska


Rr ne ‘Ulpiane’

DH-14

5

2

230

3565

145


VII / 9

Halil Alidemaj

Peçka


Pejes

Ë-11

2

2

110

450

146


VI / 3

Halim Orana

Karadjordja Petroviça


Muharem Bekteshi

E,F-14

14

8

1240

18600

147


XII / 35

Halim Spahia

Obrenovaçka


Rruga “ 12 “

B-11

8

2

540

2160

148


X / 38

Hamdi Beha

Mataruska


Llapi 3

E-7

1

1

130.

780

149


VIII / 18

Hamdi Gashi

Dr. Boshka Zhivkoviça


Ace Mrdakoviq IV

F,G-11

2

2

290.

1740

150


VIII / 2

Hamdi Mramori

Mramorska


Shkupit

E-10

3

2

120

523

151


VII / 7

Hamëz Jashari

Sarplaninska


Sharit

E-11

3

3

385

3369

152


X / 37

Haqif Tetova

Gorazdevaçka


Llapi 2

E-7

1

1

180.

1080

153


III / 22

Hasan Nahi

Knjazevaçka


E XII ( Emshir )

B-18

2

1

550

2750

154


XII / 5

Hasan Ramadani

Ubska


Jabllanica V

D-6

1

1

120.

600

155


X / 29

Hasan Remniku

Kolibarska


Kasollave

G-3

7

2

630

2520

156


IX / I

Haxhi Zeka

Proleterska


Proleteri

Ë-9-G-4

21

10

2300

17997

157


X / 9

Henrik Barić

Aleksa Santiç


Vuk Karaxhiq I

E-9

2

1

170

1190

158


V / 3

Henry Dunant

Generala Sarla Tranija


rr. ne lagjen ‘Ulpiane’

DH-14

5

3

340.

2040

159


IX / 7

Hil Mosi

Topliçka


Maribori

F-9

2

2

295

1282

160


VII / 30

Hilmi Rakovica

Dr.Çedomira Jankoviça


Rr.e pare e re

Ë-14

5

3

465

6342

161


---

Hilmi Zariqi

e re



730

1000

162


V / 11

Holger Pedersen

Dr.Tot Abinja Jovana


Rruga 184

E-18

5

3

620

4960

163


IX / 8

Hoxhë Hasan Tahsini

Zajeçarska


Tetoves

F-9

4

2

115

553

164


X / 19

Hoxhë Kadri Prishtina

Durmitorska


Durmitorit

Ë-7

4

2

410

675

165


XII / 17

Hys Popova

Çajetinska


Sarajeva V

Ç-7

4

2

500.

2500

166


IX / 62

Hysen Prishtina

Ivana Milutinoviça


Avalla 7

G-8

2

2

180

633

167


VIII / 7

Hysni Curri

Zagorke Saviça


Zagorke Saviq

F-9

2

2

135

924

168


IX / 16

Hyzri Talla

Voja Jankoviça


Voje Jankoviq

G-9

1

1

245

1470

169


VIII / 45

Ibrahim Banushi

Stevana Vuçiça


Stevan Vuciq

Ë-10

2

1

80

356

170


XI / 34

Ibrahim Fehmiu

Oplenaçka


Korduni II

E-5

7

3

930.

4650

171


XI / 48

Ibrahim Kelmendi

Komovska


Jabllanica XIII

DH-1

4

1

480

1658

172


X / 27

Ibrahim Krasniqi

Samodreska


Jug Bogdani III

F-6

2

2

290.

1450

173


---

Ibrahim Lutfiu

Sutjeska



95

470

174


VI / 25

Ibrahim Oruçi

Irska ( Irishka )


Rruga 200

G-15,16

2

1

210.

1050

175


IX / 64

Idriz Ajet Gashi

Neretvaanska


Bistrica 6

G-8

2

1

160

875

176


III / 4

Idriz Gjilani

Patrijarha Danila


SU 5 ( Dardani )

Ç-14

5

3

450.

2700

177


IX / 61

Idriz Shahmani

Serdara Janka Vukotiça


Avalla 5

G-8

2

1

125

583

178


---

Igballe Prishtina

e re


---

330

1650

179


III / 2

Iljaz Kodra

Nikoka Pasiça


rr.ne lagjen ‘Dardani’

C-15-D-14

13

6

1504

17345

180


IV / 1

Ilir Konusheci

Gavrila Principa


Llolle Ribari

DH-8-9

8

8

720

1080

181


X / 4

Iljaz Agushi

Vuka Karadziça


Vuk Karaxhiq

E-9

4

2

327

3143

182


V / 5

Imzot Nikë Prela

Carica Milica


rr. ne lagjen ‘ Ulpiane’

DH-15

6

6

540

11086

183


X / 39

Ingrid Cara

Badanjska


Durmitori 1

Ë-7

1

1

580

3430

184


VIII / 15

Isa Boletini

Jadranska


Ace Mrdakoviq I

F-10

2

1

460

1380

185


XI / 40

Isa Havolli

Çukariçka


Lipoves I

DH-4

2

1

160

680

186


---

Isa Kastrati

e re


rr. per Matiqan

F-12-H-12

19

4

1020

14936

187


---

Islam Bulliqi

e re


---

Ç-7

220.

1100

188


VIII / 6

Ismail Dumoshi

Bore bukmiroviça


Bore Vukmiroviq

F-10

7

3

540

5473

189


XII / 31

Ismail Qemali

Miroljuba Mirkoviça


Miroljub Mirkoviq

Ç –9

6

3

820

6842

190


---

Ismet Asllani

e re


---

H-5

2

2

720

3600

191


XII / 37

Ismet Bicaj

Pozharevaçka


Rruga “14”

B-11

2

1

170.

850

192


XI / 11

Ismet Dërguti

brdjanska


Marevci

Ë-6

1

1

110.

550

193


IX / 10

Ismet Jashari-Kumanova

Kosovski Junaka


Herojt e Kosoves

F-9

2

2

125

803

194


XII / 4

Ismet Krasniqi

Romanijska


Jabllanica I

D-6

17

4

870

5320

195


XII / 15

Ismet Rraci

Visnjiçka


Sarajeva III

Ç-6

2

1

110.

550

196


VI / 32

Jakov Xoxa

Stevana Sremca


Rruga 195

Ë-16

1

1

235

1840

197


XI / 14

Jakup Ferri

Deçanska


Rame Hoxha

Ë-5

2

1

110

1008

198


IX / 54

Jan Kukuzeli

Baçka


Proleteri 10

G-5

4

2

400.

2000

199


XI / 27

Janina

Landoviçka


Landovica

E-5

2

1

290

1225

200


X / 30

Jashar Erebara

Uziçka


Proleteri IV

G-4

2

1

110

433

201


XII / 3

Jetullah Islami

Çiçevaçka


Crnoleva I

C-6,7

2

1

500.

2000

202


XII / 29

Johann W. Goethe

Djenerala B.Jankoviça


Fadil Hisari

C-11

2

1

180

1677

203


II / 9

Johan V. Hahn

Jasenovaçka


rr.ne lagjen R. Sadiku

D-12

2

1

200

1702

204


II / 10

Jonuz Zejnullahu

Kapetana Misiça


C 2 –rr.ne lagj.R.Sadik.

D-12

2

1

180.

1080

205


XII / 52

Jonuz Zeneli

Nedeljka Çabrinoviça


Jabllanica 16

Ç-7

4

2

360.

1800

206


IX / 29

Jorenim De Rada

Milorada P.Popa


Somborit

F-8

2

2

270

1140

207


VIII / 43

Josif Bageri

Branka Miljkoviça


Rruga 159

H-10

1

1

110

517

208


IV / 7

Josip Rela

Branislava Nushiça


Branisllav Nushiq

D-9,10

2

2

144

2374

209


VII / 18

Kaçaniku

Kaçaniçka (Ljubotenska)


Lubotenit

Ë,F-12

4

2

440

1539

210


X/ 10

Kadri Dushi

M.Crnjansko


Vojvode Putnika I

E-9

1

1

90.

450

211


XI / 23

Kadri Zeka

Djure Miçunoviça


GJure Miqunoviq

Ë-3,4

9

3

1442

3690

212


IV / 11

Kajtaz Ramadani

Krajiska


Dalmacise

D-10

2

2

186

969

213


XII / 3

Kamer Loshi

Sopoçanska


Crnoleves I

D,DH-6,7

2

1

550.

2750

214


XI / 31

Kapiten Hysni Rudi

Zejnela Zejnelija


Zejnel Zejneli

DH-6

1

1

145

515

215


IX / 69

Karadaku

Jadarska


Vranja 5

H-8

7

2

335

1675

216


VIII / 24

Katarina Josipi

Takovska


Strahinjiq Bane V

GJ-11

1

1

260.

1560

217


VI / 13

Kerem Lëton

Slavoljuba Djniça-Djineta


Rruga 188

Ë-17

1

1

190.

950

218


IX / 39

Kolë Parubi

Zabljaçka


Vranja 10

GJ-7,8

2

1

520

2080

219


IX / 55

Kolonel Fuad Dibra

Raska


Proleteri 11

F-6

2

1

355

1420

220


IX / 15

Kongresi i Manastirit

Zlatiborska


Ohrit

G-9

4

2

190

950

221


IX / 34

Korça

Budvanska


Bistrica 3

F-7

1

1

420

1680

222


II / 3

Kosta Novaković

Kragujevaçka


Pjese e rr. Kragujevci

Ç-12 E-12

5

3

720

12240

223


XI / 3

Kruja

Jasenovaçka


Rruga B2

E-7

2

1

135

1072

224


XII / 9

Kukësi

Temerinska


Jabllanica XVI

D-3,4

2

1

310

3963

225


IX / 14

Kuvendi i Bujanit

Moskovska


Ruzhdi Bytyqi

G-9

2

2

410

3280

226


XI / 26

Kuvendi i Junikut

Braniçevska


Aqif Bajraktari

E-6

2

2

100.

500

227


IV / 12

Lasgush Poradeci

Janiçija Popoviça


Dalmacia 2

D-9

2

2

74

235

228


---

Latif Berisha

e re


---

DH-11,12

165

608

229


III / 9

Lazar Vučković

Lazara Vuçkoviça


SU 6 ( Dardani )

C-15

1

1

330

1650

230


IX / 44

Leka i Madh

Ariljska


Vranja 11

G-6 C-14

1

1

520

2610

231


III / 8

Lekë Dukagjini

Svetosavska


SU 3, SU 4 (Dardani)

Ç-15

4

2

390

1560

232


IV / 9

Lidhja e Lezhës

Niska


Nishit

DH-9,10

6

2

400

2448

233


III / 27

Lidhja e Pejës

Rruga për Fushë Kosovë


Leninit

C-13

4

4

1230

139585

234


X / I

Lidhja e Prizerenit

Vojvode Putnika


Vllaznim Bashkim

E-9,F-7

16

8

2190

61320

235


X / 16

Llapi

Lapska


Llapi

Ë-8

10

4

425

1684

236


VII / 27

Lord Byron

Lubotenska(kacaniku


Kacaniku

Ë-12

5

2

480

11205

237


VI / 14

Lot Vaku

Josaniçka


Rruga 189

Ë-17

2

1

320

1280

238


I / 12

Luan Haradinaj

Njegoseva


Kragujevci

D-11

6

8

650

14300

239


VIII / 37

Luigj Gurakuqi

Divçibarska


Strahinjiq Bane X

G-12

3

1

240

1152

240


XII / 11

Lutfi Musiqi

Jagodinska


Jabllanica XII

DÇ-5

2

1

300.

1500

241


VI / 6

Major Mehmet Bushi

Miladina Steviça


rr. ne ‚Bregun e Diellit’

E-15

3

2

100

738

242


V / 10

Mark Dizdari

Kadrija Reufija


rr. 202 ( Ulpiane )

DH,E-14

2

2

160

1521

243


X / 13

Maliq Pashë Gjinolli

Srpskih Ratnika


Bihaqit

E-8

6

3

395

5256

244


---

Malush Kosova

e re


---

E-17

7

2

920

3680

245


XI / 55

Malush Miriqi

Krusevaçka


Nerodimes 11

Ë-2

2

1

200

390

246


XI / 50

Marie Shllaku

Grahovska


Nerodimes 1

Ë 4-5

3

2

440

2107

247


III / 13

Marin Barleti

Palilulska


E III ( Emshir )

C-16

2

2

300

1063

248


IV / 4

Mark Isaku

Marka Isaka


Mark Isaku

Dh-9

4

3

388

2706

249


IX / 24

Martin Camaj

Surduliçka


Bledi 2

H-8

2

1

223

1353

250


VIII / 41

Mbretëresha Teutë

Guçanska


Rruga 156

H-10

3

2

320

1630

251


X / 14

Mbreti Bardhyl

Fruskogorska


Spliti

E-8

2

2

225

1597

252


VI / 16

Mbreti Genc

Kostolaçka


Rruga 191

F-17

2

2

280.

1400

253


IX / 56

Mbreti Longar I

Slobodana Jovanociça


Proleteri 12

G-6

2

2

480.

2400

254


VII / 19

Mbreti Longar II

Matiçanska


Matiqanit

E-12

2

1

255


XI / 10

Mbreti Pirro

Marevska


Marevci 1

E-6

4

2

165

952

256


II / 6

Mbreti Zogu I

Sumadinska


Shumadis

D-13

4

2

240

960

257


XI / 54

Mehë Uka

Resavska


Nerodimes 10

F-2

1

1

100

299

258


IX / 19

Mehmet Akif Ersoy

Josifa Pançiça


Asim Vokshi

G-9

6

2

1160.

6960

259


IV / 15

Mehmet Ali Vrioni

Danilogradska


Nant Jugoviq I

DH-8

1

1

710

5629

260


IX / 50

Mehmet Beci

Sirogoinska


Proleteri 7

G-5

4

2

190.

950

261


VI / 4

Mehmet Gradica

Starine Novaka


Rruga II ( B. Diellit )

Ë-15

2

1

200

1200

262


X / 2

Mehmet Kaçuri

Sutjeska


Sutjeska

F-9

2

1

100.

600

263


VIII / 28

Mehmet Konjuhi

Brodarevaçka


Strahinjiq Bane VII

H-12

1

1

100

394

264


IV / 16

Mehmet Pashë Deralla

Milutina Saviça


Nant Jugoviq II

DH -9

1

1

130

329

265


VIII / 32

Mensur Zyberaj

Sokobajnska


Strahinjiq Bane X

GJ-12

2

2

130

484

266


XI / 2

Mentor Ratkoceri

Keramiçka


Keramika

F-3 E-7

9

3

700

3500

267


III / 14

Mesihi Prishtinasi

Vosdovaçka


E IV ( Emshir )

C-16

2

2

300

1023

268


IV / 2

Meto Bajrakari

Meto Bajraktari


Meto Bajraktari

DH-9

3

2

284

1759

269


XII / 28

Metush Krasniqi

Stoj Novakoviça


Xhemal Kada

Ç- 10-11

2

2

700

2800

270


XI / 13

Mic Sokoli

Vuçedolska


Drenica 4

E-6

9

4

605

605

271


I / 12

Migjeni

e re


Pjese e rr. Kragujevci

DH-9,10

7

7

90

394

272


IX / 36

Mihal Grameno

Vrsaçka


Bistrica 1

F-8

7

2

515

2060

273


XI / 58

Mihailo Pupin

Mihaila Pupina


Nerodimes 14

F-1

2

1

250

1000

274


XI / 62

Milan Budimir

Svetozara Milentiça


Korduni 6

DH-3

2

1

115

499

275


XII / 53

Milan Shuflaj

Merdarska


Jabllanica 18

Ç-7

1

1

126

561

276


X / 11

Mirko Gashi

Petra Koçiça


Vojvode Putnik III

E-8

1

1

100

500

277


XII / 45

Mithat Frashëri

Liplanska


Vushtrria 4

D-8

1

1

150

750

278


VII / 24

Mitrovica

Mitrovaçka


Mitrovica

E-13

2

2

253

1689

279


V / 7

Motrat Qiriazi

Majke Jevrosime


Rruge ne ‘ Ulpiane ‘

DH-16

2

2

170.

850

280


VI / 11

Muhamet Çami

Mitra Radusinoviça


Rruga 186

Ë-17,18

2

2

400

1600

281


V / 9

Muharrem Fejza

DR.Sinise Tasovca


Rruga 183

E-16,G-16

20

6

1750

3289

282


V / 2

Mujë Krasniqi

Vukovarska


Rruge ne ‘ Ulpiane ‘

DH-14

2

2

290

2900

283


II / 5

Mujo Ulqinku

Partizanska


Partizani

D-12,Ç-13

3

2

200

1914

284


IV / 6

Murat Mehmeti

Devet Jugoviça


Nant Jugoviq

DH-9,D-10

6

6

630

162

285


---

Murat Gjaka

e re



G-4

5

2

834

5022

286


III / 28

Musine Kokalari

Cara Urosa


22 Dhjetori (Dardani)

D-14

2

2

353

3026

287


VII / 1

Mustafa Kruja

Stevana Sindjeliça


Bitoli

E,Ë-10,Ë,-11

7

5

925

4625

288


III / 10

Mustafa Venhari

Trajka Markoviça


SU 7 ( Dardani )

C-14

1

1

230

2025

289


VIII / 12

Mustafë Hoxha

Vase Çorapiça


Hasan Prishtina

Ë,F-10

6

2

600.

3600

290


---

Mustafë Veselaj

Para Medreses



E-7

2

2

170

1360

291


X / 24

Myrvete Maksutaj

Dr.Milana Petroviça


Rruga B-1

Ë-7

1

1

140

1120

292


XII / 41

Nail Hyseni

Kovinska


Rruga “17”

A-11

1

1

60

240

293


IX / 67

Naim Gashi

Miroçanska


Vranja 4

H-8

1

1

250.

1250

294


---

Naim Syla

e re



E-6,DH-6

1

1

93

361

295


VII / 37

Nak Berisha

Surçinska


Surqini

E-13

2

1

130.

780

296


IX / 21

Naser Hajrizi

Paje Gradjanina


Paje Gragjanina

GJ-9

6

2

395

3160

297


XII / 16

Naser Sekiraça

e re ( Qiqevaqka )


Sarajeva 4

Ç-6

2

1

90.

450

298


---

Nasijet Selimi

e re



F-5

2

1

275

753

299


XII / 58

Naum Veçilharxhi

Mariçka


Crnaleva 6

DH-6

2

1

182

770

300



Nazim Berati

e re



F-16

2

1

380.

1900

301


VIII / 1

Nazim Gafurri

Miladina Popoviça


Milladin Popoviq

F-9,Ë-9

10

6

2520

36495

302


XII / 43

Nazim Hikmet

Sidska


Rruga “19”

A-11

1

1

503

1959

303


IX / 42

Ndre Mjeda

Stimljanska


Vranja 4

G-6

2

2

600.

3600

304


X / 32

Nesret Krasniqi

Kosjeriçka


Proleteri II

F-4

1

1

140.

700

305


XI / 18

Nexhmi Llumnica

Leskovaçka


Nerodimes III

Ë-5

8

3

800.

4000

306


VIII / 29

Njazi Azemi

Bruska


Strahinjiq Bane VIII

H-12

1

1

200.

1200

307


XI / 49

Niketë Dardani

Limska


Jabllanica XIV

Dh-1

1

1

300.

1800

308


IX / 9

Nikola Tesla

Gamzigradska


Shtipi

F-9

2

1

105

628

309


IX / 57

Nikollë Ivanaj

Nadezde Petroviça


Proleteri

F-7

3

1

230

1277

310


VII / 14

Norbert Jokl

Novopazarska


Novipazari

F-13

3

2

200

1419

311


VI / 15

Ndue Përlleshi

Gruzanska


Rruga 190

GJ-14

2

2

1850.

9250

312


XI / 12

Nuhi Berisha

Uzun Mirkova


Vllezerit Baqiri

e-6,7

2

2

370

2582

313


IX / 49

Ohri

Banatska


Proleteri 9

G-5

4

3

350

1750

314


---

Onufri

e re


---

GJ-9

210

1050

315


XI / 8

Osman Bunjaku

Batlavska


Prokupaqka

E-6

1

1

160

421

316


---

Oso Kuka

e re


---

F-7

1

1

130

1360

317


VIII / 22

Pal Palucaj

Sremska


Strahinjiq Bane III

GJ-10

1

1

100

421

318


III / 24

Papa Kristo Negovani

Lalkovaçka


E XIV ( Emshir )

B-17

3

2

338

1690

319


II / 4

Pashko Vasa

Zeljezniçka


Hekurrudhes

D-12

2

2

240

2264

320


IX / 37

Pashtriku

Niksiçka


Bistrica 5

G-8 , F-7

5

2

150

600

321


IV / 5

Perandori Dioklecian

Svete Stefanoviça


Svete Stefanoviq

DH-9,10

2

2

180

1733

322


II / 2

Perandori Justinian

Djure Jaksiça


Gjure Jakshiq

DH-12-13

5

2

615

9425

323


IX / 70

Peshteri

Pesterska


Vranja 17

G-7

5

2

150

600

324


XI / 20

Petro Marko

Lazarevaçka


Nerodimes II

Ë-5,

3

1

280.

1400

325


IV / 8

Pjetër Bogdani

Ljubçeta Milentijeviça


Ljupqe Millentijeviq

D-9

3

2

290.

1740

326


XII / 46

Plava

Plavska


Vushtrria 5

Ç-8

2

2

470

3760

327


VI / 12

Prekazi

Serdara Sçepana


Rruga 187

Ë-17

1

1

340

1360

328


---

Prend Doçi

e re


---

F,G-13

170.

850

329


X / 26

Presheva

Belopalanaçka


Jug Bogdani II

F-7,E-6

2

2

270

1014

330


XI / 51

Preveza

Sabaçka


Nerodimes 7

H-11

100

300

331


VI / 7

Qamil Bala

Dr.D.Filipoviça


Abdullah Presheva

F-13

3

2

300.

1500

332


I / 9

Qamil Hoxha

Nemanjina


Moshe Pijade

DH-11

4

2

215

2940

333


XII / 19

Qemal Stafa

Mojkovaçka


Vushtria II

A-B-7

2

2

1750

5299

334


XII / 39

Qorr Ilazi

Pançevaçka


Rruga “16”

B-11

2

2

170

660

335


II / 8

Radovan Zogović

Metohijska


Metohise

D-13

2

2

145

1408

336


VIII / 38

Raif Halimi

Milosevaçka


Rruga “158”

Gj-10

1

1

350.

2100

337


IX / 60

Ramë Bllaca

Gorska


Avalla 4

D-8 G-7

2

2

120

747

338


XI / 7

Ramë Govori

Prokupaçka


Podujeves

Ë-7 Ë –E-6

3

2

650.

3900

339


XI / 53

Ramë Vllasa

Ravniçka


Nerodimes 9

F-4 F-3

1

1

120

544

340




IX / 6

Rasim Kiçina

Avalska




Avalles

GJ-8,F,G-9

F-6-8,9

12

4

1400

8400

341


X / 22

Remzi Ademi

Subotiçka


Subotica

Ë 7

1

1

285

988

342


---

Remzi Demolli

e re


---

F-3 F-2

2

2

280

1120

343


VIII / 21

Rexhep Elmazi

Borçanska


Strahinjiq Bane II

GJ-11

1

1

140

537

344


XI / 9

Rexhep Gjeli

Rudniçka


Brgjanska

Ë-7 DH-6

2

2

420

2620

345


XII / 10

Rexhep Kabashi

e re ( Varvarinska )


Jabllanica XVII

C,Ç-4

4

1

1200

4800

346


III / 11

Rexhep Krasniqi

Aleksinaçka


E I ( Emshir )

Ç-15,15

C,Ç-16-17

9

4

1350.

8100

347


I / 17

Rexhep Luci

Goleska


Goleshi

DH-11

2

2

200.

1200

348


VII / 21

Rexhep Mala

Kopaoniçka


Kopapniku

E-12

5

3

470

4481

349


III / 6

Rexhep Mitrovica

Ilija Garasanina


rr.ne lagjen “Dardani’

C-15

2

2

200

1000

350


IX / 11

Rexhep Shema

Save Kovaçeviça


Save Kovaceviq

F,G-9

4

2

350.

2100

351


XI / 35

Rexhep Tërpeza

Zetska


Kordudi III

DH-4

2

2

150.

750

352


VI / 30

Rifat Berisha

Avrama Petronijeviça


Rruga “D”

G-12-13

4

2

250.

1500

353


VI / 15

Rifat Burdžević

Rifata Burzeviça


rr.ne ‘Bregun e Diellit’

Ë-13

3

2

320

1920

354


XI / 66

Rifat Goxhufi

Majora D.Gavriloviça


Jabllanica 35

DH-1

1

1

250.

1500

355


XI / 43

Rifat Krasniqi

Radanska


Jabllanica VIII

DH-3

3

2

185

945

356


II / 7

Robert Doll

Milosa Obiliça


Millosh Obiliq

C-13

5

2

350.

2100

357


XII / 47

Rrahman Murati

Drniska


Jabllanica 4

DH-5

1

1

140.

700

358


VIII / 9

Rrustem Hyseni

Dositeja Obradoviça


Bajram Curri

Ë-10

4

2

170.

1020

359


VII / 10

Rrustem Statovci

Dr.Dushana Bulaiça


Robert Gajdiku

Ë-11,E,Ë,

F-11

12

4

1090

15260

360


XII / 10

Rugova

Varvarinska


Jabllanica XVII

D-4

4

2

1145

6870

361


X / 23

Sadik Rama

Nevesinjska


Vardari

Ë-7

1

1

260

961

362


III / 7

Sadik Zeneli

Vuçezikiça


SU 3 ( Dardani )

C-15

5

2

330.

1650

363


XI / 56

Sahit Najdeni

Çirila I Metodija


Narodimes 12

F-3 Ë-2

2

2

100.

600

364


VIII / 31

Sali Abazi

Koceljevaçka


Strahinjiq Bane I

GJ-12

3

2

200.

1200

365


IX / 59

Sali Butka

Mihajlo Laliça


Avalla 1

F-8,9

2

2

700

17500

366


IX / 31

Sali Mani

Bistriçka


Bistrices

F-8

3

2

495

1980

367


---

Sali Matoshi

e re


---

DH-6

2

1

130.

780

368


VI / 29

Sali Nivica

Prote Mateje nenadoviça


Rruga “ V “

G-12-13

4

2

348

1727

369


XI / 37

Salih Xhuka

Misarska


Korduni V

E-4

3

2

285

1282

370


VII / 35

Sami Peja

Kozaraçka


Kozaraqka

E-12

2

2

100

559

371


VIII / 35

Sefë Kosharja

Çuprijska


Cuprijska

GJ-11

1

1

92

460

372


II / 1

Sejdi Kryeziu

Cetiska


Cetinjes

D-13

3

2

250.

1500

373


III / 16

Selam Musai

Bogodiçka


E VI ( Emshir )

C-17

2

2

270

982

374


V / 15

Selami Pulaha

Kneza Millosha


rr.ne lagjen ‘Ulpiane’

DH-13-14

5

3

310.

1860

375


XII / 26

Selim Berisha

Trajka Dimiça


Trajko Dimiq

C-10

2

2

380.

2280

376


XII / 18

Selman Kadria

Arandjelovaçka


Sarajeva VI

D-7

2

1

300

827

377


---

Selman Lajçi

e re



Ë-9

906

4529

378


VIII / 46

Selman Riza

Jovana.J.Zmaja


Morava I

F-10,G-11

5

2

100

400

379


VII / 5

Shaban Palluzha

Pribojska


Trshcanska

E-11

3

2

176

984

380


XI / 42

Shaban Shala

Palanaçka


Jabllanica VII

D-DH-2-3

5

2

600

2316

381


VIII / 14

Shaip Kamberi

Ace Mrdakoviça


Ace Mrdakoviq

F-10,11

8

3

590

3540

382


III / 26

Shaip Mustafa

Putniçka


E XVI ( Emshir )

B-16

1

1

245

1643

383


VII / 13

Shaip Spahia

Pozeska


Matije Gupac

F-12

2

2

280

1680

384


XI / 22

Shala e Bajgorës

Lozniçka


Narodimes VI

E-4

2

2

147

798

385


IX / 52

Šandor Petöfi

Statinska


Proleteri 14

G-5

1

1

140

452

386


---

Shaqir Ingrishta

e re



GJ-14,15,16

5

3

1200.

6000

387


VIII / 26

Sharri

Çelarevska


Strahinjiq Bane

H-11

1

1

220

999

388


---

Shasivar Aliu

e re



DH-2

2

2

180.

1080

389


XI / 63

Shefki Desivojca

Milutina Bojiça


Korduni 7

E-3,4

2

2

450

1350

390


VIII / 43

Shefqet Kapetani

Jovana S. Popoviça


Morava III

F-11,12

2

2

160.

800

391


III / 12

Shefqet Shkupi

Ivana S .Jastrebova


E II ( Emshir )

B-C-16,17

7

4

748

5236

392


X / 34

Shefqet Zeka

Risanska


Bihaqi I

E-8

1

1

70

220

393


XI / 33

Sheh Myhedini

Ozrenska


Korduni I

E-5

1

1

200.

1000

394


XI / 30

Shemsi Haziri

Dordja Markoviça


Gjorgje Markoviq

DH-5

2

2

280.

1400

395


XI / 51

Shteti i Arbërit

Sabaçka


Nerodimes 7

F-4-3

4

3

650.

3900

396


IX / 4

Shkodra

Valevska


Valeva

Ë

2

2

140

914

397


---

Shkollat e Pavarura

e re


---

D-6

1

1

120.

600

398


V / 12

Shkupi

Branka Çopiça


Rruga “ B – 1 “

D-13

1

1

500

2000

399


VIII / 36

Shyt Mareci

Ugrinovaçka


Strahinjiq Bane XIII

GJ-12

2

2

200

743

400


IX / 28

Skënder Anamali

Barajevska


Avalla 1

G-8

3

2

250.

1250

401


VI / 23

Skënder Çeku

Majdanpeçka


Rruga 198

G-17

1

1

210

840

402


IV / 13

Sokol Dobroshi

Popa Josifa


Dalmacia 3

D-9

2

1

75

300

403


VII / 15

Sokol Sopi

Majora V.Stojkoviça


Matije Gupac

Ë-11,12

5

2

320

1600

404


XII / 44

Stambolli

Rumska


Rruga “20”

A-10,11

2

2

2025

8000

405


IX / 49

Stefan Mokranjac

Semberiska


Proleteri 8

G-5,6

2

2

265

1192

406


VII / 2

Svetozar Marković

Savska


Sava

E-11

2

2

170

900

407


VIII / 44

Sylë Hotla

Krnjeveçka


Rruga 160

H-10

1

1

80

363

408


VIII / 27

Sylë Zarbinca

Kladovska


Strahinjiq Bane

GJ-12

1

1

150.

900

409


XI / 45

Sylejman Jashari

Petrovaçka


Jabllanica X

DH-4-3

1

1

180.

1080

410


I / 11

Sylejman Vokshi

Vojvode Stepanoviças (Stepe)


Mostari

DH-11,12

3

1

380

2280

411


III / 19

Sylejman Vuçitërna

Bojniçka


E VII ( Emshir )

B-17,18

3

2

500

2500

412


XI / 60

Tabet e Llapashticës

Micka Kerstiça


Keramika 5

F-5 E-4

1

1

130

591

413


IX / 53

Tahir Meha

Srbobranska


Proleteri 15

G-5

1

1

100

314

414


---

Tahir Uka

e re


---

DH-18

1

1

640

2880

415





III / 23

Tahir Zajmi

Sime A. Igumana





E III ( Emshir )

B-15 A-B-15,16,17,18

9

4

1260

7560

416


X / 13

Taip Krasniqi

Dunavska


Sutjeska 3

E-9

1

1

50.

300

417


VI / 18

Theodor Muzaka

Kulska


Rruga 193

F-16

2

2

200

800

418


VII / 32

Thimi Mitko

Laze Lazareviça


Llaze Llazareviq

Ë-14

2

2

170

993

419


I / 14

Tirana

Kneza Mihajla


Brigadat e Rinise

C,Ç-12-13

7

4

1500

9000

420


VII / 17

Tivari

Barska


Novipazari

F-12

3

2

145

984

421


XI / 52

Tomorri

Vlasotinaçka


Nerodimes 8

F-3,É,F-12

6

2

460

1840

422


---

Tony Blair

Te 'Kosova Film'



C,Ç-8,9,10,11

4

2

1250.

6250

423


VIII / 39

Trepça

Trepçanska


Rruga 150

H-10

2

2

530

2120

424


VII / 6

Tringë Smajli

Ace Maroviça


Ace Maroviq

E-11

4

2

370

2988

425


XII / 8

Tutini

Moraçka


Jabllanica XV

D-1

1

1

240

1911

426


I / 3

UÇK

Krala Milutina


A .P.J.

D,DH-10

9

5

796

15106

427


IX / 17

Ukë Sadiku

Vladislava Stojanoviça


Vlladisllav Stojanoviq

G,GJ-9

2

1

165

990

428


VI / 21

Ukshin Kovaçica

Ljubinska


Rruga 196

F-16,17

1

1

270

1080

429


XII / 13

William Shakespeare

Banjska


Sarajeva I

C-6

4

2

318

1579

430


IX / 40

Ulqini

Vrbaska


Vranja 9

GJ-6,7

3

2

510

2550

431


X / 7

Vasil Andoni

Smederevska


Smedereva

E,Ë-9

3

2

110

785

432


XI / 16

Vehbi Ibrahimi

Nerodimska


Nerodimes VIII

Ë-5

3

1

200.

1000

433


VIII / 33

Vejsel Pagarusha

Rakoviçka


Strahinjiq Bane

GJ-12

1

1

100

785

434


VI / 9

Vëllezerit Gërvalla

M.Tanaskoviça


Selami Hallaqi

F-14

5

2

370

2996

435


XII / 49

Vëllezërit Maqastena

Dene Debeljkoviça


Jabllanica 6

D-5,6

5

2

600

3637

436


XII / 38

Vëllezerit Rama

Prijepolska


Rruga “15”

B-11

1

1

100.

500

437


III / 15

Vëllezërit Topulli

Zemunska


E V ( Emshir )

C-16

2

2

190

570

438


XI / 1

Vëllezërit Fazliu

Jablaniçka


Jabllanica

D,DH-1,2,3,4

14

6

3270

22890

439


XII / 59

Verrat e Llukës

Sitniçka


Sitnica

DH-7

3

2

250

1183

440


VIII / 34

Viktor Eftimiu

Bore Saviça


Strahinjiq Bane

GJ-11

3

2

140

536

441


IX / 45

Victor Hugo

Svilajnaçka


Vranja 3

GJ-5

3

2

390

2340

442


IX / 18

Visar Dodani

Taslixhe


Taslixhe

GJ-9

2

2

125

648

443


XII / 12

Vlora

Svrliska


Jabllanica

G,GJ 6-3

2

2

470

1880

444


VI / 24

Vojislav Dancetović

Mlavska


Rruga 199

G-16

1

1

560

2240

445


IV / 3

Vushtrria

Vuçitrnska


Vushtrria

DH,E,D-8,9

18

6

948

9480

446


---

Xhafer Deva

e re


---

D,DH,E-9

450

2200

447


IX / 22

Xhavit Ahmeti

Vranjska


Bledi

G,H-5,6,7,8

15

6

920

5520

448


VI / 27

Xheladin Hana

Vojvode P.Bojeviça


Rruga “ A “

GJ-12

2

2

340

2040

449


XI / 19

Xheladin Kurbaliu

Beoçinska


Nerodimes IV

F-5

2

2

150

525

450


IX / 2

Xheladin Kurbaliu

Borska


Zadarska

E-9

2

2

130.

650

451


VI / 2

Xheladin Rekaliu

Studentska


Studenti

E-13,14

3

2

460

11040

452


X / 31

Xhelal Hajda

Orahovaçka


Proleteri I

F-6-4,5

5

2

450.

2700

453


VIII / 11

Xhelal Mitrovica

Kraleviça Marka


Xhavid Mitrovica

Ë,F-10

3

2

380

11896

454


---

Xhelal Preveza

e re



F,G-7

180

720

455


III / 3

Xhemail Mustafa

Vojvode Z. Misiça


SU 9 ( Dardani )

D-13

4

2

200.

1200

456


X / 6

Xhemajl Prishtina

Kosançiç Ivana


Zenel Hajdini

E-9

3

2

150

1797

457


VIII / 17

Xhemajli Berisha

Marka MILana (Miljanova)


Ace Mrdakoviq III

G-10,11

5

3

422

3170

458


XI / 61

Xhemë Elezi

Savatije Milosviça


Korduni II

E-5

1

1

220.

1320

459


VIII / 47

Xhemë Gostivari

Bore Stankoviça


Morava II

Ë-11

3

2

95

421

460


XII / 55

Xhemë Tërnavci

Petrovaradinska


Crnaleva 3

DH-7

3

2

450.

2250

461


---

Xhevat Begolli

e re


---

D-4

2

2

460

1840

462


X / 5

Ylfete Humolli

Hajduk Velka


Zrinjska

E-9

2

1

120

851

463


---

Ymer Alushani

e re


---

D-13

220

1100

464


---

Ymer Berisha

e re


---

F,G-10

420

2100

465


VI / 22

Ymer Elshani

Resniçka


Rruga 197

F,G-17,18

2

2

335

1340

466


IX / 13

Ymer Lutfi Paqarizi

Alekse Nenadoviça

Brigada e pare Maqedono Kosovare

G-9

4

2

420

2496

467


VI / 28

Ymer Prizereni

Vase Pelagiça


Rruga “ G “

GJ-12

1

1

130.

650

468


XII / 63

Zagrebi

Kninska


Zagrebi

D-9,10

4

3

60

223

469


VIII / 8

Zejnel Salihu

Stefan Deçanski


Zejnel Salihu

Ë-10

5

2

420

3900

470


XI / 17

Zekeria Rexha

Kraljevaçka


Nerodimes I

Ë-6,5

2

2

260

1116

471


VII / 4

Zeki Shulemaja

Djakovaçka


Gjakoves

E-11

2

2

100.

600

472


XII / 7

Zenel Bajraktari

Titelska


Jabllanica IV

D-5

3

2

350

1287

473


X / 20

Zeqir Bajrami

Mese Selimoviça


Durmitori

E-7

1

1

150.

750

474


IX / 68

Zukë Haxhia

Javorska


Vranja 17

G-7,GJ-8

3

3

500

1000

475


X / 7

Zija Prishtina

Jovana Duçiça


Vuk Karaxhiq II

E-9

2

2

170

1166

476


V / 6

Zija Shemsiu

Kneza Lazara


rr.ne.lagjen ‘Ulpiane’

DH-14

6

2

710

11086

477


XI / 59

Zijaver Vllasaliu

Solunska


Nerodimes 15

F-1

1

1

250.

1500

List from the city gov:Edit

http://www.prishtina-komuna.org/?cid=1,70Edit

LISTA E EMËRTIMEVE TË RRUGËVE TË PRISHTINËS
                                     Emërtimi i vjetër
               Emërtimi i ri                               Koordinatat
 1   24 Maji                 Patriarha Varnave           D9
 2   2 Korriku               Kral Nikolla                E11
 3   7 Shtatori              Savniçka                    Ç-8
 4   1 Tetori                Moravska                    G-10,F-11
 5   27 Nëntori              Kordunjska                  E-4G-12
 6   28 Nëntori              Kral A Karadjorgjeviça.     DH-14
 7   Abdullah Presheva       Milovana Glisiça            F,G-15
 8   Abdyl Dura              Jaha Saliha                 E-6
 9   Abdyl Frashëri          Prizrenska                  Ë-12
 10 Abdyl Henci              Somborska                   E,Ë-4
 11 Abdyl Lahu               Bresniçka                   GJ,H-11
 12 Abdyl Ramaj              Nosilaca Albanske Spomenice GJ-9
 13 Abedin Rexha             Belomanastirska             F,7
 14 Adem Gashi               Hercegovaçka                F-8,9
 15 Adem Gllavica            Kosmajska                   E,Ë-8
 16 Adem Keçekolla           Kaçikolska                  E-7
 17 Adrian Krasniqi          Sibinjanina Janka           Ë-11
 18 Afrim Abazi              e re                        GJ,-4
 19 Afrim Gashi              Antonije Ristiça Pljakiqa   C-11
 20 Afrim Krasniqi           Lovçenska                   DH,E-4
 21 Afrim Loxha              Maneta Sajdjie              F-9
 22 Afrim Vitia              Gnjilanska                  Ë-10
 23 Afrim Zhitia             Braça Aksiç�                F-12,13
 24 Agim Bajrami             Trebinjska                  F-7
 25 Agim Çela                Dolevaçka                   B,C-16
 26 Agim Ramadani            Car Dusana                  E-11,,12,Ë

2 nga 16

27 Agron Rrahmani     Batajniçka            G-8
 28 Ahmet Delia        Tivatska              DH 4,5
 29 Ahmet Gashi        Dr.Hajima Baruhoviça  Ë-15,6
 30 Ahmet Haxhia       e re                  Ë-16
 31 Ahmet Kaçiku       Zrenjaninska          F,G-8
 32 Ahmet Koronica     Krupanjska            F-14,15
 33 Ahmet Krasniqi     Grka Polikrapa Srbina C-11,12
 34 Ahmet Shtimja      Djerdapska            F-3
 35 Ajet Gërguri       Dinarska              DH-4
 36 Albaniku           Leposaviçka           D-7
 37 Aleks Buda         Zvezdarska            H-8
 38 Aleksandër Moisiu  Tersteniçka           DH-6
 39 Aleksandër Xhuvani Gazimestanska         DH 6-7
 40 Ali Ajeti          Kotorska              D-6
 41 Ali Hadri          Dr.Bore Kozarca       Ë-9
 42 Ali Kelmendi       Majora Milan Tepiça   Ë-12
 43 Ali Pashë Gucia    Azajnska              GJ,H-7
 44 Ali Pashë Tepelena Momçila Popoviça      E-11,12
 45 Andrea Gropa       Zanatska              E-10
 46 Antigona Fazliu    Svetozara Markoviça   Ë-8,9
 47 Anton Çetta        Graçaniçka            E-12
 48 Anton Harapi       Vojvode Kolarca       d-13,14
 49 Arif Shala         Pivska                Dh-7
 50 Arkitekt Karl Gega Çaçanska              E,Ë-11
 51 Armend Daci        Çamila Torbetari      f-13
 52 Asdreni            Dr.Arçibalda Rajska   E-3
 53 Asim Luzha         Beranska              F-11,12
 54 Asllan Pireva      Lepenaçka             DH,E-3
 55 Avni Rrustemi      Laze Kostiça          F-8
 56 Azem Babiqi        Drimska               G-8
 57 Azem Bejta         Vinogradska           F-8,9

3 nga 16

58 Azem Jashanica    Branka Radiçeviça        D-8,9
 59 Azem Morana       Ripanjaska               H-13
 60 Aziz Zhilivoda    e re                     D-3
 61 Bajram Bahtiri    Xhemajl Ibishi           F-6;E-8
 62 Bajram Curri      Dr.Milutina Lazareviç�   D-9,10
 63 Bajram Curri      Krajinski brigada        D-9,10
 64 Bajram Kelmendi   Vellushka                Ç-15
 65 Bajram Shabani    Kumanovska               Ç-16
 66 Basri Canolli     Kursumlijska             C-15
 67 Bedri Bajrami     Tarska                   F-6
 68 Bedri Gjini       Ibarska                  E-7
 69 Bedri Pejani      Kosovska                 E-10
 70 Bedri Shala       Srpska                   Ë,F-12
 71 Bedri Sokoli      Vitinska                 GJ-7,H-9
 72 Behar Begolli     e re                     E-17
 73 Bekim Berisha     Srpki konzula            Ç-10
 74 Beqir Kastrati    Cerska                   F-15
 75 Beqir Musliu      e re                     H-8
 76 Beteja e Koshares e re                     F-5
 77 Bill Clinton      Kral.Petra I.Oslobodioca Ç-13
 78 Burim Grajçevci   Ivaniçka                 E-7
 79 Butrinti          Panonska                 F-8
 80 Čajkovski         Goliska                  E-6
 81 Çajupi            Bosko Buha               E-9
 82 Carraleva         Crnalevska               E-7
 83 Çeta e Llapit     Drage Dragisça           Ë-6
 84 Dedë Gjo Luli     Stevan Mokranjca         DH,E-7
 85 Demë Ahmeti       Trisçka                  H-7,8
 86 Dervish Cara      Timoçka                  GJ-5
 87 Dervish Hima      Despotovaçka             C,Ç-16
 88 Dervish Rozhaja   Dr.Koste Todoroviça      F-13

4 nga 16

89 Dervish Shaqa            e re                  Gj-4
 90 Dëshmorët e Marecit      Strahiniça Bana       Gj-11
 91 Dëshmorët e Prapashticës Krfska                E-7
 92 Dëshmorët e Sharbanit    Apatinska             B-11
 93 Dimitrije Tucović�       Dimitrije Tutoviça    F-11
 94 Dr.Lec Gradica           Golubaçka
 95 Dr.Shpëtim Robaj         Rruga per Sefali
 96 Drenica                  Çegarska              E-7
 97 Durrësi                  Razajnska             G-6
 98 Edmond Hoxha             Sali Rama             F-11,G-11
 99 Eduard Lir               Podgoriçka            D-9,10
100 Ekrem Rexha              Vojvode Vuka          D-10,11
101 Elena Gjika              Ramiza Sadika         E-6
102 Emin Duraku              Emin Duraku           Ë-9,10
103 Emrush Miftari           Filipa Visniça        F,G-9;G-11
104 Enver Berisha            Sejdo Bajramoviça     F-8
105 Enver Hadri              Grmiska               E-6
106 Enver Maloku             Vojvode Çolak         Ë-13
107 Eqrem Čabej              Desanka Maksimoviça   Dh,E-12
108 Ernest Zariqi            Gligorije Bozoviça    Dj-5,6
109 Ernest Koliqi            e re                  E-15
110 Esad Mekuli              Aleksandra Obrenoviça Ë-7,8
111 Esat Berisha             Zitoradska            G-5
112 Eshref Ademaj            e re                  dh-5
113 Evlia Çelebiu            Jastrebaçka           Ë-7,8
114 Fadil Bala               Paraçinska            C-11
115 Fan Noli                 Drinska               F-9
116 Fatime Hetemi            Negotinska            B,C-16
117 Fazli Greiçevci          Milosa Djuridja       DH,E-10
118 Fehmi Agani              Beogradska            DH,E-10
119 Fehmi Krasniqi           Zveçanska             F-7,8

5 nga 16

120 Fehmi Lladrovci             Dr Branka Zogoviça     DH,E-15
121 Ferat Draga                 Banjaluçka             Ë-13,F-12
122 Ferid Curri                 Beçajska               D-11
123 Feriz Blakçori              Djudujevanska          Dh-9,10
124 Fitush Kukaj                Kosovske Devojke       D-7,8
125 Florim Ymeri                Primorska              E, Ë-12
126 Ganimete Tërbeshi           Ganimete Terbesi       Ë-12
127 Garibaldi                   Tomislava Sekuliça     Dh-11
128 Gaspër Gjini                Jovana Cvijiça
129 Gazmend Zajmi               Profesora belocerkovca Gj-12;E,Ë-12
130 Gjashtë Listat e Likoshanit Zlatarska              Dh-7
131 Gjergj Balsha               Despota Dj.Brankovica  C-10,11
132 Gjergj Fishta               Rogoziënka
133 Gjin Gazuli                 e re                   Ë-14
134 Gjon Buzuku                 Grdeliçka              H-10
135 Gjon Serreçi                Jahorinska             Dh-7,8
136 Gryka e Llapushnikut        Lipovaçka              DH-5,6
137 Gustav Mayer                Tanaska Rajiça         E-11,12
138 Hafëz Ali Korça             Miloçerska             F,G-8
139 Hajdar Dushi                Trajka Dimitrijeviça   Dh,E-10
140 Hajrullah Abdullahu         Aleksandra Djordjeviça Ë-12
141 Haki Pavataj                Kolasinska             F-8
142 Haki Taha                   Radoje Domanoviça      F-9
143 Hakif Rimanishta            Mladenovaçka           E-5
144 Hakif Zejnullahu            Atinska                E-13
145 Halil Alidemaj              Peçka                  Ë-11
146 Halim Orana                 Karadjordja Petroviça  Ë,F-14
147 Halim Spahia                Obrenovaçka
148 Hamdi Beha                  Mataruska
149 Hamdi Gashi                 Dr. Boshka Zhivkoviça  F-10,G-11
150 Hamdi Mramori               Mramorska

6 nga 16

151 Hamëz Jashari         Sarplaninska
152 Haqif Tetova          Gorazdevaçka           Ë-8
153 Hasan Nahi            Knjazevaçka
154 Hasan Ramadani        Ubska                  Dh-6
155 Hasan Remniku         Kolibarska
156 Haxhi Zeka            Proleterska
157 Henrik Barić�         Aleksa Santiç
158 Henry Dunant          Generala Sarla Tranija Dh-13
159 Hil Mosi              Topliçka
160 Hilmi Rakovica        Dr.Çedomira Jankoviça
161 Hilmi Zariqi          e re
162 Holger Pedersen       Dr.Tot Abinja Jovana
163 Hoxhë Hasan Tahsini   Zajeçarska
164 Hoxhë Kadri Prishtina Durmitorska
165 Hys Popova            Çajetinska             D-7
166 Hysen Prishtina       Ivana Milutinoviça
167 Hysni Curri           Zagorke Saviça
168 Hyzri Talla           Voja Jankoviça
169 Ibrahim Banushi       Stevana Vuçiça
170 Ibrahim Fehmiu        Oplenaçka              E-5
171 Ibrahim Kelmendi      Komovska
172 Ibrahim Krasniqi      Samodreska             F-7
173 Ibrahim Lutfiu        Sutjeska
174 Ibrahim Oruçi         Irska                  G-15,16
175 Idriz Ajet Gashi      Neretvaanska
176 Idriz Gjilani         Patrijarha Danila      D-13
177 Idriz Shahmani        Serdara Janka Vukotiça
178 Igballe Prishtina     e re
179 Iljaz Kodra           Nikoka Pasiça
180 Ilir Konusheci        Gavrila Principa
181 Iljaz Agushi          Vuka Karadziça

7 nga 16

182 Imzot Nikë Prela       Carica Milica
183 Ingrid Cara            Badanjska             Ë-8
184 Isa Boletini           Jadranska
185 Isa Havolli            Çukariçka
186 Isa Kastrati           e re                  Gj-11
187 Islam Bulliqi          e re
188 Ismail Dumoshi         Bore bukmiroviça      F-9,10
189 Ismail Qemali          Miroljuba Mirkoviça   Ç,D-10
190 Ismet Asllani          e re                  H-6
191 Ismet Bicaj            Pozharevaçka          C-11
192 Ismet Dërguti          brdjanska             Ë-6
193 Ismet Jashari-Kumanova Kosovski Junaka       F-9
194 Ismet Krasniqi         Romanijska            D-7
195 Ismet Rraci            Visnjiçka             D-7
196 Jakov Xoxa             Stevana Sremca        F-15
197 Jakup Ferri            Deçanska              Ë-6
198 Jan Kukuzeli           Baçka                 G-6
199 Janina                 Landoviçka            E-6
200 Jashar Erebara         Uziçka                G-5
201 Jetullah Islami        Çiçevaçka             D-7
202 Johann W. Goethe       Djenerala B.Jankoviça Ç-10,11
203 Johan V. Hahn          Jasenovaçka           C,Ç-13
204 Jonuz Zejnullahu       Kapetana Misiça       DH-11,12
205 Jonuz Zeneli           Nedeljka Çabrinoviça  D-7
206 Jorenim De Rada        Milorada P.Popa       F-8
207 Josif Bageri           Branka Miljkoviça     H-10
208 Josip Rela             Branislava Nushiça    Dh-9,10
209 Kaçaniku               Kaçaniçka             Ë,F-12
210 Kadri Dushi            M.Crnjansko           E-9
211 Kadri Zeka             Djure Miçunoviça      Ë-3,4
212 Kajtaz Ramadani        Krajiska              D-10

8 nga 16

213 Kamer Loshi           Sopoçanska                DH-7
214 Kapiten Hysni Rudi    Zejnela Zejnelija         E-6
215 Karadaku              Jadarska                  H-8
216 Katarina Josipi       Takovska                  GJ-11
217 Kerem Lëton           Slavoljuba Djniça-Djineta F-15
218 Kolë Parubi           Zabljaçka                 GJ-7,8
219 Kolonel Fuad Dibra    Raska                     G-7,6
220 Kongresi i Manastirit Zlatiborska               G-9
221 Korça                 Budvanska                 F-8
222 Kosta Novaković�      Kragujevaçka              D-12
223 Kruja                 Jasenovaçka               E-7
224 Kukësi                Temerinska                DH-4,5
225 Kuvendi i Bujanit     Moskovska                 G-9
226 Kuvendi i Junikut     Braniçevska               E-6
227 Lasgush Poradeci      Janiçija Popoviça         D-9
228 Latif Berisha         e re                      DH-11,12
229 Lazar Vučković�       Lazara Vuçkoviça          Ç-13
230 Leka i Madh           Ariljska                  GJ-6
231 Lekë Dukagjini        Svetosavska               Ç-14
232 Lidhja e Lezhës       Niska                     Dh-9,10
233 Lidhja e Pejës        Rruga për Fushë Kosovë�   C-13
234 Lidhja e Prizerenit   Vojvode Putnika           E-9,F-7
235 Llapi                 Lapska                    Ë-8
236 Lord Byron            Lubotenska                Ë,F-12
237 Lot Vaku              Josaniçka                 F-15
238 Luan Haradinaj        Njegoseva                 DH-11
239 Luigj Gurakuqi        Divçibarska               GJ-11
240 Lutfi Musiqi          Jagodinska                D-5
241 Major Mehmet Bushi    Miladina Steviça          Ë-14
242 Mark Dizdari          Kadrija Reufija           DH,E-14
243 Maliq Pashë Gjinolli  Srpskih Ratnika           E-8

9 nga 16

244 Malush Kosova        e re                 E-17
245 Malush Miriqi        Krusevaçka           F-3
246 Marie Shllaku        Grahovska            Ë-5,6
247 Marin Barleti        Palilulska           Ç-15,15
248 Mark Isaku           Marka Isaka          Dh-9
249 Martin Camaj         Surduliçka           H-8
250 Mbretëresha Teutë�   Guçanska             H-10
251 Mbreti Bardhyl       Fruskogorska         E-8
252 Mbreti Genc          Kostolaçka           F-15
253 Mbreti Longar        Slobodana Jovanociça G-7
254 Mbreti Longar        Matiçanska           Ë-12
255 Mbreti Pirro         Marevska             E-7
256 Mbreti Zogu I        Sumadinska           D-12
257 Mehë Uka             Resavska             F-3
258 Mehmet Akif Ersoy    Josifa Pançiça       G-9
259 Mehmet Ali Vrioni    Danilogradska        Dh-8
260 Mehmet Beci          Sirogoinska          G-5,6
261 Mehmet Gradica       Starine Novaka       Ë-14
262 Mehmet Kaçuri        Sutjeska             H-9
263 Mehmet Konjuhi       Brodarevaçka         H-14
264 Mehmet Pashë Deralla Milutina Saviça      DH,E-9
265 Mensur Zyberaj       Sokobajnska          GJ-11
266 Mentor Ratkoceri     Keramiçka
267 Mesihi Prishtinasi   Vosdovaçka           Ç-14,15
268 Meto Bajrakari       Meto Bajraktari      E-9,F7
269 Metush Krasniqi      Stoj Novakoviça      Ç- 8,10
270 Mic Sokoli           Vuçedolska           E,Ë-6
271 Migjeni              e re                 Dh-9,10
272 Mihal Grameno        Vrsaçka              F,G-8
273 Mihailo Pupin        Mihaila Pupina       F-3
274 Milan Budimir        Svetozara Milentiça  E-4

10 nga 16

275 Milan Shuflaj    Merdarska           D-7
276 Mirko Gashi      Petra Koçiça        Ë-9
277 Mithat Frashëri  Liplanska           D-8,9
278 Mitrovica        Mitrovaçka          Ë-12
279 Motrat Qiriazi   Majke Jevrosime     D-6
280 Muhamet Çami     Mitra Radusinoviça  Ë-15,16
281 Muharrem Fejza   DR.Sinise Tasovca   F-15
282 Mujë Krasniqi    Vukovarska          E-13
283 Mujo Ulqinku     Partizanska         D-12
284 Murat Mehmeti    Devet Jugoviça      DH-9
285 Murat Gjaka      e re                G-5
286 Musine Kokalari  Cara Urosa          DH-13
287 Mustafa Kruja    Stevana Sindjeliça  E,Ë-10,Ë,F
288 Mustafa Venhari  Trajka Markoviça    Ç-13
289 Mustafë Hoxha    Vase Çorapiça       Ë,F-10
290 Mustafë Veselaj  Para Medreses       Ë-7
291 Myrvete Maksutaj Dr.Milana Petroviça Ë,F-7
292 Nail Hyseni      Kovinska            B-10,11
293 Naim Gashi       Miroçanska          H-8
294 Naim Syla        e re                E-7
295 Nak Berisha      Surçinska           E,Ë-12
296 Naser Hajrizi    Paje Gradjanina     GJ-9
297 Naser Sekiraça   e re                Ç-6
298 Nasijet Selimi   e re                F,G-6
299 Naum Veçilharxhi Mariçka             E-7
300 Nazim Berati     e re                f-14,15
301 Nazim Gafurri    Miladina Popoviça   F-9
302 Nazim Hikmet     Sidska              A-11
303 Ndre Mjeda       Stimljanska         G-7
304 Nesret Krasniqi  Kosjeriçka          G-5
305 Nexhmi Llumnica  Leskovaçka          Ë-5

11 nga 16

306 Njazi Azemi          Bruska                 H-11
307 Niketë Dardani       Limska                 E-3,2
308 Nikola Tesla         Gamzigradska           F-9
309 Nikollë Ivanaj       Nadezde Petroviça      F-7
310 Norbert Jokl         Novopazarska           F,G-12
311 Ndue Përlleshi       Gruzanska              GJ-13,14
312 Nuhi Berisha         Uzun Mirkova           Ë-6,7
313 Ohri                 Banatska               G-6
314 Onufri               e re                   GJ-9
315 Osman Bunjaku        Batlavska              Ë-7
316 Oso Kuka             e re                   F-7
317 Pal Palucaj          Sremska                GJ-10
318 Papa Kristo Negovani Lalkovaçka             C-15
319 Pashko Vasa          Zeljezniçka            D-12
320 Pashtriku            Niksiçka               G-8
321 Perandori Dioklecian Svete Stefanoviça      DH-9,10
322 Perandori Justinian  Djure Jaksiça          DH-12
323 Peshteri             Pesterska              G-7
324 Petro Marko          Lazarevaçka            Ë-5,
325 Pjetër Bogdani       Ljubçeta Milentijeviça
326 Plava                Plavska                Ç-8
327 Prekazi              Serdara Sçepana        F-15,16
328 Prend Doçi           e re                   G-12
329 Presheva             Belopalanaçka          F-7
330 Preveza              Sabaçka                H-11
331 Qamil Bala           Dr.D.Filipoviça        F-13
332 Qamil Hoxha          Nemanjina              E11
333 Qemal Stafa          Mojkovaçka             C-8
334 Qorr Ilazi           Pançevaçka             C-11,12
335 Radovan Zogović�     Metohijska             D-12
336 Raif Halimi          Milosevaçka            Gj-10

12 nga 16

337 Ramë Bllaca      Gorska               D-8
338 Ramë Govori      Prokupaçka           Ë-7
339 Ramë Vllasa      Ravniçka             F-4
340 Rasim Kiçina     Avalska              GJ-8,F,G-9
341 Remzi Ademi      Subotiçka            Ë7
342 Remzi Demolli    e re                 F-3
343 Rexhep Elmazi    Borçanska            GJ-10
344 Rexhep Gjeli     Rudniçka             Ë-7
345 Rexhep Kabashi   e re                 C,Ç-5
346 Rexhep Krasniqi  Aleksinaçka          Ç-15,15
347 Rexhep Luci      Goleska              Dh-10
348 Rexhep Mala      Kopaoniçka           E-12
349 Rexhep Mitrovica Ilija Garasanina     D-14
350 Rexhep Shema     Save Kovaçeviça      F,G-9
351 Rexhep Tërpeza   Zetska               E5
352 Rifat Berisha    Avrama Petronijeviça G,GJ-12
353 Rifat Burdžević� Rifata Burzeviça     Ë-13
354 Rifat Goxhufi    Majora D.Gavriloviça Dh-2
355 Rifat Krasniqi   Radanska             DH,E-4
356 Robert Doll      Milosa Obiliça       D-12
357 Rrahman Murati   Drniska              Dh-6
358 Rrustem Hyseni   Dositeja Obradoviça  Ë-10
359 Rrustem Statovci Dr.Dushana Bulaiça   Ë-11
360 Rugova           Varvarinska          D-5
361 Sadik Rama       Nevesinjska          Ë,F-7
362 Sadik Zeneli     Vuçezikiça           D-14
363 Sahit Najdeni    Çirila I Metodija    F-3
364 Sali Abazi       Koceljevaçka         GJ-11
365 Sali Butka       Mihajlo Laliça       F-8,9
366 Sali Mani        Bistriçka            F-8
367 Sali Matoshi     e re                 DH-6

13 nga 16

368 Sali Nivica         Prote Mateje nenadoviça G-12
369 Salih Xhuka         Misarska                e -5
370 Sami Peja           Kozaraçka               E-12
371 Sefë Kosharja       Çuprijska               GJ-11
372 Sejdi Kryeziu       Cetiska                 DH-12
373 Selam Musai         Bogodiçka               Ç-15
374 Selami Pulaha       Kneza Millosha          DH-13
375 Selim Berisha       Trajka Dimiça           D-10
376 Selman Kadria       Arandjelovaçka          D-7
377 Selman Lajçi        e re                    Ë-9
378 Selman Riza         Jovana.J.Zmaja          F-10,G-11
379 Shaban Palluzha     Pribojska               E,Ë-10
380 Shaban Shala        Palanaçka               DH-4
381 Shaip Kamberi       Ace Mrdakoviça          F-10,11
382 Shaip Mustafa       Putniçka                C-14
383 Shaip Spahia        Pozeska                 F-12
384 Shala e Bajgorës    Lozniçka                Ë,F-5
385 Šandor Petöfi       Statinska               G-6
386 Shaqir Ingrishta    e re                    GJ-13,14
387 Sharri              Çelarevska              H-11
388 Shasivar Aliu       e re                    DH-3,4
389 Shefki Desivojca    Milutina Bojiça         Ë-4
390 Shefqet Kapetani    Jovana S. Popoviça      F-11,12
391 Shefqet Shkupi      Ivana S .Jastrebova     C,Ç-15
392 Shefqet Zeka        Risanska                E-8
393 Sheh Myhedini       Ozrenska                E,Ë-6
394 Shemsi Haziri       Dordja Markoviça        E-6
395 Shteti i Arbërit    Sabaçka                 F-4
396 Shkodra             Valevska                F-9
397 Shkollat e Pavarura e re                    DH-6
398 Shkupi              Branka Çopiça           DH-17

14 nga 16

399 Shyt Mareci          Ugrinovaçka            GJ-11
400 Skënder Anamali      Barajevska             G-8
401 Skënder Çeku         Majdanpeçka            G-16
402 Sokol Dobroshi       Popa Josifa            D,DH-9
403 Sokol Sopi           Majora V.Stojkoviça    Ë,F-11
404 Stambolli            Rumska                 C-9,B-10
405 Stefan Mokranjac     Semberiska             G-5,6
406 Svetozar Marković�   Savska                 Ë-10
407 Sylë Hotla           Krnjeveçka             H-10
408 Sylë Zarbinca        Kladovska              H-11
409 Sylejman Jashari     Petrovaçka             DH-4
410 Sylejman Vokshi      Vojvode Stepanoviça    E-11
411 Sylejman Vuçitërna   Bojniçka               C-16
412 Tabet e Llapashticës Micka Kerstiça         F-5
413 Tahir Meha           Srbobranska            G-6
414 Tahir Uka            e re                   DH-17
415 Tahir Zajmi          Sime A. Igumana        B-15
416 Taip Krasniqi        Dunavska               E-9
417 Theodor Muzaka       Kulska                 G-14,15
418 Thimi Mitko          Laze Lazareviça        Ë-13
419 Tirana               Kneza Mihajla          Ç-11
420 Tivari               Barska                 F-12
421 Tomorri              Vlasotinaçka           F-3
422 Tony Blair           Te 'Kosova Film'       Ç-10
423 Trepça               Trepçanska             H-10
424 Tringë Smajli        Ace Maroviça           E,Ë-11
425 Tutini               Moraçka                DH-2,3
426 UÇK                  Krala Milutina         DH-10
427 Ukë Sadiku           Vladislava Stojanoviça G,GJ-9
428 Ukshin Kovaçica      Ljubinska              G-15,16
429 William Shakespeare  Banjska                D-6,7

15 nga 16

430 Ulqini               Vrbaska            GJ-7,8
431 Vasil Andoni         Smederevska        E,Ë-9
432 Vehbi Ibrahimi       Nerodimska         Ë-6
433 Vejsel Pagarusha     Rakoviçka          E,Ë-9
434 Vëllezerit Gërvalla  M.Tanaskoviça      E-6,DH-4
435 Vëllezërit Maqastena Dene Debeljkoviça  G-13
436 Vëllezerit Rama      Prijepolska        C-11
437 Vëllezërit Topulli   Zemunska           DH-14
438 Vëllezërit Fazliu    Jablaniçka         GJ-11
439 Verrat e Llukës      Sitniçka           Ë,F-10
440 Viktor Eftimiu       Bore Saviça        E-8
441 Victor Hugo          Svilajnaçka        GJ-11
442 Visar Dodani         Taslixhe           GJ-6
443 Vlora                Svrliska           G,GJ-9
444 Vojislav Dancetović� Mlavska            Ç,D-4
445 Vushtrria            Vuçitrnska         G-14,15
446 Xhafer Deva          e re               D,DH,E-9
447 Xhavit Ahmeti        Vranjska           GJ-7,H-9
448 Xheladin Hana        Vojvode P.Bojeviça H-12
449 Xheladin Kurbaliu    Beoçinska          Ë,F-6
450 Xheladin Kurbaliu    Borska             D,DH,-8
451 Xheladin Rekaliu     Studentska         E,Ë-13
452 Xhelal Hajda         Orahovaçka         G-5
453 Xhelal Mitrovica     Kraleviça Marka    Ë,F-10
454 Xhelal Preveza       e re               F,G-7
455 Xhemail Mustafa      Vojvode Z. Misiça  D-13
456 Xhemajl Prishtina    Kosançiç Ivana     E-9
457 Xhemajli Berisha     Marka MILana       G-10,11
458 Xhemë Elezi          Savatije Milosviça E-5
459 Xhemë Gostivari      Bore Stankoviça    F-10
460 Xhemë Tërnavci       Petrovaradinska    DH-7

16 nga 16

461 Xhevat Begolli             e re                         D-4
462 Ylfete Humolli             Hajduk Velka                 e-9
463 Ymer Alushani              e re                         D-13
464 Ymer Berisha               e re                         F,G-10
465 Ymer Elshani               Resniçka                     G-15,16
466 Ymer Lutfi Paqarizi        Alekse Nenadoviça            G-9
467 Ymer Prizereni             Vase Pelagiça                GJ-11,12
468 Zagrebi                    Kninska                      D-9,10
469 Zejnel Salihu              Stefan Deçanski              Ë-10
470 Zekeria Rexha              Kraljevaçka                  Ë-6,5
471 Zeki Shulemaja             Djakovaçka                   E,Ë-10
472 Zenel Bajraktari           Titelska                     D,DH-6
473 Zeqir Bajrami              Mese Selimoviça              Ë-8
474 Zukë Haxhia                Javorska                     G-7,GJ-8
475 Zija Prishtina             Jovana Duçiça                Ë-9
476 Zija Shemsiu               Kneza Lazara                 DH-14
477 Zijaver Vllasaliu          Solunska                     F-3

BULEVARDET E PRISHTINËS “Nëna Terezë” D, DH, E – 10, 11, 12, 13 “Dëshmorët e kombit” D – 13, 14, 15, 16 “Bill Klinton” B, C, Ç, D – 13, 14 SHESHET E PRISHTINËS “Gjergj Kastrioti – Skënderbeu” DH – 10 “Adem Jashari” E 10 “Miss Edit Durham” 10 – 12 “Xhevë Lladrovci” C – 14 “Isa Boletini” DH – 15 “Hasan Prishtina” DH – 13 “Medlin Olbrajt” D – 12 “Shote Galica” DH – 11 “Sheshi i demostratave” DH – 13 17 nga 16 “Sheshi i Lirisë” Ë – 15 “Zahir Pajaziti” DH – 12 “11 Marsi” E – 14 “Sali Çeku” Ç – 14 “Idriz Seferi” D - 16

==


rename1Edit

Emrtime lagjesh:
 1. Qendra - Centar
 2. Arbria - Dragodan
 3. Qendra Universitare - Univerzitetski centar
 4. Qyteza Pejton - Gradi Pejton
 5. Arta - Kopusishte
 6. Dardania - Dardania
 7. Kalabria - Emshiri
 8. Qendra Spitalore - Bolniki centar
 9. Ulpiana - Ulpiana
 l0. Qendra Studentore - Studentski centar
 11. QFT "Arkitekt Sinani" - Tehniki fakultet
 12. Kodra e Diellit - Sunani breg
 13. Dukagjini - Aktash

Cfare te keqe ka Aktashi?

 14. Toplica - Muhaxhirska
 15. Dodona - Moravska-Parka
 16. Velania - Velania
 17. Labria - Taukbashta

 18. Lagjja e Normales - Voje Jankovia(Kashagia)
 19. Ilirida - Taslixhe II,III,IV

Dardan, ma s'po banojshe ne Taslixhe...

 20. amria - ish Kolibarska-Proleterska 
 21. Vreshtat - Vinogradarska
 22. Lgjja e Gallapit - Bu. Hajratit-Kolovica

Cka eshte Gallapi?

 23. Lagjja e Medress - prreth Med. "Alauddin" 
 24. Lagjja e Gjinollve -prreth Muzeut natyror
 25. Theranda - Blok I,II,III.
 26. Troja - ish Tophane 
 27. Besiana - Tjegulltorja-Vorret e mome-Hertict 
 28. Kodra e Trimave - Vranjevaka
 29. Zona e Ushtris -Vojnike kasarne
 30. Pelagonia - Bolniko naselje
 31. Dalmacia - pjesa juglindore e Kod. Diellit
 32. Sefalia - Sofalija
 33. Tashlixhe - Taslixhe I
 34. Mirdita - Matian 

  

 Pr emrtime t shesheve:
 1. Sheshi Adem Jashari - Kralja Milutina
 2. Sheshi Hasan Prishtina - Juri Gagarina 
 3. Sheshi Xhev Lladroci - n Dardani
 4. Sheshi Mis Edit Durham - Trg Republike 
 5. Nn Tereza - para Teatrit-Sht. mall.-Banks 
 6. Sheshi i Demonstratave - te Menza e studentve
 7. Sheshi Ataturku - para Shtp. Mall. t vjetr
 8. Sheshi Sknderbeu para Fakultetit Filozofik 
 9. Zahir Pajaziti - midis Bib. Kombtare-F.Filof.
 l0. Uashington - n Bregu i Diellit 
 11. Bulevardi i Dshmorve - Vidovdanska
 12. Sheshi i Liris - midis K. shoq-Pallati i Rinis.

  

  
 Emrtime rrugsh:

        1.Abdyl Lahu - Bresnika
        2.Abdyl Dura - Jaha Saliha 
        3.Abedin Rexha - Belomanastirska 
        4.Adem Voca - Samodreska
        5.Adrian Krasniqi - Sibinjanina Janka 
        6.Afrim Zhitia - Braa Aksi
        7.Aleksa Shantiq - Aleksa Santi 
        8.Aliriza Gashi - Barajevska
        9.Afrim Krasniqi - Lovenska 
       10.Agim Bajrami - Vrbaska
       11.Agim Qela - Dolevaka
       12.Agim Ramadani - Djenerala B. Jankovia
       13.Agron Rrahmani - Batajnika
       14.Ahmet Delia - Tivatska 
       15.Ahmet Gashi - Dr. Hajima Baruhovia 
       16.Ahmet Kaiku - Zrenjaninska
       17.Ahmet Koronica - Krupanjska
       18.Ahmet Mulla Syla - Djerdapska 
       19.Ahmet Selaci - ajetinska
       20.Adriatiku - Jadranska
       21.Alpet Shqiptare - Grmiska
       22.Avalla - Avalska
       23.Ajet Gurguri - Dinarska
       24.Ajet Kosovica - Djordja Markovia 
       25.Aleks Buda - Zvezdarska 
       26.Aleksandr Moisiu - Trstenika
       27.Aleksandr Xhuvani - Gazimestanska
       28.Ali Hadri - Dr. Bore Kozarca 
       29.Ali Kelmendi - Majora Milan Tepia
       30.Ali pash Gucia - Azanjska
       31.Ali pash Tepelena - Momila Popovia 
       32.Alush Smaili - Primorska
       33.Andrea Gropa - Zanatska 
       34.Anton etta - Graanika
       35.Arianitt - Atinska
       36.Asdreni - Dr. Aribalda Rajska
       37.Asllan Boletini - Kneza Milosa 
       38.Asllan Pireva - Lepenaka
       39.At Luigj Palaj - Trajka Dimia 
       40.At Nik Prelaj - Carica Milica 
       41.At Prend Doi - Zorana Jevremovia
       42.Avni Rrustemi - Laze Kostia
       43.Azem Bejta - Vinogradska
       44.Azem Bellaefci - Branka Radievia
       45.Azem Morana - Ripanjska 
       46.Aleksandria - Slobodana Jovanovia
       47.Arkitekt Karl Gega - aanska
       48.Baba Bek Vraja - Vranjska
       49.Bajram Curri -Dr. Milutina Lazarevia
       50.Bajron - Vojvode olak
       51.Bardhyli - Fruskogorska
       52.Bedri Gjini - Ibarska
       53.Bedri Pejani - Kosovska 
       54.Bedri Shala - Srpska
       55.Bedri Sokoli - Vitinska 
       56.Berati - Nedeljka abrinovia
       57.Bihori - Prijepoljska
       58.Bujanoci - Beoinska
       59.Buna - Visnjika
       60.Butrinti - Leskovaka
       61.Beh Mihaliqi - Mihajlo Lalia
       62.Bekim Berisha - Abeja - Srpskih konzula
       63.Bel Popova - Sumadinska
       64.Beteja e Koshars - Mionika
       65.Binak Alia - Pozarevaka
       66.Bushatasit - Kninska
       67.Buzuku - Grdelika
       68.Bora Vukmiroviq - Mlavska
       69.Carraleva - Crnalevska
       70.eta e Sha Pirrakut - Krajiskih brigada 
       71.Dimitrije Tucoviq - Dimitrije Tucovia
       72.Daut Borii - Savatije Milosevia
       73.Dante Aligieri - Gligorije Bozovia
       74.Ded Gjo Luli - Stevana Mokranjca
       75.Dem Ahmeti - Trsika
       76.Dajti - Drimska
       77.Dibra - Drniska
       78.Drenica - egarska
       79.Drini i Bardh - Kneza Mihalja
       80.Durrsi - Razanjska
       81.Dervish Hima - Despotovaka
       82.Dervish Rozhaja - Dr. Koste Todorovia 
       83.Dhimitr Jonima - Kotorska
       84.Dhimitr Kamarda - Kosmajska 
       85.Edmond Hoxha - Salihi Rama
       86.Emin Duraku - Save Kovaevia 
       87.Emrush Miftari - Filipa Visnia 
       88.Elbasani - Parainska 
       89.Esat Berisha - Zitoradzska 
       90.Esat Mekuli - Aleksandra Obrenovia 
       91.Faik Efendi Maloku - Hercegovaka
       92.Fan Noli - Drinska
       93.Fatime Hetemi - Negotinska
       94.Fazli Greieci - Goleska 
       95.Fehmi Agani - Vojvode Vuka
       96.Fehmi Lladroci - Desanke Maksimovia
       97.Ferat Bej Draga - Banjaluka
       98.Fuad pash Dibra - Aleksandra Djordjevia
       99.F.G. Lorka - Apatinska
       100.Garibaldi - Tomislava Sekulia
       101.Gjakova - Djakovaka
       102.Gjasht Lisat e Likashanit - Zlatiborska
       103.Gjilani - Gnjilanska
       104.Gostivari - Kosovske Devojke 
       105.Gucia - Ivanika
       106.Ganimete Trbeshi - Ganimete Terbesi
       107.Gustav Majer - Tanaska Rajia
       108.Gazmend Zajmi - Profesora Belocerkovca 
       109.Gjergj Balsha - Despota Dj. Brankovia
       110.Gjergj Pekmezi - Krfska
       111.Gjon Serreqi - Jahorinska
       112.Haif Pazari - Strahinia Bana 
       113.Hafz Ali Kora - Miloerska 
       114.Hafz Ymeri - Antonije Ristia Pljakia 
       115.Hajdar Dushi - Trajka Dimitrijevia
       116.Haki Efendi Sermaxhaj - Gorazdevaka
       117.Haki Pavataj - Kolasinska
       118.Haki Taha - Radoje Domanovia 
       119.Hakif Zejnullahu - Romanijska
       120.Hakif Rimanishta - Mladenovaka
       121.Halim Orana - Karadjordja Petrovia
       122.Halim Spahia - Obrenovaka
       123.Hamdi Mramori - Mramorska
       124.Hasan Dosti - Mataruska
       125.Hasan Remniku - Kolibarska 
       126.Hasan Zyko Kamberi - Jovana Cvijia
       127.Haxhi Mulla Zeka - Proleterska
       128.Haxhi Sadri Blakori - Keramika
       129.Hajnrih Hajne - Grahovska
       130.Holger Pedersen - Razanska
       131.Honore de Balzac - Generala Sarla Tranijea
       132.Hil Mosi - Toplika 
       133.Hilmi Rakovica - Dr. edomira Jankovia
       134.Hoxh Hasan Tahsini - Zajearska
       135.Hoxh Kadri Prishtina - Durmitorska
       136.Hysen Prishtina - Ivana Milutinovi
       137.Hysni Curri - Zagorke Savia
       138.Hyzri Talla - Voja Jankovia
       139.Ibrahim Banushi - Stevana Vuia 
       140.Ibrahim Lutfiu - Strazilovska
       141.Ibrahim Kelmendi - Komovska 
       142.Idris Ajet Gashi - Neretvanska
       143.Idris Shahmani - Serdara Janka Vukotia
       144.Ilaz Kodra - Nikola Pasia
       145.Ilir Konusheci - Gavrila Principa
       146.Iljaz Agushi - Vuka Karadzia
       147.Iljaz pash Dibra - Rogoznika 
       148.Indrit Cara - Golubaka
       149.Irrfan Ohri - Ljubeta Milentijevia
       150.Isa Kastrati - Dr. Tot - Abonjija Jovana
       151.Isa Havolli - ukarika 
       152.Isak Sherifi - Milosevaka
       153.Ivan Cankar - Ubska
       154.Ismail Dumoshi - Bore Bukmirovia
       155.Ismail Gorani - Majora D. Gavrilovia
       156.Ismail Qemali - Miroljuba Mirkovia
       157.Ismet Jashari - Kosovskih junaka 
       158.Isuf Sokoli - Sejdo Bajramovia 
       159.Jahjabej Dukagjinzade - Petra Koia
       160.Jakov Xoxa - Vojvode Putnika
       161.Jakup Ferri - Deanska
       162.Jashar Erebara - Uzika 
       163.Jasharajt - Sarplaninska
       164.Jeronim de Rada - Milorada P.- Popa
       165.Josif Bageri - Branka Miljkovia
       166.Josip Rela - Branislava Nusia
       167.Janina - Landovika
       168.Juniku - Branievska
       169.Johan V. Gete - Djenerala B. Jankovia
       170.J.G.v Hahn - Jasenovaka
       171.J.U. Jarnik - Baka 
       172.Kajtaz Ramadani - Krajiska 
       173.Kosta Novakoviq - Kragujevaka
       174.Krova - Badanjska 
       175.Korabi - Slavoljuba Djinia-Djineta
       176.Krakushta - Radanska
       177.Kruja - Jasenovaka
       178.Kuksi - Temerinska
       179.Kulina - Beejska 
       180.Kumanova Kumanovska
       181.Kaaniku - Kaanika
       182.Karadaku - Jadarska 
       183.Kasmai - Cerska 
       184.Kavaja - Panonska 
       185.Kadri Zeka - Djure Miunovia
       186.Kora - Budvanska
       187.Kapiten Hysni Rudi - Zejnela Zejnelija
       188.Karl Topia - Djurdjevdanska
       189.Kastriott - Drage Dragisia
       190.Kol Parubi - Zabljaka
       191.Kolonel Fuad Dibra - Raska 
       192.Konstantini i Madh - Milosa Obilia 
       193.Koto Hoxhi - Takovska 
       194.Kristo Floqi - Miroanska
       195.Kongresi i Manastirit - Zlatiborska
       196.Kuvendi i Vlors- Kral. A. Karadjordjevia
       197.Kuvendi i Bujanit - Moskovska
       198.Kongresi i Drejtshkrimit - Dr. D. Filipovia 
       199.Konferenca e Rambujes - Hilandarska
       200.Lasgush Poradeci - Janiija Popovia 
       201.Latif Berisha - Jeseninova 
       202.Lazar Vukoviq - Lazara Vukovia
       203.Leka i Madh - Ariljska
       204.Lek Dukagjini - edomira Jankovia
       205.Limi - Limska
       206.Lidhja e Lezhs - Maneta Sajdjije
       207.Lidhja e Prizrenit - Cara Dusana
       208.Lidhja e Pejs - Kral. Petra I.Oslobodioca
       209.Lidhja II e Prizrenit - Jug Bogdana
       210.Lot Vaku - Josanika 
       211.Llapi - Lapska 
       212.Llapushniku - Lipovaka
       213.Lubjana - Kostolaka 
       214.Lypeteni - Lubotenska
       215.Lypjani - Lipllanska
       216.Leposaviqi - Leposavika
       217.Luan Haradinaj - Njegoseva
       218.Luigj Gurakuqi - Divibarska 
       219.Londra - Te "Kosova Film"
       220.Maliq pash Gjinolli - Srpskih ratnika
       221.Malush Miriqi - Krusevaka
       222.Mahmutbe Dukagjini - Cetinska
       223.Marie Shllaku - Nerodimska 
       224.Major Mehmet Bushi - Miladina Stevia
       225.Marin Barleti - Palilulska
       226.Martin Camaj - Surdulika
       227.Mbreti Dioklecian - Svete Stefanovia
       228.Mbreti Justinian - Djure Jaksia
       229.Mbreti Pirro - Marevska
       230.Meh Uka - Resavska
       231.Mehmet pash Deralla -Milutina Savia
       232.Mehmet Ali Vrioni - Danilovgradska
       233.Mehmet Konjuhi - Brodarevaka
       234.Mehmet Gradica - Starine Novaka 
       235.Mehmet pash uprlia - Kursumlijska
       236.Mensur Zyberaj - Sokobanjska 
       237.Mesihi Prishtinasi - Vozdovaka
       238.Meto Bajraktari - Meto Bajraktari
       239.Metush Krasniqi - Jagodinska
       240.Mic Sokoli - Vuedolska 
       241.Midhat Araniti - Matianska
       242.Mihal Grameno - Vrsaka 
       243.Milosh Kopiliqi - Grka Polikrapa Srbina
       244.Muhamet ami - Mitra Radusinovia
       245.Muharrem Fejza - Dr. Sinise Tasovca 
       246.Muj Krasniqi - Vukovarska 
       247.Mujo Ulqinaku - Partizanska
       248.Mulla Adem Keekolla - Kaikolska
       249.Mulla Asim Luzha - Beranska
       250.Mulla Halim Bajraktari - Stoj. Novakovia 
       251.Mulla Idris Gjilani - Patrijarha Danila
       252.Mulla Ilaz Broja - Dositeja Obradovia
       253.Mulla Jonuz Zejnullahu - Kapetana Misia
       254.Mulla Nur Gjinoci - Mese Selimovia 
       255.Mulla Ram Govori - Prokupaka
       256.Mulla Arif Shala - Pivska
       257.Mulla Vejsel Guta - Kladovska
       258.Murat Mehmeti - Devet Jugovia 
       259.Musa Shehzade - Bosko Buha
       260.Mus Rahaveci - Kosjerika
       261.Musine Kokolari - Cara Urosa
       262.Mustafa Kruja - Stevana Sindjelia
       263.Mustaf Venhari - Trajka Markovia
       264.Mustaf Veselaj - para Medress
       265.Mustaf Rahaveci - Koceljevaka
       266.Myderris Hasan Nahi - Knjazevaka
       267.Myderris Ymer Prizreni - Vase Pelagia
       268.Myfailat e Zajazit - Zveanska 
       269.Myfti Zejnelabedini - Vase orapia
       270.Myrvete Maksutaj - Dr. Milana Petrovia
       271.Mali Albanik - Kopaonika
       272.Manastiri - Sirogoinska
       273.Medvegja - Bruska
       274.Mitrovica - Mitrovaka
       275.Mokna - Somborska
       276.Mark Isak - Marka Isaka
       277.Mehmet Akif Ersoy - Josifa Pania
       278.Mihailo Pupin - Mihaila Pupina
       279.Milan Budimir - Svetozara Milentia
       280.Milan Shuflaj - Merdarska
       281.Mulla Agan Kojiq - ievaka 
       282.Mak Dizdar - Kadrija Reufija
       283.Mbreti Fejsal - Sutjeska
       284.Mehmet Ali Pasha - Aleksinaka
       285.Norbert Jokl - Novopazarska
       286.Nail Hyseni - Kovinska 
       287.Nikola Tesla - Gamzigradska
       288.Nishi - Niska
       289.Naser Hajrizi - Paje Gradjanina
       290.Nazim Gafurri - Miladina Popovia
       291.Nazim Hikmet - Sidska 
       292.Naum Veilharxhi - Marika 
       293.Nikoll Ivanaj - Nadezde Petrovia
       294.Nuhi Berisha - Uzun Mirkova
       295.Osman Bunjaku - Batlavska
       296.Ohri - Banatska
       297.Pashtriku - Niksika
       298.Peja - Peka
       299.Peshterri - Pesterska
       300.Plava - Plavska
       301.Podgorica - Podgorika
       302.Prekazi - Serdara Sepana
       303.Presheva - Belopalanaka
       304.Preveza - Crnotravska
       305.Prizreni - Prizrenska
       306.Pal Palucaj - Sremska
       307.Papa Kristo Negovani - Lajkovaka
       308.Pashko Vasa - Zeljeznika
       309.Patr Anton Harapi - Vojvode Kolarca
       310.Principata e Arbrit - Sabaka
       311.Pushkin - Goliska
       312.Qamil Hoxha - Nemanjina 
       313.Qazim Bajraktari - Zetska
       314.Qemail Stafa - Mojkovaka
       315.Qorr Ilaz Raaku - Panevaka
       316.Qyqavica - Srbobranska
       317.Rahoveci - Orahovaka
       318.Rugova - Varvarinska
       319.Rafael Sopi - Vojvode Z. Misia
       320.Ram Bllaca - Gorska 
       321.Ram Vllasa - Ravnika
       322.Ramiz Sadiku - Ramiza Sadika
       323.Remzi Ademi - Subotika
       324.Rexhep Elmazi - Boranska
       325.Rexhep Gjeli - Rudnika
       326.Rexhep Mala - Svetozara Markovia
       327.Rexhep Mitrovica - Ilija Garasanina 
       328.Rrust Kabashi - Timoka 
       329.Rrustem pash Rrotulli - Vue Zikia
       330.Rrustem Statofci - Dr. Dusana Bulajia
       331.Radovan Zogoviq - Metohijska
       332.Rifat Burxheviq - Rifata Burdjevia
       333.Riadi - M. Crnjanskog
       334.Sadik Rama - Nevesinjska
       335.Said Najdeni - irila i Metodija 
       336.Sahit Ag Suhareka - Petrovaka
       337.Sali Butka - Dr. Branka Zogovia 
       338.Sali Mani - Bistrika 
       339.Sali Nivica - Prote Mateje Nenadovia
       340.Salih Gjuk Dukagjini - Misarska 
       341.Salih Shabani - Brdjanska
       342.Salih Gjyrisheci - Tarska
       343.Sami Peja - Kozaraka
       344.Sef Kosharja - uprijska
       345.Sefedin Begolli - Surinjska 
       346.Selam Musai - Bogotika 
       347.Selman Riza - Jovana J. Zmaja 
       348.Sitnica - Sitnika
       349.Studentve - Studentska
       350.Sarajeva - Oplenaka
       351.Saranda - Iriska
       352.Selaniku - Solunska
       353.Sijarina - Sopoanska
       354.Stambolli - Rumska
       355.Struga - Petrovaradinska
       356.Shala e Bajgors - Loznika
       357.Sharri - elarevska
       358.Shefqet Zeka - Risanska
       359.Shkodra - Valevska
       360.Shkumbini - Gruzanska
       361.Shkupi - Branka opia
       362.Shtimja - Stimljanska 
       363.Shandor Petfi - Slatinska
       364.Shaban Palluzha - Pribojska 
       365.Shaban Shala - Palanaka
       366.Shaip Kamberi - Ace Mrdakovia
       367.Shaip Mustafa - Putnika
       368.Shefqet Shkupi - Ivana S. Jastrebova
       369.Shefki Desivojca - Milutina Bojia
       370.Sheh Hilmi Maliqi - Ozrenska 
       371.Sheh Jonuzi - Jovana S. Popovia
       372.Sheh Mehmet Sezai - Emin Duraku
       373.Shot Galica - Jastrebaka
       374.Shptim Robaj - (rruga pr Sefali) 
       375.Shuaip Spahija - Pozeska 
       376.Shyt Mareci - Ugrinovaka
       377.Sknder eku - Majdanpeka
       378.Sokol Dobroshi - Popa Josifa 
       379.Sokol Sopi - Majora V. Stojkovia 
       380.Syl Hotla - Krnjevaka
       381.Sylejman Vokshi - Vojvode Stepanovia
       382.Stefan Mokranjac - Semberijska
       383.Svetozar Markoviq - Savska
       384.Tahir Kolgjini - Milosa N. Djuria
       385.Tahir Zajmi - Sime A. Igumana
       386.Teuta - Guanska
       387.Tabet e Llapashtics - Micka Krstia
       388.Tepelena - Lazarevaka
       389.Tetova - Stevana Sremca
       390.Tirana - Beogradska
       391.Tivari - Barska
       392.Tomorri - Vlasotinaka
       393.Trepa - Trepanska
       394.Tutini - Moraka
       395.Theodor II Muzaka - Kulska
       396.Thimi Mitko - Laze Lazarevia 
       397.Tring Smajli - Ace Marovia
       398.UK-s - Krala Milutina
       399.Uk Sadiku - Vladisllava Stojanovia
       400.Ukshin Kovaica - Ljubinjska
       401.Ulqini - Vrbaska
       402.Uilliam Shekspir - Banjska
       403.Viktor Hygo - Svilajnaka
       404.Vodrou Vilson - Patrijarha Varnave 
       405.Selman Kadria - Arandjelovaka
       406.Vellusha - Veluska
       407.Vlora - Svrliska 
       408.Vushtrria - Vuiternska
       409.Vasil Andoni - Smederevska
       410.Vejsel Pagarusha - Rakovika
       411.Vllezrit Frashri - Avrama Petronijevia
       412.Vllezrit Grvalla - M. Tanaskovia
       413.Vllezrit Maastena - Dene Debelkovia 
       414.Vllezrit Qiriazi - Majke Jevrosime
       415.Vllezrit Topulli - Zemunska 
       416.Vllezrit Fazliu - Jabllanika
       417.Viktor Eftimiu - Bore Savia
       418.Visar Dodani - Taslidje
       419.Xheladin Deda - Borska
       420.Xheladin Hana - Vojvode P. Bojevia
       421.Xhelal Mitrovica - Kraljevia Marka
       422.Xhemail Prishtina - Kosani Ivana
       423.Xhemajli Berisha - Marka Milana
       424.Xhem Gostivari - Bore Stankovia
       425.Ymer Lutfi Paarizi - Alekse Nenadovia
       426.Ylfete Humolli - Hajduk Velka
       427.Ymer Berisha - Dr. Boska Zivkovia 
       428.Ymer Elshani - Resnika
       429.Ymer Alushani - Palanaka
       430.Zara - Dunavska 
       431.Zef Valentini - Milovana Glisia 
       432.Zenel Bajraktari - Titelska
       433.Zejnel Salihu - Stefan Deanski
       434.Zekeria Rexha - Kraljevaka 
       435.Zija Prishtina - Jovana Duia
       436.Zija Shemsiu - Kneza Lazara 
       437.Zylyftar Poda - Bojnika
       438.Zhuj Selmani - Nosilaca Alb. spomenice
       439.Zhuk Haxhia - Javorska 
       440.11 Marsi - amila Torbedari
       441.27 Nntori - Kordunjska 
       442.2 Korriku - Kral Nikola
       443.7 Shtatori - Savnika 

       444.1 Tetori - Moravska.

renameEdit

1 nga 16
              LISTA E EMËRTIMEVE TË RRUGËVE TË PRISHTINËS
                                      Emërtimi i vjetër
                Emërtimi i ri                               Koordinatat
  1   24 Maji                 Patriarha Varnave           D9
  2   2 Korriku               Kral Nikolla                E11
  3   7 Shtatori              Savniçka                    Ç-8
  4   1 Tetori                Moravska                    G-10,F-11
  5   27 Nëntori              Kordunjska                  E-4G-12
  6   28 Nëntori              Kral A Karadjorgjeviça.     DH-14
  7   Abdullah Presheva       Milovana Glisiça            F,G-15
  8   Abdyl Dura              Jaha Saliha                 E-6
  9   Abdyl Frashëri          Prizrenska                  Ë-12
  10 Abdyl Henci              Somborska                   E,Ë-4
  11 Abdyl Lahu               Bresniçka                   GJ,H-11
  12 Abdyl Ramaj              Nosilaca Albanske Spomenice GJ-9
  13 Abedin Rexha             Belomanastirska             F,7
  14 Adem Gashi               Hercegovaçka                F-8,9
  15 Adem Gllavica            Kosmajska                   E,Ë-8
  16 Adem Keçekolla           Kaçikolska                  E-7
  17 Adrian Krasniqi          Sibinjanina Janka           Ë-11
  18 Afrim Abazi              e re                        GJ,-4
  19 Afrim Gashi              Antonije Ristiça Pljakiqa   C-11
  20 Afrim Krasniqi           Lovçenska                   DH,E-4
  21 Afrim Loxha              Maneta Sajdjie              F-9
  22 Afrim Vitia              Gnjilanska                  Ë-10
  23 Afrim Zhitia             Braça Aksiç                 F-12,13
  24 Agim Bajrami             Trebinjska                  F-7
  25 Agim Çela                Dolevaçka                   B,C-16
  26 Agim Ramadani            Car Dusana                  E-11,,12,Ë
2 nga 16
  27 Agron Rrahmani     Batajniçka            G-8
  28 Ahmet Delia        Tivatska              DH 4,5
  29 Ahmet Gashi        Dr.Hajima Baruhoviça  Ë-15,6
  30 Ahmet Haxhia       e re                  Ë-16
  31 Ahmet Kaçiku       Zrenjaninska          F,G-8
  32 Ahmet Koronica     Krupanjska            F-14,15
  33 Ahmet Krasniqi     Grka Polikrapa Srbina C-11,12
  34 Ahmet Shtimja      Djerdapska            F-3
  35 Ajet Gërguri       Dinarska              DH-4
  36 Albaniku           Leposaviçka           D-7
  37 Aleks Buda         Zvezdarska            H-8
  38 Aleksandër Moisiu  Tersteniçka           DH-6
  39 Aleksandër Xhuvani Gazimestanska         DH 6-7
  40 Ali Ajeti          Kotorska              D-6
  41 Ali Hadri          Dr.Bore Kozarca       Ë-9
  42 Ali Kelmendi       Majora Milan Tepiça   Ë-12
  43 Ali Pashë Gucia    Azajnska              GJ,H-7
  44 Ali Pashë Tepelena Momçila Popoviça      E-11,12
  45 Andrea Gropa       Zanatska              E-10
  46 Antigona Fazliu    Svetozara Markoviça   Ë-8,9
  47 Anton Çetta        Graçaniçka            E-12
  48 Anton Harapi       Vojvode Kolarca       d-13,14
  49 Arif Shala         Pivska                Dh-7
  50 Arkitekt Karl Gega Çaçanska              E,Ë-11
  51 Armend Daci        Çamila Torbetari      f-13
  52 Asdreni            Dr.Arçibalda Rajska   E-3
  53 Asim Luzha         Beranska              F-11,12
  54 Asllan Pireva      Lepenaçka             DH,E-3
  55 Avni Rrustemi      Laze Kostiça          F-8
  56 Azem Babiqi        Drimska               G-8
  57 Azem Bejta         Vinogradska           F-8,9
3 nga 16
  58 Azem Jashanica    Branka Radiçeviça        D-8,9
  59 Azem Morana       Ripanjaska               H-13
  60 Aziz Zhilivoda    e re                     D-3
  61 Bajram Bahtiri    Xhemajl Ibishi           F-6;E-8
  62 Bajram Curri      Dr.Milutina Lazareviç    D-9,10
  63 Bajram Curri      Krajinski brigada        D-9,10
  64 Bajram Kelmendi   Vellushka                Ç-15
  65 Bajram Shabani    Kumanovska               Ç-16
  66 Basri Canolli     Kursumlijska             C-15
  67 Bedri Bajrami     Tarska                   F-6
  68 Bedri Gjini       Ibarska                  E-7
  69 Bedri Pejani      Kosovska                 E-10
  70 Bedri Shala       Srpska                   Ë,F-12
  71 Bedri Sokoli      Vitinska                 GJ-7,H-9
  72 Behar Begolli     e re                     E-17
  73 Bekim Berisha     Srpki konzula            Ç-10
  74 Beqir Kastrati    Cerska                   F-15
  75 Beqir Musliu      e re                     H-8
  76 Beteja e Koshares e re                     F-5
  77 Bill Clinton      Kral.Petra I.Oslobodioca Ç-13
  78 Burim Grajçevci   Ivaniçka                 E-7
  79 Butrinti          Panonska                 F-8
  80 Čajkovski         Goliska                  E-6
  81 Çajupi            Bosko Buha               E-9
  82 Carraleva         Crnalevska               E-7
  83 Çeta e Llapit     Drage Dragisça           Ë-6
  84 Dedë Gjo Luli     Stevan Mokranjca         DH,E-7
  85 Demë Ahmeti       Trisçka                  H-7,8
  86 Dervish Cara      Timoçka                  GJ-5
  87 Dervish Hima      Despotovaçka             C,Ç-16
  88 Dervish Rozhaja   Dr.Koste Todoroviça      F-13
4 nga 16
  89 Dervish Shaqa            e re                  Gj-4
  90 Dëshmorët e Marecit      Strahiniça Bana       Gj-11
  91 Dëshmorët e Prapashticës Krfska                E-7
  92 Dëshmorët e Sharbanit    Apatinska             B-11
  93 Dimitrije Tucović        Dimitrije Tutoviça    F-11
  94 Dr.Lec Gradica           Golubaçka
  95 Dr.Shpëtim Robaj         Rruga per Sefali
  96 Drenica                  Çegarska              E-7
  97 Durrësi                  Razajnska             G-6
  98 Edmond Hoxha             Sali Rama             F-11,G-11
  99 Eduard Lir               Podgoriçka            D-9,10
 100 Ekrem Rexha              Vojvode Vuka          D-10,11
 101 Elena Gjika              Ramiza Sadika         E-6
 102 Emin Duraku              Emin Duraku           Ë-9,10
 103 Emrush Miftari           Filipa Visniça        F,G-9;G-11
 104 Enver Berisha            Sejdo Bajramoviça     F-8
 105 Enver Hadri              Grmiska               E-6
 106 Enver Maloku             Vojvode Çolak         Ë-13
 107 Eqrem Čabej              Desanka Maksimoviça   Dh,E-12
 108 Ernest Zariqi            Gligorije Bozoviça    Dj-5,6
 109 Ernest Koliqi            e re                  E-15
 110 Esad Mekuli              Aleksandra Obrenoviça Ë-7,8
 111 Esat Berisha             Zitoradska            G-5
 112 Eshref Ademaj            e re                  dh-5
 113 Evlia Çelebiu            Jastrebaçka           Ë-7,8
 114 Fadil Bala               Paraçinska            C-11
 115 Fan Noli                 Drinska               F-9
 116 Fatime Hetemi            Negotinska            B,C-16
 117 Fazli Greiçevci          Milosa Djuridja       DH,E-10
 118 Fehmi Agani              Beogradska            DH,E-10
 119 Fehmi Krasniqi           Zveçanska             F-7,8
5 nga 16
 120 Fehmi Lladrovci             Dr Branka Zogoviça     DH,E-15
 121 Ferat Draga                 Banjaluçka             Ë-13,F-12
 122 Ferid Curri                 Beçajska               D-11
 123 Feriz Blakçori              Djudujevanska          Dh-9,10
 124 Fitush Kukaj                Kosovske Devojke       D-7,8
 125 Florim Ymeri                Primorska              E, Ë-12
 126 Ganimete Tërbeshi           Ganimete Terbesi       Ë-12
 127 Garibaldi                   Tomislava Sekuliça     Dh-11
 128 Gaspër Gjini                Jovana Cvijiça
 129 Gazmend Zajmi               Profesora belocerkovca Gj-12;E,Ë-12
 130 Gjashtë Listat e Likoshanit Zlatarska              Dh-7
 131 Gjergj Balsha               Despota Dj.Brankovica  C-10,11
 132 Gjergj Fishta               Rogoziënka
 133 Gjin Gazuli                 e re                   Ë-14
 134 Gjon Buzuku                 Grdeliçka              H-10
 135 Gjon Serreçi                Jahorinska             Dh-7,8
 136 Gryka e Llapushnikut        Lipovaçka              DH-5,6
 137 Gustav Mayer                Tanaska Rajiça         E-11,12
 138 Hafëz Ali Korça             Miloçerska             F,G-8
 139 Hajdar Dushi                Trajka Dimitrijeviça   Dh,E-10
 140 Hajrullah Abdullahu         Aleksandra Djordjeviça Ë-12
 141 Haki Pavataj                Kolasinska             F-8
 142 Haki Taha                   Radoje Domanoviça      F-9
 143 Hakif Rimanishta            Mladenovaçka           E-5
 144 Hakif Zejnullahu            Atinska                E-13
 145 Halil Alidemaj              Peçka                  Ë-11
 146 Halim Orana                 Karadjordja Petroviça  Ë,F-14
 147 Halim Spahia                Obrenovaçka
 148 Hamdi Beha                  Mataruska
 149 Hamdi Gashi                 Dr. Boshka Zhivkoviça  F-10,G-11
 150 Hamdi Mramori               Mramorska
6 nga 16
 151 Hamëz Jashari         Sarplaninska
 152 Haqif Tetova          Gorazdevaçka           Ë-8
 153 Hasan Nahi            Knjazevaçka
 154 Hasan Ramadani        Ubska                  Dh-6
 155 Hasan Remniku         Kolibarska
 156 Haxhi Zeka            Proleterska
 157 Henrik Barić          Aleksa Santiç
 158 Henry Dunant          Generala Sarla Tranija Dh-13
 159 Hil Mosi              Topliçka
 160 Hilmi Rakovica        Dr.Çedomira Jankoviça
 161 Hilmi Zariqi          e re
 162 Holger Pedersen       Dr.Tot Abinja Jovana
 163 Hoxhë Hasan Tahsini   Zajeçarska
 164 Hoxhë Kadri Prishtina Durmitorska
 165 Hys Popova            Çajetinska             D-7
 166 Hysen Prishtina       Ivana Milutinoviça
 167 Hysni Curri           Zagorke Saviça
 169 Ibrahim Banushi       Stevana Vuçiça
 170 Ibrahim Fehmiu        Oplenaçka              E-5
 171 Ibrahim Kelmendi      Komovska
 172 Ibrahim Krasniqi      Samodreska             F-7
 173 Ibrahim Lutfiu        Sutjeska
 174 Ibrahim Oruçi         Irska                  G-15,16
 175 Idriz Ajet Gashi      Neretvaanska
 176 Idriz Gjilani         Patrijarha Danila      D-13
 177 Idriz Shahmani        Serdara Janka Vukotiça
 178 Igballe Prishtina     e re
 179 Iljaz Kodra           Nikoka Pasiça
 180 Ilir Konusheci        Gavrila Principa
 181 Iljaz Agushi          Vuka Karadziça
7 nga 16
 182 Imzot Nikë Prela       Carica Milica
 183 Ingrid Cara            Badanjska             Ë-8
 184 Isa Boletini           Jadranska
 185 Isa Havolli            Çukariçka
 186 Isa Kastrati           e re                  Gj-11
 187 Islam Bulliqi          e re
 188 Ismail Dumoshi         Bore bukmiroviça      F-9,10
 189 Ismail Qemali          Miroljuba Mirkoviça   Ç,D-10
 190 Ismet Asllani          e re                  H-6
 191 Ismet Bicaj            Pozharevaçka          C-11
 192 Ismet Dërguti          brdjanska             Ë-6
 193 Ismet Jashari-Kumanova Kosovski Junaka       F-9
 194 Ismet Krasniqi         Romanijska            D-7
 195 Ismet Rraci            Visnjiçka             D-7
 196 Jakov Xoxa             Stevana Sremca        F-15
 197 Jakup Ferri            Deçanska              Ë-6
 198 Jan Kukuzeli           Baçka                 G-6
 199 Janina                 Landoviçka            E-6
 200 Jashar Erebara         Uziçka                G-5
 201 Jetullah Islami        Çiçevaçka             D-7
 202 Johann W. Goethe       Djenerala B.Jankoviça Ç-10,11
 203 Johan V. Hahn          Jasenovaçka           C,Ç-13
 204 Jonuz Zejnullahu       Kapetana Misiça       DH-11,12
 205 Jonuz Zeneli           Nedeljka Çabrinoviça  D-7
 206 Jorenim De Rada        Milorada P.Popa       F-8
 207 Josif Bageri           Branka Miljkoviça     H-10
 208 Josip Rela             Branislava Nushiça    Dh-9,10
 209 Kaçaniku               Kaçaniçka             Ë,F-12
 210 Kadri Dushi            M.Crnjansko           E-9
 211 Kadri Zeka             Djure Miçunoviça      Ë-3,4
 212 Kajtaz Ramadani        Krajiska              D-10
8 nga 16
 213 Kamer Loshi           Sopoçanska                DH-7
 214 Kapiten Hysni Rudi    Zejnela Zejnelija         E-6
 215 Karadaku              Jadarska                  H-8
 216 Katarina Josipi       Takovska                  GJ-11
 217 Kerem Lëton           Slavoljuba Djniça-Djineta F-15
 218 Kolë Parubi           Zabljaçka                 GJ-7,8
 219 Kolonel Fuad Dibra    Raska                     G-7,6
 220 Kongresi i Manastirit Zlatiborska               G-9
 221 Korça                 Budvanska                 F-8
 222 Kosta Novaković       Kragujevaçka              D-12
 223 Kruja                 Jasenovaçka               E-7
 224 Kukësi                Temerinska                DH-4,5
 225 Kuvendi i Bujanit     Moskovska                 G-9
 226 Kuvendi i Junikut     Braniçevska               E-6
 227 Lasgush Poradeci      Janiçija Popoviça         D-9
 228 Latif Berisha         e re                      DH-11,12
 229 Lazar Vučković        Lazara Vuçkoviça          Ç-13
 230 Leka i Madh           Ariljska                  GJ-6
 231 Lekë Dukagjini        Svetosavska               Ç-14
 232 Lidhja e Lezhës       Niska                     Dh-9,10
 233 Lidhja e Pejës        Rruga për Fushë Kosovë    C-13
 234 Lidhja e Prizerenit   Vojvode Putnika           E-9,F-7
 235 Llapi                 Lapska                    Ë-8
 236 Lord Byron            Lubotenska                Ë,F-12
 237 Lot Vaku              Josaniçka                 F-15
 238 Luan Haradinaj        Njegoseva                 DH-11
 239 Luigj Gurakuqi        Divçibarska               GJ-11
 240 Lutfi Musiqi          Jagodinska                D-5
 241 Major Mehmet Bushi    Miladina Steviça          Ë-14
 242 Mark Dizdari          Kadrija Reufija           DH,E-14
 243 Maliq Pashë Gjinolli  Srpskih Ratnika           E-8
9 nga 16
 244 Malush Kosova        e re                 E-17
 245 Malush Miriqi        Krusevaçka           F-3
 246 Marie Shllaku        Grahovska            Ë-5,6
 247 Marin Barleti        Palilulska           Ç-15,15
 248 Mark Isaku           Marka Isaka          Dh-9
 249 Martin Camaj         Surduliçka           H-8
 250 Mbretëresha Teutë    Guçanska             H-10
 251 Mbreti Bardhyl       Fruskogorska         E-8
 252 Mbreti Genc          Kostolaçka           F-15
 253 Mbreti Longar        Slobodana Jovanociça G-7
 254 Mbreti Longar        Matiçanska           Ë-12
 255 Mbreti Pirro         Marevska             E-7
 256 Mbreti Zogu I        Sumadinska           D-12
 257 Mehë Uka             Resavska             F-3
 258 Mehmet Akif Ersoy    Josifa Pançiça       G-9
 259 Mehmet Ali Vrioni    Danilogradska        Dh-8
 260 Mehmet Beci          Sirogoinska          G-5,6
 261 Mehmet Gradica       Starine Novaka       Ë-14
 262 Mehmet Kaçuri        Sutjeska             H-9
 263 Mehmet Konjuhi       Brodarevaçka         H-14
 264 Mehmet Pashë Deralla Milutina Saviça      DH,E-9
 265 Mensur Zyberaj       Sokobajnska          GJ-11
 266 Mentor Ratkoceri     Keramiçka
 267 Mesihi Prishtinasi   Vosdovaçka           Ç-14,15
 268 Meto Bajrakari       Meto Bajraktari      E-9,F7
 269 Metush Krasniqi      Stoj Novakoviça      Ç- 8,10
 270 Mic Sokoli           Vuçedolska           E,Ë-6
 271 Migjeni              e re                 Dh-9,10
 272 Mihal Grameno        Vrsaçka              F,G-8
 273 Mihailo Pupin        Mihaila Pupina       F-3
 274 Milan Budimir        Svetozara Milentiça  E-4
10 nga 16
 275 Milan Shuflaj    Merdarska           D-7
 276 Mirko Gashi      Petra Koçiça        Ë-9
 277 Mithat Frashëri  Liplanska           D-8,9
 278 Mitrovica        Mitrovaçka          Ë-12
 279 Motrat Qiriazi   Majke Jevrosime     D-6
 280 Muhamet Çami     Mitra Radusinoviça  Ë-15,16
 281 Muharrem Fejza   DR.Sinise Tasovca   F-15
 282 Mujë Krasniqi    Vukovarska          E-13
 283 Mujo Ulqinku     Partizanska         D-12
 284 Murat Mehmeti    Devet Jugoviça      DH-9
 285 Murat Gjaka      e re                G-5
 286 Musine Kokalari  Cara Urosa          DH-13
 287 Mustafa Kruja    Stevana Sindjeliça  E,Ë-10,Ë,F
 288 Mustafa Venhari  Trajka Markoviça    Ç-13
 289 Mustafë Hoxha    Vase Çorapiça       Ë,F-10
 290 Mustafë Veselaj  Para Medreses       Ë-7
 291 Myrvete Maksutaj Dr.Milana Petroviça Ë,F-7
 292 Nail Hyseni      Kovinska            B-10,11
 293 Naim Gashi       Miroçanska          H-8
 294 Naim Syla        e re                E-7
 295 Nak Berisha      Surçinska           E,Ë-12
 296 Naser Hajrizi    Paje Gradjanina     GJ-9
 297 Naser Sekiraça   e re                Ç-6
 298 Nasijet Selimi   e re                F,G-6
 299 Naum Veçilharxhi Mariçka             E-7
 300 Nazim Berati     e re                f-14,15
 301 Nazim Gafurri    Miladina Popoviça   F-9
 302 Nazim Hikmet     Sidska              A-11
 303 Ndre Mjeda       Stimljanska         G-7
 304 Nesret Krasniqi  Kosjeriçka          G-5
 305 Nexhmi Llumnica  Leskovaçka          Ë-5
11 nga 16
 306 Njazi Azemi          Bruska                 H-11
 307 Niketë Dardani       Limska                 E-3,2
 308 Nikola Tesla         Gamzigradska           F-9
 309 Nikollë Ivanaj       Nadezde Petroviça      F-7
 310 Norbert Jokl         Novopazarska           F,G-12
 311 Ndue Përlleshi       Gruzanska              GJ-13,14
 312 Nuhi Berisha         Uzun Mirkova           Ë-6,7
 313 Ohri                 Banatska               G-6
 314 Onufri               e re                   GJ-9
 315 Osman Bunjaku        Batlavska              Ë-7
 316 Oso Kuka             e re                   F-7
 317 Pal Palucaj          Sremska                GJ-10
 318 Papa Kristo Negovani Lalkovaçka             C-15
 319 Pashko Vasa          Zeljezniçka            D-12
 320 Pashtriku            Niksiçka               G-8
 321 Perandori Dioklecian Svete Stefanoviça      DH-9,10
 322 Perandori Justinian  Djure Jaksiça          DH-12
 323 Peshteri             Pesterska              G-7
 324 Petro Marko          Lazarevaçka            Ë-5,
 325 Pjetër Bogdani       Ljubçeta Milentijeviça
 326 Plava                Plavska                Ç-8
 327 Prekazi              Serdara Sçepana        F-15,16
 328 Prend Doçi           e re                   G-12
 329 Presheva             Belopalanaçka          F-7
 330 Preveza              Sabaçka                H-11
 331 Qamil Bala           Dr.D.Filipoviça        F-13
 332 Qamil Hoxha          Nemanjina              E11
 333 Qemal Stafa          Mojkovaçka             C-8
 334 Qorr Ilazi           Pançevaçka             C-11,12
 335 Radovan Zogović      Metohijska             D-12
 336 Raif Halimi          Milosevaçka            Gj-10
12 nga 16
 337 Ramë Bllaca      Gorska               D-8
 338 Ramë Govori      Prokupaçka           Ë-7
 339 Ramë Vllasa      Ravniçka             F-4
 340 Rasim Kiçina     Avalska              GJ-8,F,G-9
 341 Remzi Ademi      Subotiçka            Ë7
 342 Remzi Demolli    e re                 F-3
 343 Rexhep Elmazi    Borçanska            GJ-10
 344 Rexhep Gjeli     Rudniçka             Ë-7
 345 Rexhep Kabashi   e re                 C,Ç-5
 346 Rexhep Krasniqi  Aleksinaçka          Ç-15,15
 347 Rexhep Luci      Goleska              Dh-10
 348 Rexhep Mala      Kopaoniçka           E-12
 349 Rexhep Mitrovica Ilija Garasanina     D-14
 350 Rexhep Shema     Save Kovaçeviça      F,G-9
 351 Rexhep Tërpeza   Zetska               E5
 352 Rifat Berisha    Avrama Petronijeviça G,GJ-12
 353 Rifat Burdžević  Rifata Burzeviça     Ë-13
 354 Rifat Goxhufi    Majora D.Gavriloviça Dh-2
 355 Rifat Krasniqi   Radanska             DH,E-4
 356 Robert Doll      Milosa Obiliça       D-12
 357 Rrahman Murati   Drniska              Dh-6
 358 Rrustem Hyseni   Dositeja Obradoviça  Ë-10
 359 Rrustem Statovci Dr.Dushana Bulaiça   Ë-11
 360 Rugova           Varvarinska          D-5
 361 Sadik Rama       Nevesinjska          Ë,F-7
 362 Sadik Zeneli     Vuçezikiça           D-14
 363 Sahit Najdeni    Çirila I Metodija    F-3
 364 Sali Abazi       Koceljevaçka         GJ-11
 365 Sali Butka       Mihajlo Laliça       F-8,9
 366 Sali Mani        Bistriçka            F-8
 367 Sali Matoshi     e re                 DH-6
13 nga 16
 368 Sali Nivica         Prote Mateje nenadoviça G-12
 369 Salih Xhuka         Misarska                e -5
 370 Sami Peja           Kozaraçka               E-12
 371 Sefë Kosharja       Çuprijska               GJ-11
 372 Sejdi Kryeziu       Cetiska                 DH-12
 373 Selam Musai         Bogodiçka               Ç-15
 374 Selami Pulaha       Kneza Millosha          DH-13
 375 Selim Berisha       Trajka Dimiça           D-10
 376 Selman Kadria       Arandjelovaçka          D-7
 377 Selman Lajçi        e re                    Ë-9
 378 Selman Riza         Jovana.J.Zmaja          F-10,G-11
 379 Shaban Palluzha     Pribojska               E,Ë-10
 380 Shaban Shala        Palanaçka               DH-4
 381 Shaip Kamberi       Ace Mrdakoviça          F-10,11
 382 Shaip Mustafa       Putniçka                C-14
 383 Shaip Spahia        Pozeska                 F-12
 384 Shala e Bajgorës    Lozniçka                Ë,F-5
 385 Šandor Petöfi       Statinska               G-6
 386 Shaqir Ingrishta    e re                    GJ-13,14
 387 Sharri              Çelarevska              H-11
 388 Shasivar Aliu       e re                    DH-3,4
 389 Shefki Desivojca    Milutina Bojiça         Ë-4
 390 Shefqet Kapetani    Jovana S. Popoviça      F-11,12
 391 Shefqet Shkupi      Ivana S .Jastrebova     C,Ç-15
 392 Shefqet Zeka        Risanska                E-8
 393 Sheh Myhedini       Ozrenska                E,Ë-6
 394 Shemsi Haziri       Dordja Markoviça        E-6
 395 Shteti i Arbërit    Sabaçka                 F-4
 396 Shkodra             Valevska                F-9
 397 Shkollat e Pavarura e re                    DH-6
 398 Shkupi              Branka Çopiça           DH-17
14 nga 16
 399 Shyt Mareci          Ugrinovaçka            GJ-11
 400 Skënder Anamali      Barajevska             G-8
 401 Skënder Çeku         Majdanpeçka            G-16
 402 Sokol Dobroshi       Popa Josifa            D,DH-9
 403 Sokol Sopi           Majora V.Stojkoviça    Ë,F-11
 404 Stambolli            Rumska                 C-9,B-10
 405 Stefan Mokranjac     Semberiska             G-5,6
 406 Svetozar Marković    Savska                 Ë-10
 407 Sylë Hotla           Krnjeveçka             H-10
 408 Sylë Zarbinca        Kladovska              H-11
 409 Sylejman Jashari     Petrovaçka             DH-4
 410 Sylejman Vokshi      Vojvode Stepanoviça    E-11
 411 Sylejman Vuçitërna   Bojniçka               C-16
 412 Tabet e Llapashticës Micka Kerstiça         F-5
 413 Tahir Meha           Srbobranska            G-6
 414 Tahir Uka            e re                   DH-17
 415 Tahir Zajmi          Sime A. Igumana        B-15
 416 Taip Krasniqi        Dunavska               E-9
 417 Theodor Muzaka       Kulska                 G-14,15
 418 Thimi Mitko          Laze Lazareviça        Ë-13
 419 Tirana               Kneza Mihajla          Ç-11
 420 Tivari               Barska                 F-12
 421 Tomorri              Vlasotinaçka           F-3
 422 Tony Blair           Te 'Kosova Film'       Ç-10
 423 Trepça               Trepçanska             H-10
 424 Tringë Smajli        Ace Maroviça           E,Ë-11
 425 Tutini               Moraçka                DH-2,3
 426 UÇK                  Krala Milutina         DH-10
 427 Ukë Sadiku           Vladislava Stojanoviça G,GJ-9
 428 Ukshin Kovaçica      Ljubinska              G-15,16
 429 William Shakespeare  Banjska                D-6,7
15 nga 16
 430 Ulqini               Vrbaska            GJ-7,8
 431 Vasil Andoni         Smederevska        E,Ë-9
 432 Vehbi Ibrahimi       Nerodimska         Ë-6
 433 Vejsel Pagarusha     Rakoviçka          E,Ë-9
 434 Vëllezerit Gërvalla  M.Tanaskoviça      E-6,DH-4
 435 Vëllezërit Maqastena Dene Debeljkoviça  G-13
 436 Vëllezerit Rama      Prijepolska        C-11
 437 Vëllezërit Topulli   Zemunska           DH-14
 438 Vëllezërit Fazliu    Jablaniçka         GJ-11
 439 Verrat e Llukës      Sitniçka           Ë,F-10
 440 Viktor Eftimiu       Bore Saviça        E-8
 441 Victor Hugo          Svilajnaçka        GJ-11
 442 Visar Dodani         Taslixhe           GJ-6
 443 Vlora                Svrliska           G,GJ-9
 444 Vojislav Dancetović  Mlavska            Ç,D-4
 445 Vushtrria            Vuçitrnska         G-14,15
 446 Xhafer Deva          e re               D,DH,E-9
 447 Xhavit Ahmeti        Vranjska           GJ-7,H-9
 448 Xheladin Hana        Vojvode P.Bojeviça H-12
 449 Xheladin Kurbaliu    Beoçinska          Ë,F-6
 450 Xheladin Kurbaliu    Borska             D,DH,-8
 451 Xheladin Rekaliu     Studentska         E,Ë-13
 452 Xhelal Hajda         Orahovaçka         G-5
 453 Xhelal Mitrovica     Kraleviça Marka    Ë,F-10
 454 Xhelal Preveza       e re               F,G-7
 455 Xhemail Mustafa      Vojvode Z. Misiça  D-13
 456 Xhemajl Prishtina    Kosançiç Ivana     E-9
 457 Xhemajli Berisha     Marka MILana       G-10,11
 458 Xhemë Elezi          Savatije Milosviça E-5
 459 Xhemë Gostivari      Bore Stankoviça    F-10
 460 Xhemë Tërnavci       Petrovaradinska    DH-7
16 nga 16
 461 Xhevat Begolli             e re                         D-4
 462 Ylfete Humolli             Hajduk Velka                 e-9
 463 Ymer Alushani              e re                         D-13
 464 Ymer Berisha               e re                         F,G-10
 465 Ymer Elshani               Resniçka                     G-15,16
 466 Ymer Lutfi Paqarizi        Alekse Nenadoviça            G-9
 467 Ymer Prizereni             Vase Pelagiça                GJ-11,12
 468 Zagrebi                    Kninska                      D-9,10
 469 Zejnel Salihu              Stefan Deçanski              Ë-10
 470 Zekeria Rexha              Kraljevaçka                  Ë-6,5
 471 Zeki Shulemaja             Djakovaçka                   E,Ë-10
 472 Zenel Bajraktari           Titelska                     D,DH-6
 473 Zeqir Bajrami              Mese Selimoviça              Ë-8
 474 Zukë Haxhia                Javorska                     G-7,GJ-8
 475 Zija Prishtina             Jovana Duçiça                Ë-9
 476 Zija Shemsiu               Kneza Lazara                 DH-14
 477 Zijaver Vllasaliu          Solunska                     F-3
BULEVARDET E PRISHTINËS
“Nëna Terezë”                      D, DH, E – 10, 11, 12, 13
“Dëshmorët e kombit”               D – 13, 14, 15, 16
“Bill Klinton”                     B, C, Ç, D – 13, 14
SHESHET E PRISHTINËS
“Gjergj Kastrioti – Skënderbeu”    DH – 10
“Adem Jashari”                     E 10
“Miss Edit Durham”                 10 – 12
“Xhevë Lladrovci”                  C – 14
“Isa Boletini”                     DH – 15
“Hasan Prishtina”                  DH – 13
“Medlin Olbrajt”                   D – 12
“Shote Galica”                     DH – 11
“Sheshi i demostratave”            DH – 13
17 nga 16
“Sheshi i Lirisë” Ë – 15
“Zahir Pajaziti”  DH – 12
“11 Marsi”        E – 14
“Sali Çeku”       Ç – 14
“Idriz Seferi”    D - 16

More NamesEdit

1-TETORI
2 KORRIKU
24 MAJI
27 NËNTORI
28 NËNTORI
7 SHTATORI
AKTASH
ARBËRIA
ABDULLAH PRESHEVA
ABDYL DURA
ABDYL FRASHËRI
ABDYL LAHU
ABDYL RAMAJ
ABEDIN REXHA
ADEM GASHI
ADEM GLLAVICA
ADEM KEQEKOLLA
AFRIM ABAZI
AFRIM GASHI
AFRIM LOXHA
AFRIM VITIA
AFRIM ZHITIA
AGIM BAJRAMI
AGIM RAMADANI
AGIM ÇELA
AHMET DELIA
AHMET GASHI
AHMET HAXHIA
AHMET KAÇIKU
AHMET KORONICA
AHMET KRASNIQI
AHMET SHTIMJA
AJET GËRGURI
AKADEMIA E ARTEVE
ALBANIKU
ALBI COMMERCE
ALBI HIPERMARKET
ALBI SHOPPING CENTER
ALBI COMMERCE
ALEKSANDËR MOISIU
ALEKSANDËR XHUVANI
ALI AJETI
ALI HADRI
ALI KELMENDI
ALI PASHË GUCIA
ALI PASHË TEPELENA
AMEND DACI
AMERICAN SCHOOL OF KOSOVA
ANDREA GROPA
ANTIGONA FAZLIU
ANTON ÇETA
ARDIAN KRASNIQI
ARIF SHALA
ARKITEKT KARL GEGA
ARKIVI I KOSOVËS
ARKIVI I QYTETIT
ASDRENI
ASIM LUZHA
ASLLAN PIREVA
AUTO SERVICE &BAHOLLI; ZONA INDUSTRIALE
AUTORITETI QENDROR BANKAR I KOSOVËS
AUTOSHKOLLA INSTRUKTORI
AVNI RRUSTEMI
AZEM BABIQI
AZEM BEJTA
AZEM JASHANICA
AZEM MORANA
AZIZ ZHILIVODA
BAC, U KRY
BESIANA
BREGU I DIELLIT
BULEVARDI BILL CLINTON
BAJRAM BAHTIRI
BAJRAM CURRI
BAJRAM KELMENDI
BAJRAM SHABANI
BANESAT E AEROPORTIT
BANKA EKONOMIKE
BANKA E RE E KOSOVËS
BANKA POPULLORE E KOSOVËS
BASRI CANOLLI
BEDRI BAJRAMI
BEDRI GJINI
BEDRI PEJANI
BEDRI SHALA
BEDRI SOKOLI
BEKIM BERISHA
BEN-AF REST.
BEN-AF SHOPPING CENTER
BEN-AF SUPERMARKET
BEQIR KASTRATI
BEQIR MUSLIU
BETEJA E KOSHARËS
BIBLIOTEKA KOMBËTARE UNIVERSITARE
BIBLIOTEKA KOMBËTARE DHE UNIVERSITARE E KOSOVËS
BLLOKU I PARË I TERMOCENTRALIT 
BRITISH COUNCIL KOSOVO
BULEVARDI BILL CLINTON
BULEVARDI NËNA TEREZË
BULEVARDI NËNA TEREZË - KORZO
BULEVARDI I DËSHMORËVE
BURIM GRAJQEVCI
BUTRINTI
CBAK - CENTRAL BANKING AUTHORITY OJ KOSOVO
CARRALEVA
CITY PARK & CITY HIPERMARKET
CITY PARK - ERA HIPERMARKET
DARDANIA
DODONA
DEDË GJO LULI
DEMË AHMETI
DERVISH CARA
DERVISH HIMA
DERVISH ROZHAJA
DERVISH SHAQA
DISTRIBUCIONI PRISHTINË
DISTRIBUCIONI PRISHTINË TE QENDRA.
DISTRIBUCIONI KRYESORË
DR. LECË GRADICA
DR. SHPËTIM ROBAJ
DRENICA
DURRËSI
DËSHMORËT E MARECIT
DËSHMORËT E PRISHTINËS
DËSHMORËT E SHABANIT
E.T.C -ELKOS TRADE CENTER
ELKOS
ENK-INVEST
ENK-INVEST - NDËRTESA 42 KATËSHE 
EDMOND HOXHA
EDUARD LIR
ELENA GJIKA
ELKOS
ELKOS TRADE CENTER
EMERGJENCA
EMIN DURAKU
EMRUSH MIFTARI
ENTI URBANISTIK
ENVER BERISHA
ENVER HADRI
ENVER MALOKU
EQREM ÇABEJ
ERNES ZARIQI
ERNEST KOLIQI
ESAD MEKULLI
ESAT BERISHA
ESHREF ADEMAJ
EVLIJA ÇELEBI
FILM CITY
FADIL BALA
FAKULTETI EKONOMIK DHE JURIDIK
FAKULTETI FILOLOGJIK
FAKULTETI FILOZOFIK
FAKULTETI TEKNIK
FAKULTETI I ARTEVE
FAKULTETI I BUJQËSISË
FAKULTETI I MJEKËSISË
FAN S.NOLI
FARMEDI
FATIME HETEMI
FATOS LIMANI
FATOS LIMANI (TE FAKULTETI TEKNIK)
FAZLI GRAJQEVCI
FEHMI AGANI
FEHMI LLADROVCI
FERAT DRAGAJ
FERID CURRI
FERIZ BLAKQORI (TOPHANE)
FERIZ BLAKQORI (RR.AFËR VARREZAVE)
FITUSH KUKAJ
FLORIM YMERI
FONTANA E ULPIANËS
FOTO BILL CLINTON
GALLAPI
GJINAJ
GANIMETE TËRBESHI
GARIBALDI
GASPËR GJINI
GAZMEND ZAJMI
GJAHT LISAT E LIKOSHANIT
GJERGJ BALSHA
GJERGJ FISHTA
GJIN GAZULLI
GJON BUZUKU
GJON SEREQI
GJYKATA KOMUNALE
GJYKATA E QARKUT
GORENJE
GRAND HOTEL PRISHTINA
GRYKA E LLAPUSHNIKUT
GUSTAV MAJER
GËRMIA
HAJDAR DUSHI
HAJRULLAH ABDULLAHU
HAKI PAVATAJ
HAKIF RIMANISHTA
HAKIF ZEJNULLAHU
HALIL ALIDEMAJ
HALIM SPAHIA
HAMDI BEHA
HAMDI GASHI
HAMDI MRAMORI
HAMËZ JASHARI
HAQIR TETOVA
HASAN NAHI
HASAN RAMADANI
HASAN REMNIKU
HAVËZ ALI KORÇA
HAXHI ZEKA
HENRIK BARIÇ
HENRY DYNAN
HIGJENO TEKNIKA
HILMI RAKOVICA
HILMI ZARIQI
HILË MOSI
HOLGER PEDERSEN
HOTEL BACI
HOTEL ILIRIA
HOTEL VICTORY
HOTEL VICTORY
HOXHË HASAN TAHIRI
HOXHË KADRI PRISHTINA
HYS POPOVA
ILIRIDA
INTEREX - HIPERMARKET
IPKO 
IPKO - PIKA E SHITJËS, DARDANI, BUL.BILL CLINTON
IPKO - PIKA E SHITJËS, QYTEZA PEJTON
IPKO - TE NDËRTESA E RTK-SË
IPKO DEPO ZONA INDUSTRIALE
IBRAHIM FEHMIU
IBRAHIM KELMENDI
IBRAHIM KRASNIQI
IBRAHIM LUTFIU
IBRAHIM ORUÇI
IDRIZ AJET GASHI
IDRIZ GJILANI
IGBALLE PRISHTINA
ILAZ KODRA
ILIJAZ AGUSHI
ILIR KONUSHEVCI
IMZOT NIKË PRELA
INGRID CARA
INSTITUTI ALBANOLOGJIK
INSTITUTI I HISTORISË
INTEREX
ISA BOLETINI
ISA HAVOLLI
ISA KASTRATI
ISLAM BULLIQI
ISMAIL DUMOSHI
ISMAIL QEMAILI
ISMET ASLLANI
ISMET BICAJ
ISMET DËRGUTI
ISMET JASHARI KUMANOVA
ISMET KRASNIQI
JAKOV XOXA
JAKUP FERRI
JAN KUKUZELLI
JANINA
JASHAR EREBARA
JERONIM DE RADA
JETULLA ISLAMI
JOHAN V. GETE
JOHAN V. HAHN
JONUZ ZEJNULLAHU
JONUZ ZENELI
JOSIF BAGERI
JOSIP RELA
KALABRIA
KEK
KODRA E DIELLIT
KODRA E TRIMAVE
KADRI ZEKA
KAMER LOSHI
KAPITEN HYSNI RUDI
KARADAKU
KATARINA JOSIPI
KATEDRALJA
KAÇANIK
KAÇANIK MUNICIPALITY 
KAÇANIKU
KINO ABC
KOHAVISION
KOLONEL FUAD DIBRA
KOLË PARUBI
KOMANDA NR.5 E MBROJTJËS
KONGRESI I MANASTIRIT
KONVIKTET STUDENTORE
KORPORATA ENERGJETIKE E KOSOVËS
KORÇA
KOSTA NOVAKOVIÇ
KREM LEWTON
KROI I BARDHË
KRUJA
KUKËSI
KUSHTRIM THACI
KUVENDI KOMUNAL I PRISHTINËS
KUVENDI I BUJANIT
KUVENDI I JUNIKUT
KUVENDI I KOSOVËS (PARLAMENTI)
KUVENDI I KOSOVËS (PARLAMENTI) & MINISTRIA E TRANSPORTIT
LAGJIA SPITALI
LASGUSH PORADECI
LATIF BERISHA
LAZAR VUÇKOVIQ
LEKA I MADH
LEKË DUKAGJINI
LIDHJA E LEZHËS
LIDHJA E PRIZRENIT
LIDHJA E PRIZRENITI
LINJAE E AUTOBUSIT 7B
LLAPIT
LORD BAJRONI
LOTË VAKU
LUAN HARADINAJ
LUIGJ GURAKUQI
LUTFI MUSIQI
MATI
MEDRESA
MUHAXHERË
MAGJISTRALJA PËR BESIANË (PODUJEVË).
MAJOR MEHMET BUSHI
MALIQ PASHË GJINOLLI
MALUSH KOSOVA
MALUSH MIRIQI
MARIE SHLLAKU
MARIN BARLETI
MARK DIZDAR
MARK ISAK
MARTIN CAMAJ
MAXI HIPERMARKET
MAXI HIPERMARKET 1
MAXI HIPERMARKET 2
MAXI HIPERMARKET 3
MBRETI BARDHYL
MBRETI GENC
MBRETI LONGAR 1
MBRETI PIRRO
MBRETI ZOGU 1
MBRETËRESHA TEUTA
MEDRESA 'ALAUDIN'
MEHEMET AKIF ERSOY
MEHMET ALI VRIONI
MEHMET BECI
MEHMET GRADICA
MEHMET KAÇURRI
MEHMET KONJUHI
MEHMET PASHË DERALLA
MEHË UKA
MENSUR ZYBERAJ
MENTOR RATKOCERI
MENZA STUDENTORE E UP-SË
MESIHI PRISHTINASI
METO BAJRAKTARI
METUSH KRASNIQI
MIC SOKOLI
MIHAL GRAMENO
MILAN SHUFLAJ
MINISTRIA E ARSIMIT
MINISTRIA E KULTURËS, SPORTIT
MINISTRIA E SHËNDETËSISË
MINISTRIA E SHËRBIMEVE PUBLIKE
MINISTRIA E TREGTISË DHE INDUSTRISË
MIRKO GASHI
MITROVICA
MOTRAT QIRIAZI
MUHAMET ÇAMI
MUHARREM FEJZA
MUJO ULQINAKU
MUJË KRASNIQI
MURAT MEHMETI
MURAT XHAKJA
MUSTAFA KRUJA
MUSTAFA VENHARI
MUSTAFË HOXHA
MUSTAFË VESELAJ
MUZEU I KOSOVËS
MYRVETE MAKSUTAJ
NEWBORN
NLB PRISHTINA SH.A
NORMALËS
NAIL HYSENI
NAIM GASHI
NAIM SYLA
NAK BERISHA
NASER HAJRIZI
NASER SEKIRAQA
NASIET SELIMI
NAUM VEÇILHARXHI
NAZIM BERATI
NAZIM GAFURRI
NDRE MJEDA
NDËRTESA E RE E MASHT-IT DHE AKADEMISË SË SHKENCAVE DHE ARTIT
NDËRTESA E RE E MINISTRISË SË ARSIMIT
NDËRTESA E RE E MINISTRISË SË ARSIMIT DHE AKADEMIA E SHKENCAVE DHE ARTEVE
NDËRTIMI I TERMOCENTRALIT 
NDËRTIMI I SHESHIT TË PAVARËSISË IBRAHIM RUGOVA
NESRET KRASNIQI
NEXHMEDIN LLUMNICA
NGROHTORJA E QYTETIT TERMOKOS
NIJAZI AZEMI
NIKETË DARDANI
NIKOLLA TESLLA
NORBERT JOKI
NUE PËRLLESHI
NUHI BERISHA
OMBUDSPERSON INSTITUTION IN KOSOVO
OSBE, ISH BANKA E LJUBLJANËS
OSCE -  MISSION IN KOSOVO
OSCE - OSBE, (ISH BANKA E LJUBLJANËS)
OHRI
OMBUDSPERSON
ONUFRI
OSO KUKA
PRROJ I NJELMËT
PTK
PTK
PTK.SH.A - QENDRA KRYESORE
PALLATI I RINISË
PALLATI I SHTYPIT RILINDJA
PAPA KRISTO NEGOVANI
PARKU I QYTETIT
PASHKO VASA
PASHTRIKU
PERANDORI DIOKLECIAN
PERANDORI JUSTINIAN
PESHTERI
PETRO MARKO
PISHINA E GËRMISË
PJETËR BOGDANI
PLAVA
POSTA DHE TELEKOMI I KOSOVËS
PREKAZI
PREND DOÇI
PRESHEVA
PREVEZA
PRISHTINA UNIVERSITY LIBRARY
PRIZRENI
PROCREDIT BANK
PROCREDIT BANK CENTER
QAFA
QENDRA
QYTEZA PEJTON
QAMIL BALA
QAMIL HOXHA
QEMAJL STAFA
QENDRA KLINIKE UNIVERSITARE
QENDRA RINORE
QENDRA TREGTARE BREGU I DIELLIT
QENDRA TREGTARE DARDANIA
QENDRA TREGTARE KODRA E DIELLIT
QEVERIA E KOSOVËS
QEVERIA E KOSOVËS & MINISTRIA E DREJTËSISË
QORR ILAZI
RR. MITROVICË-PRISHTINË-FERIZAJ
RR. PRISHTINË-F.KOSOVË-PEJË
RTV21 
RADIO KOSOVA DHE RADIO BLUESKY
RADIO KOSOVA, RADIO BLUESKY
RADIO TELEVIZIONI I KOSOVËS
RADIOTELEVIZIONI 21
RADOVAN ZOGOVIQ
RAHIM BEQIRI
RAIF HALIMI
RAIFFEISEN BANK
RAMË GOVORI
RAMË VLLASA
RASIM KUÇINA
REMZI ADEMI
REXHEP GJELI
REXHEP KABASHI
REXHEP KRASNIQI
REXHEP LUCI
REXHEP MALA
REXHEP MITROVICA
REXHEP SHEMA
REXHEP TËRPEZA
RIFAT BERISHA
RIFAT BURXHEVIÇ
RIFAT GOXHULI
ROBERT DOLI
RR. BULEVARDI I DËSHMORËVE
RR. FEHMI AGANI
RR. ILIR KONUSHEVCI
RR. MYRVETE MAKSUTAJ
RR. PERANDORI JUSTINIAN 
RR. PERANDORI JUSTININAN
RR. PRISHTINË - BESIANË (PODUJEVË)
RR. VËLLËZËRIT FAZLIU (RRUGA PRISHTINË - BESIANË PODUJEVË)
RR. XHELADIN KURBALIU
RR. QË LIDHË LAGJËN PRROI I NJELMËT ME ZONËN INDUSTRIALE
RR. TE ZONA INDUSTRIALE
RR. TE LAGJIA PRROI I NJELMËT
RR. TE VARREZAT (PA EMËRTIM)
RR.BILL KLINTON
RRAHMAN MURATI
RRETHI
RRETHI NË ARBËRI
RRETHI TE ULPIANA
RRETHI TE RR. BULEVARDI I DËSHMORËVE
RRUGA FERIZAJ - PRISHTINË - MITROVICË
RRUGA MITROVICË - PRISHTINË - FERIZAJ
RRUSTEM HYSENI
RRUSTEM STATOVCI
RUGOVA
SHPK, STACIONI NR.1
SHPK, STACIONI NR.2
SHPK, STACIONI NR.3
SHPK, STACIONI NR.4
SPITALI
SADIK RAMA
SADIK ZENELI
SAHIT NAJDENI
SALI ABAZI
SALI BUTKA
SALI MANI
SALI MATOSHI
SALI NIVICA
SALI XHUFA
SALLA E SPORTIT 1 TETORI
SAMI PEJA
SBYTË MARECI
SCAN COLOR-JYSK
SEFË KOSHARJA
SEJDI KRYEZIU
SELAM MUSAI
SELAMI PULAHA
SELIM BERISHA
SELMAN KADRIA
SHABAN POLLUZHA
SHABAN SHALA
SHAIP KAMBERI
SHAIP SPAHIA
SHALA E BAJGORËS
SHANDOR PETËFI
SHAQIR IGRISHTA
SHARRI'
SHEFKI DESIVOJCA
SHEFQET SHKUPI
SHEFQET ZEKA
SHEH MYHEDINI
SHEHSHI M. EDIT DURHAM
SHEMSI HAZIRI
;SHESHI  I DEMOSTRATAVE
SHESHI 11 MARSI
SHESHI 21
SHESHI ADEM JASHARI
SHESHI HASAN PRISHTINA
SHESHI IDRIZ SEFERI
SHESHI ISA BOLETINI
SHESHI MADELEINE ALBRIGHT
SHESHI NËNA TEREZË
SHESHI PAVARËSISË
SHESHI SALI ÇEKU
SHESHI SKËNDERBEU
SHESHI XHEVË LLADROVCI
SHESHI ZAHIR PAJAZITI
SHESHI I ARBËRIT
SHESHI I PAVARËSISË IBRAHIM RUGOVA
SHESHI I LIRISË
SHKODRA
SHKOLLA E MESME EQREM ÇABEJ
SHKOLLA E MESME GJIN GAZULLI
SHKOLLA E MESME BUJQËSORE ABDYL FRASHËRI
SHKOLLA E MESME E MAKENERISË SHTJEFËN GJEÇOVI
SHKOLLA E MESME E MJEKËSISË ALI SOKOLI
SHKOLLA E MESME EKONOMIKE HOXHË KADRI PRISHTINA
SHKOLLA E MESME GJIMNAZI SAMI FRASHËRI
SHKOLLA E MESME GJIMNAZI XHEVDET DODA
SHKOLLA E MESME TEKNIKE 28 NËNTORI
SHKOLLA FILLORE 'PJETËR BOGDANI
SHKOLLA FILLORE ASIM VOKSHI
SHKOLLA FILLORE DARDANIA
SHKOLLA FILLORE ELENA GJIKA
SHKOLLA FILLORE EMIN DURAKU
SHKOLLA FILLORE FAIK KONICA
SHKOLLA FILLORE HASAN PRISHTINA
SHKOLLA FILLORE ILIRIA
SHKOLLA FILLORE ISMAIL ÇEMAJLI
SHKOLLA FILLORE METO BAJRAKTARI
SHKOLLA FILLORE NAIM FRASHËRI
SHKOLLA FILLORE NAZIM GAFURRI
SHKOLLA FILLORE XHEMAJL MUSTAFA
SHKOLLA FILLORE ZENEL HAJDINI
SHKOLLAT E PAVARURA
SHTËPIA E SHËNDETIT - KODRA E TRIMAVE
SHTËPIA E SHËNDETIT, TOPHANE
SHTËPIA E SHËNDETIT, TE MEDRESA
SHTËPIA E SHËNDETIT, TE POSTA
SHTËPIA E SHËNDETIT, TE TEKNIKA
SHTËPIA E SHËNDETIT, TE QENDRA
SHËRBIMI DOGANOR I KOSOVËS
SHËRBIMI POLICOR I KOSOVËS QENDRA
SKENDER ANAMALI
SMAJL HAJDARAJ
SOKOL DOBROSHI
SOKOL SOPI
SPITALI I GJINEOKOLOGJISË
SPITALI I KIRURGJISË
SPITALI I NEURO-PSIKIATRISË
STACIONI AFËR ERA-MARKET
STACIONI AFËR PARLAMENTIT
STACIONI I AUTOBUSËVE
STACIONI I TRENIT
STACIONI I TRENIT TE SHKOLLA EKONOMIKE
STACIONI KRYESORË - FUSHË KOSOVË
STACIONI KRYESORË I TRENIT - PRISHTINË
STACIONI PRAPA TEATRIT
STACIONI PËRBALL ETC-SË
STACIONI TE AKTASHAT
STACIONI TE ETC-JA
STACIONI TE FAK. EKONOMIK-JURIDIK
STACIONI TE KEK-U
STACIONI TE LAKRISHTET
STACIONI TE UN-I
STACIONI TE XHAMIA E LLAPIT
STACIONI TE YLLI BEC
STACIONI TE BULEVARDI BILL CLINTON
STACIONI TE FAK. FILOLOGJIK
STACIONI TE PLEPAT
STACIONI TE QERDHJA GËZIMI JONË
STACIONI TE SHKOLLA EKONOMIKE
STACIONI TE SHKOLLA EMIN DURAKU
STACIONI TE URA
STADIUMI I QYTETIT
STEFAN MOKRANJAC
SVETOZAR MARKOVIQ
SYLEJMAN JASHARI
SYLEJMAN VOKSHI
SYLEJMAN VUQITËRNA
SYLË HOTLA
SYLË ZARBINCA
TAUK BASHQE
TE QAFA
TERMOKOS
TERMOKOS - NGROHTORJA E QYTETIT
TERMOKOS - REZERVUARËT E MAZUTIT
TERMOKOS - TERMOSTACIONI I KODRËS SË DIELLIT
TMK - AKADEMIA USHTARAKE
TMK - KAZERMA ADEM JASHARI
TOPHANE
TVP (TELEVIZIONI I PRISHTINËS)
TABET E LLAPASHTICËS
TAHIR ZAJMI
TAIP KRASNIQI
TAUK BASHQE
TEATRI KOMBËTAR
TEATRI KOMBËTAR I KOSOVËS
TEATRI ODA
TELEVIZION PRIVAT I KOMPANISË KOHA KA STARTUAR PUNËN NË VITIN 2000, ËSHTË TELEVIZION QË KRYESISHT I DEDIKOHET TË RINJËVE.
TELEVIZIONI I KOSOVËS
TERMOCENTRALI KOSOVA - A
TERMOCENTRALI KOSOVA - B
THACI RESIDENT
THEODOR MUZAKA
THIMI MITKO
TIRANA
TIVARI
TOMORRI
TREGU I GJELBËRT TE RTK-JA
TREGU ME SHUMICË - ZONA INDUSTRIALE
TREGU TE ULPIANA
TREPÇA
TRINGË SMAJLI
TRINQË SMAJLI
TUTINI
ULPIANA
UNDP KOSOVO
UNHCR
UNMIK - HEADQUARTER
UILIAM SHEKSPIR
UKSHIN KOVAÇICA
UKË SADIKU
ULQINI
UNITED NATIONS DEVELOPMENT PROGRAM
UNITED NATIONS DEVELOPMENT PROGRAM  - UNDP
UNITED NATIONS MISSION IN KOSOVO - UNMIK
UNIVERSITETI AAB
UNIVERSITETI DARDANIA
UNIVERSITETI VICTORY
UNIVERSITETI I PRISHTINËS
UNTFERIZ BLAKQORI (TOPHANE)
UNTITLED PATH
UÇK
VELANIA
VELUSHA
VIVA HIPERMARKET
VIVA SUPERMARKET 1
VIVA SUPERMARKET 2
VNESHTA
VARREZAT E DËSHMORËVE
VARREZAT E QYTETIT
VARRI I PRESIDENTIT IBRAHIM RUGOVA
VASIL ANDONI
VEHBI IBRAHIMI
VEJSEL PAGARUSHA
VERAT E LLUKËS
VIKTOR EFTIMIU
VIKTOR HYGO
VISAR DODANI
VLORA
VOJSLLAV DANQETOVIÇ
VUSHTRRIA
VËLLËZËRIT FAZLIU
VËLLËZËRIT GËRVALLA
VËLLËZËRIT MAQASTENA
VËLLËZËRIT RAMA
VËLLËZËRIT TOPULLI
XHAFER DEVA
XHAVIT AHMETI
XHELADIN HANA
XHELADIN KURBALIU
XHELADIN REKALIU
XHELAL HAJDA
XHELAL MITROVICA
XHELAL PREVEZA
XHEMAJL BERISHA
XHEMAJL MUSTAFA
XHEMAJL PRISHTINA
XHEMË ELEZI
XHEMË TËRNAVCI
YLFETE HUMOLLI
YLLI BEC SHOPPING CENTER
YLLI BEC SHOPPING CENTER
YMER BERISHA
YMER ELSHANI
YMER LUTFI PAQARIZI
YMER PRIZERENI
ZONA INDUSTRIALE
ZONA INDUSTRIALE 2 - VETËRNIK
ZONA USHTARAKE
ZABGREBI
ZEKERIA REXHA
ZEKI SHULEMAJA
ZENEL BAJRAKTARI
ZENEL SALIHU
ZEQIR BAJRAMI
ZHUKË HAXHIA
ZIJA PRISHTINA
ZIJA SHEMSIU
ZËRI
ISH HOTEL UNION
RR. NËNA TEREZË
RR.LIDHJA E PEJËS - MAGJISTRALJA PRISHTINË - PEJË
RR.NËNA TEREZË (KORZO)
WWW.RTKLIVE.COM  RADIO TELEVISION OF KOSOVA IS A  PUBLIC TELEVISION
ÇAMËRIA
ÇAJKOVSKI
ÇAJUPIÇETA E LLAPIT


Old Names from KPAEdit

19 November
2  STAMBENI BLOK
3 Stambeni Blok
65
ACA MRDAKOVIC
ACE MRDAKOVICA
ACE MRDAKOVICA   
ADEM JASHARI/VOJVODE PUTNIKA
AKTAS
AURAMA  PETRONIJEVICA
AVALSKA
AVRAMA PETRONIJEVICA
Beogradska
BEOGRADSKA
BRATSVO  JEDINSTVO
Bregu i Diellit
BREGU I DIELLIT Z. LINDJE
BUSAT ASIT 63 KNINSNA 
CAGLAVICA
CARA DUSANA
CARA  DUSANA
CARA UROSA
CRNOLJEVSKA
DALMATINSKA
DARDANIA 
Dardania/Drvarska - New Block I
Dardania/Drvarska - New Block II
DARDANIJA
DEVET JUGOVICA
DRENICA  
DRENICKA 
DRINSKA
DR.TOT ABONIJA JOVANA
Drvarska
DURMITORSKA
GANIMETE TERBESI
GAVRILA PRINCIPA
GAVRILO PRINCIPI
GLAVNA ULICA
GRACANICA
HAJDAR DUSI
HILANDARSKA
HILENDARSKA
IBARSKA
Jadranska
JAH SALIHU
JNA
KAREMICKA
KERAMICKA
Kisnica
KISNICA
KNEZA Lazara
KNEZA MIHAJLA
KNEZA MILOSA
Kninska
KOLONIJA
Kolonija Kishnic
KRAJISKIH BRIGADA (DALMATINSKA)
KRAKA PETRA 1 OSLOBODIOCA
KRALJA PETRA 
KRALJA PETRA 1 OSLOBODIOCA
KUPUSISTE
Lakrishte/Kupusiste
LEBANE
LENJINOVA
LJUBA MILENTIJEVIC
LJUPCE MILENTIJEVIC
MARKA ISAKA
MARSALA TITA
MATICANE
MILADINA POPOVICA
MILOSA  OBILICA
Milos Obilic
Moravska
MORAVSKA
MORAVSKA 
NASELJE  RAMIZ  SADIK  
NJEGOSEVA
NOVO NASELJE 
ORLOVIC
ORLOVIC 
ORLOVICU
PATRIJARHA DANILA
Podgoricka,  Dragodan
RAMA SALIHU
RAMIZ SADIKU  
RIFATA  BUPPZEVICA
Romsko Naselje
RUDNICKA KOLONIJA
RUDNICKO NASELJE KISNICA
SARAJEVSKA
SARLA TRANIJE
SELO ORLOVIC
SHKABAJ
Shtjefan Gjeqovi / Hekurudha (( Q. Pejton )
STEVANA SINDJELICA
SUNCANI BREG
SUNCANI BREG Z.ISTOK
Sunny Hill 2/Bregu i Diellit
Tetovska
TRIGLAVSKA
Ulpiana
ULPIJANA-MIKRONASELJE 
University Building
University Building/Cara Dusana/Agim Ramadani
DJURDJEVDANSKA
DJURO MICUNOVIC 
Valjevska
VIDOVDANSKA
VINOGRADSKA
VOJVODE KOLARCA 
VRANJEVAC
VUCEDOLSKA
YU Building/Sarla Tranijea
ZAGORKA SAVIC
ZAGREBACKA
ZEJNEL HAJDINI


Streets UsedEdit

Example streets I collected from the net.

Rrustem Statovci 
Vllazret Fazliu
28 Nëntori  p.n                     
28 Nëntori Pn.
A.Ramadani (Aktash)
Abdyl Frashëri 
Adrian Krasniqi 
Adrian Krasniqi 
Agim Ramadani 5A I
Agim Ramadani 76-1/1
Agim Ramadani Lok.
Agim Ramadani 
Agim Ramadani pn.
Ahmet Krasniqi 
Aktash I 
Armend Daci
Asllan Pireva pn.
Avdyl Krasniqi
B.Diellit
B.Diellit,Z.Përnd.Bll III Hyrja 1
B.Diellit,Z.e Jugut
B.Diellit,Zona Qendër pn.
B.Diellit,Zona e Lindjes
Bajram Bahtiri
Bashkim Kelmendi
Bekim Berisha
Bill Klinton pn.
Bregu I Diellit 
Bregu I Diellit Llam-7 
Bregu Idiellit Qend  L7
Bregu i Dielir 
Bregu i Diellit,Aktash I
Breu I Diellit Aktash II
Bul.i Dëshmorëve
Bulevardi I Pavarsisë
D. e Kombit, Ulpiana
D.Kombit pn
Dardani Bll.
Dardani Kurrizi
Dardani SU 
Dardania Bloku 9 
Dervish Rozhaja 
Dëshmoret e Kombit 
E. Miftari ,Velani
Eduard Lir
Eduard Lir 
Ekrem Rexha
Eqrem Qabej
Eqrem Çabej
Ferat Draga
Fshati.Bardhosh
Ganimete Tërbeshi
H.Petersen pn.
Hajvali pn.
Halim Orana 11B
Haxhi Zeka 
Hilmi Rakovica
Hoxhë Tahsini 
Ibrahim Banushi
Ilaz Kodra
Ilir Konushevci 
Imzot N.Prela Ulpiana
Isa Kastrati
Ismail Qemali
Jakov Xoxa
Josip Rela 
K.Diellit Rr.R.Burgjeviq
K.Diellit rr.1 Hy.IV 
Kalabria Zona 
Kodra Diell Zona 
Kodra e Diellit 
Kompleksi “HAWAI” Emshir
Lagja Universiteti
Lagja e Universitetit
Lagja “Velania”
Lagjeja e Universitetit
Lagjja Univerziteti 
Lekë Dukagjini,Dardani
Lidhja e Pejës
Lidhja e Prizrenit
Lord Bajrami
Luan Hajredinaj 
Luan Haradinaj
Malush Kosova
Mbreti Bardhyl
Mbreti i Zogut
Mehmet Kaquri 
Metush Krasniqi 
Mic Sokoli 
Mulla Idriz Gjilani Kurrizi, hhrja III/1
N.Gafurri 
Nak Berisha
Nazim Berati pn.
Nazim Gafurri
Nue Perleshi
Nëna Terezë
Nëna Terezë
Nëna Terezë,Hyrja
Perandori Justinian pn.
Q.Tregtar Dardani
Q.Tregtare Dardania
Q.Tregtare”Kroi i Bardhë
Qamil Hoxha
Qendra tregtare te PTK Dardani
Rexhep Krasniqi pn.
Rexhep Luci 
Rexhep Shema
Rifat Burgjeviq
Rruga e Llapit
Rrustem Hyseni
SU 1/5 Hyrja III
SU 6/7-1, Dardani
SU 6/7-1Dardani
SU 6/7-1Dardani
Salih Matoshi 
Salih Novica 
Sheshi B.Klinton
Taslixhe II-/31.
Taslixhe III3
Tivari 
Tringë Ismajli 
Uglar
Ulpiana 
Ulpiana 
Ulpiana III/I Lokali
Ulpiana Imzot Nikë Prelaj
Ulpiana Lam2 Lok. 
Ulpiana U3 
Ulpiana,
UÇK 
UÇK, Qafa Seg.II 
Velani, Xhemajli Berisha 
Veternik  
Vushtrisë 
Vushtrria 
Vëllezërit Fazliu
Xheladin Hana 
Xheladin Hana 
Xheladin Kurbali 
Xheladin Kurbanliu 
Xheladin Rakaliu 
Xhemail Berisha 
Zagrebi 
Bedri Pejani 
Henry Duant 
Çagllavicë


More streets from webEdit

1 Tetori
2 Korriku
24 Maji
Abdyl Frashëri
Adem Gashi
Adem Gl avica
Afrim Loxha
Afrim Vitija
Afrim Zhitija
Agim Ramadani
Ahmet Ka.
Ali Hadri
Ali Kelmendi
Ali P.Tepelena
Andrea Gropa
Antigona Fazliu
Anton Ceta
Ardian Krasniqi
Arkitekt Kadri Gega
Armend Daci
Asim Luzha
Avni Rrustemi
Azem Bab.
Azem Bejta
Bajram Bahtiri
Bajram Curri
Bajram Kelmendi
Bedri P.
Bulevardi Bil Clinton
Bulevardi i Deshmorëve
Bulevardi Nëne Tereza
Butrinti
Çajupi
Dervish Rozhaja
Dimitrije T.
Edmond Hoxha
Eduard Lir
Emin Duraku
Enver Berisha
Eqrem Qabej
Esad Mekuli
Fan S. Noli
Fazli Grajqevci
Fehmi Agani
Ferat Dragaj
Feriz Bl.
Florim Y.
Ganimete Tërbeshi
Garibaldi
Gaspër Gjini
Gazmend Zajmi
Gjergj Fishta
Gjin Gazul i
Gustav Majer
Hafez A. Korca
Hajdar Dushi
Hajrul a Abdulahu 
Haki Pava. 
Haki Tahaj
Hakif Zejnul ahu
Halil Alidemaj
Hamdi Mram.
Hamzë Jashari
Haqif Tetova
Haxhi Zeka
Henrik Baric
Henry Dynan 
Hilë Mosi
Hilmi Rakovica
Hoxhë H.Tahsini
Hoxhë K. 
Hysni Curri
Ibrahim B.
Ibrahim L.
Idriz A.
Idriz Gjilani
Ilaz Agushi
Ilaz Kodra
Ilir Konusheci
Ingrid Cara
Isa Boletini
Jeronim De Rada
Jonuz Zejnul ahu
Josip Rela
Kacaniku
Kadri D.
Kajtaz Ramadani
Korca
Krasni.
Lasgush P.
Latif Berish.
Lidhja e Lezhes
Lidhja e Prizrenit
Lord Bajroni
Luan Haradinaj
Maliq P. Gjinolli
Mark Isak 
Mbreti Bardhyl
Mbreti Zogu I
Mehmet A.V.
Mehmet P.D.
Meto Bajraktari
Migjeni
Mihail Grameno
Mirko Gashi
Mithat Frashëri
Mitrovica
Mujë Krasniqi
Mujo Ulqinaku
Murat Mehmeti
Musine Kokolari
Mustafa Kruja 
Mustafë Hoxha
Nak Berisha
Nazim Gafurri
Nikol a Tesla
Pashko Vasa
Per. Dioklecian
Perandori Justinian
Pjetër Bogdani
Prishtina
Qamil Bala
Qamil Hoxha
Radovan Z.
Rasim Kicina
Rexhep Luci
Rexhep Mala
Rifat Burxheviq
Robert Dol
Rrustem Hyseni
Rrustem Statovci
Sali Butka
Sali Mani
Sami Peja
Sejdi Kryeziu
Selami Pulaha
Selman R.
Shaban Polluzha
Shaip Spah.
Shefqet K.
Shefqet Zeka
Sheshi Hasan Prishtina
Shkodra
Sokol Dobr.
Sokol Sopi
Svetozar Markovic
Sylejman Vokshi
Taip K.
Thimi Mitko
Tirana
UCK 
Vasil Andoni
Vushtrria 
Xhafer Deva
Xheladin Kurbaliu
Xhelal Mitrovica
Xhemajl Mustafa
Xhemajl Prishtina
Xhemë Gostivari
Ylfete Humol i
Ymer Alushani
Ymer Berisha
Zagrebi
Zejnel Salihu
Zeki Shulem.
Zija Prishtina






from dxf file Edit

Rr. Moravës Rr. Shefqet Zeka Rru. Rru. Dibrës Rru. Drenicës Rru. Drenicës -I- Rru. Drenicës -I- Rru. Drenicës I Rru. Drenicës -II- Rru. Drenicës II Rru. Drenicës III Rru. Drenicës -IV- Rru. Drenicës IV Rru. Drenicës V Rru. Drenic\U+043Bs III Rrugë RRug. Rruga - Rruga Rruga RRuga Rruga � 19 � Nëntori Rruga 19 Nëntori Rruga Aca Rruga Aca Mrdakoviq Rruga Ace Rruga Ali Kelmendi Rruga Avalla Rruga Bajram Bahtiri Rruga Bajram Curri Rruga Batllavës Rruga Bill Clinton Rruga Bistrcës -I- Rruga Bistricës -III- Rruga Branisllava Nushiqa Rruga Brigada e Kosovës Rruga � Brigada e Rinisë Rruga Brigada e Rinisë RRuga Brigada e Rinisë Rruga Brigadat e rinisë Rruga Crnolevës Rruga Crnolev\U+043Bs Rruga Drenicës Rruga Drenicës - IV Rruga Drenic\U+043Bs - I - Rruga Drenjcës Rruga Dugagjini 1 Rruga Dugagjini 2 Rruga Dugagjini 3 Rruga Dugagjini 3 Rruga e gjashtë e re Rruga e gjashtë e re Rruga e LLapit Rruga e re "Ilaz Kodra" Rruga e re "Lidhja e Pejës" Rruga Fuad Pash Dibra Rruga Fuat Pash Dibra Rruga Fuat Pash Dibra Rruga Ganimete Tërbeshi Rruga Gjakovës Rruga Gjilanit Rruga Hadjda Dushi Rruga Hasan Prishtina Rruga Haxhi Sadri Blakqori Rruga Hekurudha Rruga Ibr\U+043Bs Rruga Jabllanicës Rruga Jabllanicës Rruga Jastrebac Rruga Jastrebcit Rruga Kaçanikut Rruga Kacikollit Rruga Kopaoniku Rruga Kopaonikut Rruga Kosalleve Rruga Kragujevcit Rruga Lagjia e Spitalit Rruga Llapit Rruga � Lubotenit Rruga Lubotenit Rruga Malosorëot Rruga Malosorët Rruga Marevës Rruga Mariborit Rruga Mitrovica e Titos - Shkup Nr. 2 Rruga � Mitrovice - Prishtine Rruga Mitrovicës Rruga Mitrovicës Rruga Novipazarit Rruga Novopazarit Rruga Novopazarit Rruga Nr.1 Rruga Nr. 2 Rruga Nr.2 Rruga Podujevës Rruga Prilepi Rruga Prizrenit Rruga "19 Nëntori" Rruga "1 Tetori" Rruga "1 Tetori" Rruga "2 Korriku" Rruga "Abdyl Frashëri" Rruga "Adrian Krasniqi" Rruga � "Agron Rrahmani" Rruga � "Ahmet Selaci" Rruga "Ahmet Selaci" Rruga � "Ahmet Zogu" Rruga � "Aleksandër Moisiu" Rruga "Ali Hadri" Rruga "Ali Kelmendi" Rruga "Ali Mosi" Rruga "Ali Pashë Tepelena" Rruga "Ali Sokoli" Rruga "Ali Sokoli" Rruga "Ali Sokoli" Rruga "Andrea Gropa" Rruga "Anton Çeta" Rruga "Anton Çeta" Rruga "Aqif Pajaziti" Rruga "Ardian Krasniqi" Rruga "Ardian Krasniqi" Rruga "arkitekt Karl Gega" Rruga "At Luigj Palaj" Rruga "Atë Luigj Palaj" Rruga � "Azem Bejta" Rruga "Azem Bejta" Rruga "Azem Jashanica" Rruga "Azem Jashanica" Rruga "Baba Beg Vraja" Rruga "Baba Beg Vranja" Rruga � "Bajram Bahtiri" Rruga � "Bedri Gjini" Rruga � "Bedri Pejani" Rruga "Bedri Shala" Rruga "Bedri Shala" Rruga "Bell Popova" Rruga � "Beratit" Rruga "Danubit" Rruga "Demë� Ahmeti" Rruga "Dhimitër Kamarda" Rruga "Edmod Hoxha" Rruga "Emin Duraku" Rruga "Emin Duraku" Rruga � "Emrush Miftari" Rruga "Emush Miftari" Rruga "Çetat e Shaqë Pirrakut" Rruga "Çetat e Shaqë� Pirrakut" RRuga � "Fadil Hisari" � Rruga "Fan Noli" Rruga "Fazli Grejcevci" Rruga � � � "Fehmi Agani" Rruga "Fehmi LLadrovci" Rruga "Ganimete Tërbeshi" Rruga "Ganimete Tërbeshi" Rruga � "Gjon Sereqi" Rruga "Gjon Serreqi" Rruga "Gustav Majer" Rruga "Halil Alidemaj" Rruga "Halil Alidemaj" Rruga " Hamdi Mramori" Rruga "Hasan Dosti" Rruga � "Haxhi Mullazeka" Rruga � "Haxhi Mulla Zeka" Rruga � "Hil Mosi" Rruga � "Hoxhë� Kadri Prishtina" Rruga � "Hysni Curri" Rruga "Idris Shahmaxhi" Rruga "Ilaz Agushi" Rruga "Ilaz Kodra" Rruga � "Ilir Konushevci" Rruga "Ilir Konushevci" Rruga � "Irfan Ohri" Rruga "Irfan Ohri" Rruga � "Ismail Dumoshi" Rruga "Ismail Qemajli" Rruga "Ismail Qemali" Rruga � "Ismet Krasniqi" Rruga � "Isuf Sokoli" Rruga � "Jakov Xoxa" Rruga � "Jakov Xoxa" Rruga "Jakov Xoxa" Rruga "Jakov Xoxa" Rruga "Jakup Bardhi" Rruga � "Jeronim De Rada" Rruga � "Josip Rela" Rruga � "Josip Rela" Rruga "Josip Rela" Rruga � "Karadaku" Rruga "Kavaja" Rruga "Konferenca e Rambujes" Rruga "Konstandini i Madh" Rruga "Korça" Rruga "Kosta Novaki" Rruga "Kristo Floqi" Rruga � "Lidhja e II-të e Prizrenit" Rruga "Lidhja e II-të e Prizrenit" Rruga "Lidhja e II-të e Prizrenit" Rruga "Lidhja e Lezhës" Rruga "Lidhja e Pejës" Rruga "Lidhja e Pejës" Rruga "Lidhja e Prizrenit" Rruga "Lidhja e Prizrenit" Rruga � "Lisat e Likoshanit" Rruga � "Llapit" Rruga � "Luan Haradinaj" Rruga "Luan Haradinaj" Rruga "Malet e Sharrit" Rruga "Malet e Sharrit" Rruga � "Maliq Pashë� Gjinolli" Rruga � "Marigona e Kosovës" Rruga "Marigona e Kosovës" Rruga � "Mark Isaku" Rruga "Martin Camaj" Rruga "Mbreti Fejsal" Rruga � "Mefailat e Zajasit" Rruga � "Mehmet Akif Ersay" Rruga "Mihal Grameno" Rruga � "Milan Shuflaj" Rruga "Millosh Kopiliqi" Rruga "Mitat Arianiti" Rruga "Mitrovicë - Shkup Nr.2" Rruga "M. Kruja" Rruga "Moravës" Rruga "Mufti Zenel Abedini" Rruga "Mujo Ulqinaku" Rruga � "Mulla Agan Koliqi" Rruga � "Murat Mehmeti" Rruga "Murat Mehmeti" Rruga "Murat Mehmeti" Rruga "Musa Efendi Shenzade" Rruga "Mustafa Kruja" Rruga "Mustaf Kruja" Rruga "Mustafë� Veselaj " Rruga � "Nazim Gafurri" Rruga � "Nazim Gafurri" Rruga "Nazim Gafurri" Rruga � "Nazmi Gafurri" Rruga � "Nikolla Teslla" Rruga " Nënë Tereza" Rruga "Nënë� Tereza" Rruga "Nënë Tereza" Rruga "Nënë Tereza" Rruga "Perandori Dioklecian" Rruga "Perandori Justinian" Rruga "Perandori Justinjan" Rruga "Qamil Hoxha" Rruga "Radovan Zogoviç" Rruga � "Rasim Kiçina" Rruga � "Rasim Kiçina" Rruga "Rasim Kiçina" Rruga � "Rasim Kiqina" Rruga "Rasim Kiqina" Rruga "Rexhep Mala" Rruga "Rustem Statovci" Rruga "Rustem Statovci" Rruga � "Sali Mani" Rruga "Sali Mani" Rruga "Sali Nivica" Rruga "Sami Peja" Rruga "Sarrajevës" Rruga "Shaban Polluzha" Rruga "Shahip Kamberi" Rruga "Shaip Kamberi" Rruga "Sharrit" Rruga � "Shkodrës" Rruga "Sokol Dobroshi" Rruga "Splitit" Rruga "Sulejman Vokshi" Rruga "Svetozar Markoviq" Rruga "Tiranës" Rruga "Tring Smajli" Rruga "Tringë Smajli" Rruga "Udrov Uilson" Rruga "Uidrov Uilson" Rruga "UÇk" Rruga � "U.Ç.K." Rruga "UÇK" Rruga "Vellusha" Rruga "Vellusha" Rruga � "Verat e Lukës" Rruga � "Vëllezërit Fazliu" Rruga "Vëllezërit Fazliu" Rruga "Vëllezërit Maqestena" Rruga "Vudrov Uilson" Rruga � "Vushtrisë" Rruga "Vushtrrisë" Rruga "Wiliam Shekspir" Rruga � "Xhavit Mitrovica" Rruga "Xhemajl Berisha" Rruga "Xhemajli Berisha" Rruga "Xhemajl Kada" Rruga "Ylfete Humolli" Rruga "Ymer Berisha" Rruga "Zef Lush Marku" Rruga "Zenel Bajraktari" Rruga "Zenel Salihu" Rruga "Zenel Salihu" Rruga "Zenel Saliu" Rruga "Zhukë� Haxhia" Rruga Ramiz Sadiku Rruga Ramiz Sadiku RRuga Ramiz Sadiku Rruga Rasim Kiqina Rruga Robert Gajguka Rruga � � � Rustem Statovci Rruga Sharit Rruga SHarit Rruga Sokol Sopi Rruga Sokol Sopi Rruga Sremit Rruga Subotica Rruga Tahir Zajmi R r u g a � T a s l i x h e R r u g a � T a s l i x h e Rruga � Taslixhe I Rruga Tasllixhe -III- Rruga Trepçës R r u g a � T r i m a t e Kosovës Rruga Vardari Rruga Vasil Andoni Rruga Vellusha RRuga Vellusha e Ulte Rruga Voja Jankoviqi Rruga Vuçiternës Rruga Xhavid Rruga XHemajl Ibishi Rruga Xhemal Ibishi Rruga Zagrebit Rruga � Zara Rruga Zenel Hajdini Rrugë� Cetines Rruge Rruge Jabllanicës Rrug\U+043B Rru. Jabllanicës RTK RTK-Garazhi Rtuga Nuhi Berisha

Around Wikia's network

Random Wiki